×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy korporacyjny ACJ319 EleganceAirbus zaprezentował nową wersję swojego popularnego samolotu korporacyjnego ACJ319, który oferuje klientom prostotę, szybkość i oszczędność. Nowy Airbus otrzymał nazwę ACJ319 Elegance.- ACJ318, ACJ319 i ACJ320 to propozycja dla najbardziej ekskluzywnego segmentu rynku dużych odrzutowców korporacyjnych, ponieważ ich kabiny są około dwa razy szersze, niż w tradycyjnych samolotach biznesowych oraz dlatego, że są one niezrównane w zakresie wygód, jak i komfortu pracy biurowej na pokładzie samolotu. Nasz nowy ACJ319 Elegance jest jeszcze lepszy dla klientów, którzy chcą zrealizować kabinę swoich marzeń, wybierając z szerokiej gamy opcji wykończenia - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

Samoloty ACJ319 Elegance będą wyposażone w końcówki skrzydeł typu sharklet. Airbus wylicza, że montaż sharkletów zmniejsza zużycie paliwa w modelach ACJ o 5 proc., wycisza samolot oraz pozwala na zwiększenie jego maksymalnej masy startowej od 500 do 700 kg.Elegance łączy model obecnego ACJ319 z zupełnie nową kabiną, która pozwala klientom wybrać swój projekt z szerokiej gamy salonów, pokoi biurowych, gastronomicznych i modułów konferencyjnych uzupełnionych łazienką oraz kuchnią z przodu i sypialnią wraz z łazienką z tyłu samolotu.Taki układ ułatwia użytkowanie kabiny, pozwalając także klientom szybko i łatwo stworzyć swój autorski projekt, który odpowiada ich potrzebom oraz gustom bez konieczności inwestowania wiele czasu i wysiłku. To również sprawia, że w przyszłości można łatwiej unowocześnić kabinę przez zastąpienie jednego lub więcej modułów innymi.Airbus ACJ319 jest najbardziej popularną wersją rodziny korporacyjnej producenta z Tuluzy. Wprowadzenie modelu Elegance oznacza, że klienci będą mieli wolność wyboru między nim a obecnie oferowanym modelem ze sztywnym układem konfiguracji.

Wnętrze Airbusa ACJ319 Elegance będzie instalowane przez firmę Airbus Corporate Jet Centre, spółkę zależną Airbusa zajmującą się wyposażeniem kabin i stanowiącą część globalnej sieci autoryzowanych centrów wykończenia kabin.Firma Airbus sprzedała swoje pierwsze odrzutowce korporacyjne w połowie lat 80-tych, a w roku 1997 wypuściła na rynek korporacyjną wersję pasażerskiego modelu A319, który teraz nosi nazwę Airbus ACJ319. Dziś Airbus oferuje najnowocześniejszą i wszechstronną rodzinę odrzutowców korporacyjnych, od Airbusa ACJ318 aż po ACJ380, oferując firmom, osobom prywatnym i rządom państw modele samolotów spełniające ich oczekiwania co do wygody podróży oraz wielkości.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Corporate Jetsgość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie