LH: Nowa klasa biznes już w dwóch A380

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 kwietnia 2014 23:24
21 komentarzy
Reklama

Najnowsza klasa biznes Lufthansy w końcu zawitała na pokłady Airbusów A380 niemieckiej linii. Na razie tylko dwóch, ale jak zapowiada przewoźnik do połowy przyszłego roku wszystkie SuperJumbo będą posiadać odświeżoną klasę biznes.Nowy wystrój klasy biznes pojawił się w maszynie o rejestracji D-AIMB, który przeszedł retrofit w Hamburgu oraz w 11. A380 (D-AIMK) dostarczony na początku kwietnia. Wkrótce do nich dołączy trzeci (D-AIMA), który obecnie znajduje się w hangarach Lufthnsa Technik w Hamburgu. Następny A380 jaki otrzyma nową klasę biznes, to maszyna o rejestracji D-AIMC. Powrót na siatkę połączeń nastąpi w drugiej połowie czerwca.


Stara klasa biznes w A380

Liczba foteli w nowej klasie biznes Airbusów A380 została zredukowana z 98 do 92 ze względu na ich rozmiary. Ponadto nowa konfiguracja, to także chęć uporządkowania oferowania produktu biznesowego w dużych maszynach czterosilnikowych. Warto dodać, że taką samą konfigurację klasy biznes posiadają nowe Boeingi B747-8 Intercontinental.


Nowa klasa biznes w A380

- Nowa klasa biznes jest standardem w nowo dostarczanych samolotach. Do połowy przyszłego roku planujemy zakończyć retrofit klasy biznes we wszystkich samolotach szerokokadłubowych. Jesienią tego roku rozpoczniemy instalowanie klasy ekonomicznej premium. W pierwszej kolejności w Boeingach B747-8I, a następnie w pozostałych samolotach. Instalacja tej klasy zakończy się około października 2015 r. Tak więc do końca przyszłego roku cała flota dalekodystansowa Lufthansy będzie posiadała na pokładzie najnowsze produkty - powiedział nam Klaus Gorny z Lufthansy.Nowe fotele oferują nie tylko wyjątkowy komfort dla pasażerów w pozycji siedzącej lub leżącej, intuicyjne funkcje regulacji, dodatkową przestrzeń przechowywania, ale również indywidualny system rozrywki, dostępny na większych, 15-calowych ekranach.

Obecnie we flocie Lufthansy znajduje się 11 Airbusów A380. W czerwcu do floty dołączy kolejny SuperJumbo. Natomiast w 2015 r. zaplanowane są dostawy kolejnych dwóch takich maszyn.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Lufthansa
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_51e2f 2014-04-22 08:15   
gosc_51e2f - Profil gosc_51e2f
@b737800max: Przecież ja temu nie zaprzeczałem, że są tacy ludzie. Ja pisałem o swoim doświadczeniu i moich odczuciach związanych z lataniem klasą first.
usuniety 2014-04-22 00:54   
usuniety - Profil usuniety
@gosc_253f5: ale weź to pod uwagę, że są na tej planecie ludzie, którzy lubią potrzaskać pieniędzmi i pokazać, że stać ich na podróż w najdroższej taryfie jak np. szefowie wielkich korporacji dla których wydać 5000 dolców za podróż powiedzmy na randomowej trasie JFK-FRA stanowi problemu ani żadnej straty a taki wydatek traktują jak kupno chleba za 4 zł przez przeciętnego statystycznego Polaka Iksińsky-ego.
gosc_253f5 2014-04-21 21:44   
gosc_253f5 - Profil gosc_253f5
Fotele już w klasie biznes robią masaż, w first oczywiście też. Zgodnie z moimi doświadczeniami latania klasą pierwszą to jak na mój gust to jest już czysty snobizm. Różnica między buisness a first jak na moje potrzeby jest dość znikoma. W zupełności wystarcza mi business. Ze swojego własnego portfela nigdy bym nie zpałacił za first. To trochę jak zbyteczny luksus ponad rzeczywiste potrzeby. Duża różnica to jest pomiędzy economy a business.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama