×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: Nowa klasa biznes już w dwóch A380Najnowsza klasa biznes Lufthansy w końcu zawitała na pokłady Airbusów A380 niemieckiej linii. Na razie tylko dwóch, ale jak zapowiada przewoźnik do połowy przyszłego roku wszystkie SuperJumbo będą posiadać odświeżoną klasę biznes.Nowy wystrój klasy biznes pojawił się w maszynie o rejestracji D-AIMB, który przeszedł retrofit w Hamburgu oraz w 11. A380 (D-AIMK) dostarczony na początku kwietnia. Wkrótce do nich dołączy trzeci (D-AIMA), który obecnie znajduje się w hangarach Lufthnsa Technik w Hamburgu. Następny A380 jaki otrzyma nową klasę biznes, to maszyna o rejestracji D-AIMC. Powrót na siatkę połączeń nastąpi w drugiej połowie czerwca.


Stara klasa biznes w A380

Liczba foteli w nowej klasie biznes Airbusów A380 została zredukowana z 98 do 92 ze względu na ich rozmiary. Ponadto nowa konfiguracja, to także chęć uporządkowania oferowania produktu biznesowego w dużych maszynach czterosilnikowych. Warto dodać, że taką samą konfigurację klasy biznes posiadają nowe Boeingi B747-8 Intercontinental.


Nowa klasa biznes w A380

- Nowa klasa biznes jest standardem w nowo dostarczanych samolotach. Do połowy przyszłego roku planujemy zakończyć retrofit klasy biznes we wszystkich samolotach szerokokadłubowych. Jesienią tego roku rozpoczniemy instalowanie klasy ekonomicznej premium. W pierwszej kolejności w Boeingach B747-8I, a następnie w pozostałych samolotach. Instalacja tej klasy zakończy się około października 2015 r. Tak więc do końca przyszłego roku cała flota dalekodystansowa Lufthansy będzie posiadała na pokładzie najnowsze produkty - powiedział nam Klaus Gorny z Lufthansy.Nowe fotele oferują nie tylko wyjątkowy komfort dla pasażerów w pozycji siedzącej lub leżącej, intuicyjne funkcje regulacji, dodatkową przestrzeń przechowywania, ale również indywidualny system rozrywki, dostępny na większych, 15-calowych ekranach.

Obecnie we flocie Lufthansy znajduje się 11 Airbusów A380. W czerwcu do floty dołączy kolejny SuperJumbo. Natomiast w 2015 r. zaplanowane są dostawy kolejnych dwóch takich maszyn.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Lufthansagość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie