×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy Embraer E-175 dla SkyWestFirma SkyWest odebrała pierwszego Embraera E-175. Dostawa E-Jeta jest wynikiem zamówienia złożonego w ubiegłym roku. Wtedy to przewoźnik zamówił 40 Embraerów E-175. Pod koniec 2013 r., po ostatecznych rozmowach ze swoimi obecnymi partnerami, firma zwiększyła zamówienie o kolejnych 60 maszyn. SkyWest zabezpieczył w umowie także opcje na 100 E-175.

Nowa maszyna będzie latać pod barwami United Express. Na pokład samolot zabierze 76 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 12 w klasie biznes oraz 64 w ekonomicznej. Odebrany E-Jet to także pierwszy E-175 Plus z poprawioną wydajność paliwową o ponad 6,4 proc. w porównaniu z obecnie produkowanym modelem. Więcej na ten temat w naszym innym artykule.Do firmy SkyWest należą linie lotnicze SkyWest Airlines oraz ExpressJet Airlines. Obydwaj przewoźnicy latają jako regionalni partnerzy Delta Air Lines, US Airways, United Airlines i Alaska Airlines. Z flotą ponad 750 samolotów SkyWest jest największym regionalnym przewoźnikiem lotniczym na świecie.

SkyWest Airlines zostały także pierwszą linią (tzw. lanuch customer) nowego programu E-Jetów E2. Firma zamówiła 100 samolotów E-175-E2, wraz z prawami zakupu kolejnych 100 maszyn tego typu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 9,3 mld dolarów amerykańskich.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie