Lato i zima z Itaką na pokładach LOTu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
05 maja 2014 15:37
17 komentarzy
Reklama
Latem i przez dwie najbliższe zimy, samoloty LOT-u będą wozić pasażerów Biura Podróży Itaka na wakacje w różne zakątki świata.
Obie firmy nawiązały dwuletnią współpracę.

W letniej ofercie znajdą się rejsy z Polski do Egiptu, Turcji, Tunezji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii i Bułgarii. Kolejne dwa sezony zimowe to kontynuacja współpracy realizowanej w Zimie 2013/2014. Tym razem Dreamlinery polecą do: Tajlandii (Krabi), Meksyku (Cancun), Wenezueli (Porlamar), na Kubę (Santa Clara) oraz do Dominikany (La Romana).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z LOT-em w sezonie Zima 2013/14, Dreamlinery spełniły oczekiwania naszych klientów zarówno pod względem komfortu przelotu jak i standardów obsługi – mówi Mariusz Jańczuk, prezes Itaki.- Itaka stawia na jakość i solidnych partnerów – dodaje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki - Ten kontrakt jest dla nas bardzo ważny, gdyż jest kolejnym krokiem do zagwarantowania naszym klientom najwyższego standardu usług.

Klienci Itaki będą mogli polecieć na pokładzie najnowocześniejszego samolotu świata, a LOT ponownie zaoferuje komfort i standard podróży w trzech klasach (Elite Club, Premium Club i Klasie Ekonomicznej). Dzięki B787 Dreamliner wszystkie rejsy będą
realizowane bez międzylądowań, co zdecydowanie skróci czas podróży na wymarzone wakacje.

- Podpisanie przez LOT kolejnej umowy na realizację rejsów czarterowych to dowód udanej współpracy i zaufania jakim obdarzył nas partner. Tym razem jej zakres jest szerszy. Oznacza to, że LOT potrafi być elastyczny i szybko dostosowywać się do potrzeb rynku. Latem dowieziemy więc polskich turystów do kurortów popularnych w tym sezonie. Zimą natomiast, kiedy samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu w ramach naszej siatki połączeń, efektywnie będziemy wykorzystywać flotę dalekiego zasięgu, na czym skorzystają klienci Itaki – dodaje Sebastian Mikosz, prezes Polskich Linii

Dreamlinery LOT-u zabiorają na pokład 252 pasażerów w konfiguracji trzech klas: 18 w klasie biznes (2-2-2), 21 w klasie ekonomicznej premium (2-3-2) oraz 213 w klasie ekonomicznej (3-3-3). Więcej na temat Dreamlinerów LOT-u w naszym artykule "Everett: Zdjęcia wnętrza 787 LOT-u" oraz "Porównujemy 767 i 787 LOT-u".

Na sezon Lato 2014 Itaka oraz LOT nawiązały współpracę z kanadyjską linią czarterową CanJet Airlines, dysponującą flotą Boeingów 737-800. W celu realizacji umowy od CanJet zostały wynajęte dwa nowej generacji Boeingi 737-800, które będą bazować na lotnisku w Katowicach. Przez cały sezon letni 2014 r. samoloty te będą realizować przeloty dla Itaki.Za część operacyjną współpracy odpowiada LOT: samoloty będą funkcjonować w systemach jako loty polskiego przewoźnika "LO". Załogę kokpitu (pilotów) zapewnia CanJet, natomiast obsługę (personel pokładowy) i stronę operacyjną - PLL LOT.

Boeingi kanadyjskiego przewoźnika będą operować z Katowic, Warszawy, Szczecina, Łodzi i Wrocławia. Planowane destynacje to m.in.: Egipt, Turcja, Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Portugalia, Maroko, Kreta. Łącznie obydwie maszyny zrealizują dla Itaki 650 rejsów w sezonie letnim 2014.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_6a5a8 2014-05-07 18:05   
gosc_6a5a8 - Profil gosc_6a5a8
nie ma się co ekscytowac, w porównaniu do zachodnich przewoźników mega drogo...
gosc_a7c3c 2014-05-07 12:22   
gosc_a7c3c - Profil gosc_a7c3c
Z kolei konkurencja zakłada własną linię lotniczą. 4You Airlines. Z bazą w Radomiu? ;)


zobacz link
gosc_bf8b3 2014-05-06 14:18   
gosc_bf8b3 - Profil gosc_bf8b3
mietek: Ja bardzo się cieszę z tego, że LOT na 787 lata coraz więcej czarterów. Jednak to jest trochę dziwne, że polskie linie czarterowe nic nie latają grubasami, a tradycyjny przewoźnik tak. Przydałby się jeszcze w końcu np. Enter na 767 ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama