Boeing: Rozbudowa centrum dostaw B737

18 marca 2014 18:38
1 komentarz
Reklama
Boeing rozpoczął wczoraj (17.03) rozbudowę kompleksu dostaw B737 Commercial Delivery Center (CDC) zlokalizowanego przy Boeing Field w Seattle. Projekt zakłada ponad dwukrotne zwiększenie przestrzeni, która będzie dostępna dla klientów i zespołów pracujących przy dostawach wąskokadłubowych Boeingów 737.

- Odbierając samoloty nasi klienci oczekują centrum dostaw najwyższej jakości i na takie właśnie zasługują. Uważamy, że wprowadzane przez nas udoskonalenia znacząco wpłyną na ich wrażenia. Większe i dysponujące szerszymi możliwościami centrum jest niezbędne, szczególnie teraz, gdy cały czas zwiększamy tempo produkcji i przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek modelu B737 MAX - powiedziała Beverly Wyse, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes i dyrektor programu B737.

Powierzchnia rozbudowanego centrum dostaw będzie wynosić prawie 8400 metrów kwadratowych. W skład kompleksu wchodzić będzie nowy trzypiętrowy budynek oraz nowe wyjścia z trzema rękawami, przeznaczone do realizowania dostaw i odlotów. Projekt charakteryzuje się otwartym, przestronnym wyglądem oraz dużymi oknami skierowanymi na płytę lotniska Boeing Field. Rozbudowa CDC jest najnowszą z wielu inwestycji, jakie Boeing realizuje w regionie Puget Sound.- Założyłem King County Aerospace Alliance by wspierać dalszy rozwój i globalną konkurencyjność przemysłu lotniczego naszego regionu. Rozbudowa CDC to znakomita wiadomość z punktu widzenia naszego okręgu i lotniska. Jest to znacząca inwestycja firmy Boeing w naszym regionie, zabezpieczająca przyszłą współpracę - powiedział Dow Constantine, przedstawiciel King County.

W lutym tego roku tempo produkcji B737 wzrosło do 42 samolotów miesięcznie, a docelowo w 2017 r. wzrośnie do 47/48 samolotów w miesiącu. W porównaniu do 2010 r., to wzrost o blisko 50 proc. Dostawy B737 MAX, wyposażonych m.in. w nowoczesne i oszczędne silniki CFM International LEAP-1B oraz winglety Advanced Technology, rozpoczną się również w 2017 r., w zmodernizowanym centrum dostaw.

- Inwestycja jaką realizuje producent budując obiekt przy lotnisku Boeing Field świadczy o długotrwałym zaangażowaniu firmy w regionach Waszyngtonu i Seattle – miejscach, w których pracują najlepsi na świecie specjaliści z branży lotniczej - powiedział Ed Murray, burmistrz Seattle.

Zgodnie z planami, które zakładają wyburzenie jednego z obiektów, w trakcie prac budowlanych dostawy Boeingów 737 będą realizowane w sposób nieprzerwany. Zakończenie rozbudowy kompleksu CDC zaplanowano na połowę 2015 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media/DLR Group

Ostatnie komentarze

gosc_eea0c 2014-03-18 19:51   
gosc_eea0c - Profil gosc_eea0c
Maja rozmach nie ma co! Fajna sprawa miec tyle cash'u i takie zaawansowane technologie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy