Nowy korporacyjny ACJ319 Elegance

20 kwietnia 2014 19:20
8 komentarzy
Reklama
Airbus zaprezentował nową wersję swojego popularnego samolotu korporacyjnego ACJ319, który oferuje klientom prostotę, szybkość i oszczędność. Nowy Airbus otrzymał nazwę ACJ319 Elegance.- ACJ318, ACJ319 i ACJ320 to propozycja dla najbardziej ekskluzywnego segmentu rynku dużych odrzutowców korporacyjnych, ponieważ ich kabiny są około dwa razy szersze, niż w tradycyjnych samolotach biznesowych oraz dlatego, że są one niezrównane w zakresie wygód, jak i komfortu pracy biurowej na pokładzie samolotu. Nasz nowy ACJ319 Elegance jest jeszcze lepszy dla klientów, którzy chcą zrealizować kabinę swoich marzeń, wybierając z szerokiej gamy opcji wykończenia - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

Samoloty ACJ319 Elegance będą wyposażone w końcówki skrzydeł typu sharklet. Airbus wylicza, że montaż sharkletów zmniejsza zużycie paliwa w modelach ACJ o 5 proc., wycisza samolot oraz pozwala na zwiększenie jego maksymalnej masy startowej od 500 do 700 kg.Elegance łączy model obecnego ACJ319 z zupełnie nową kabiną, która pozwala klientom wybrać swój projekt z szerokiej gamy salonów, pokoi biurowych, gastronomicznych i modułów konferencyjnych uzupełnionych łazienką oraz kuchnią z przodu i sypialnią wraz z łazienką z tyłu samolotu.Taki układ ułatwia użytkowanie kabiny, pozwalając także klientom szybko i łatwo stworzyć swój autorski projekt, który odpowiada ich potrzebom oraz gustom bez konieczności inwestowania wiele czasu i wysiłku. To również sprawia, że w przyszłości można łatwiej unowocześnić kabinę przez zastąpienie jednego lub więcej modułów innymi.Airbus ACJ319 jest najbardziej popularną wersją rodziny korporacyjnej producenta z Tuluzy. Wprowadzenie modelu Elegance oznacza, że klienci będą mieli wolność wyboru między nim a obecnie oferowanym modelem ze sztywnym układem konfiguracji.

Wnętrze Airbusa ACJ319 Elegance będzie instalowane przez firmę Airbus Corporate Jet Centre, spółkę zależną Airbusa zajmującą się wyposażeniem kabin i stanowiącą część globalnej sieci autoryzowanych centrów wykończenia kabin.Firma Airbus sprzedała swoje pierwsze odrzutowce korporacyjne w połowie lat 80-tych, a w roku 1997 wypuściła na rynek korporacyjną wersję pasażerskiego modelu A319, który teraz nosi nazwę Airbus ACJ319. Dziś Airbus oferuje najnowocześniejszą i wszechstronną rodzinę odrzutowców korporacyjnych, od Airbusa ACJ318 aż po ACJ380, oferując firmom, osobom prywatnym i rządom państw modele samolotów spełniające ich oczekiwania co do wygody podróży oraz wielkości.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Corporate Jets

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hariko 2014-04-21 13:57   
hariko - Profil hariko
doskonala aranzacja wnetrza!
piotrek737 2014-04-21 13:37   
piotrek737 - Profil piotrek737
Też kupują i nie stanowi to tylko 5 proc. Na ostatnim Singapore Airshow były dwie konferencje podsumowujące rynek maszyn korporacyjnych. Owszem wśród małych samolotów jak wszystkie Embraery, Bombardiery, Cessny itp. kupują to duże linie świadczące usługi business jets. Natomiast wśród dużych maszyn typu BBJ czy ACJ, to oczywiście królują zakupy prywatne przez osoby lub firmy.
gosc_5045d 2014-04-21 12:21   
gosc_5045d - Profil gosc_5045d
Nawet najbogatsze firmy nie kupują takich za gotówkę więc nie trzeba mieć miliardów na koncie, a wystarczy płynność finansową. Uwaga ta dotyczy 95% kupujących, a nie ma zastosowania do kilku ze wschodu i zatoki. W większości przypadków taki samolot nie służy do lansu a do sprawnego, szybkiego i wygodnego przemieszczania się z punku A do B. Na prawde najbogatsi kupuja jeszcze większe jak np 757, które ma kilku rosyjskich mieszkańców Londynu czy Donald Trump z USA.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy