Lufthansa przyśpiesza wymianę floty

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 lutego 2014 22:41
Reklama

W tym roku Lufthansa Group wzbogaci się łącznie o 23 nowoczesne samoloty. W lutym i marcu do floty dołączy siedem nowych maszyn pasażerskich. Pierwsza z nich, dziesiąty we flocie Boeing 747-8 Intercontinental, wylądował na lotnisku we Frankfurcie 7 lutego.

W ciągu najbliższych tygodni (do końca marca) we Frankfurcie pojawi się kolejnych dziewięć nowych samolotów: trzy Boeingi 747-8, jeden Airbus A380, jeden A330-300 i dwa Airbusy A320. Dodatkowo, do floty Germanwings dołączy w marcu jeden A319, a Lufthansa Cargo otrzyma kolejnego Boeinga 777F.

Po końcowej kontroli Lufthansa Technik we Frankfurcie i dopuszczeniu do operacji, nowy Boeing 747-8 z rejestracją "Yankee Lima" (D-ABYL) będzie gotowy do rozpoczęcia rejsów z końcem lutego. Zastąpi on starszego Boeinga 747-400, który zostanie wycofany z użytkowania. Zarówno pasażerowie, jaki i mieszkańcy zauważą różnicę – nowa maszyna emituje o 30 proc. mniej hałasu niż poprzednia.

- Dzięki nowym maszynom inwestujemy zarówno w komfort pasażerów, jak i równowagę ekologiczną rejsów – powiedział Christoph Franz, prezes Lufthansa Group podczas powitania dziesiątego z dziewiętnastu zamówionych przez Lufthansę jumbo jetów. - Pracownicy Lufthansa Group dokładają wszelkich starań aby rozwijać firmę na tak wymagającym rynku przewozów pasażerskich. Są siłą napędową sukcesu naszego programu modernizacji SCORE. Widzimy owoce ich wysiłków, które są dla nas powodem do świętowania – dodał.Tegoroczne dostawy są częścią kompleksowego programu modernizacji floty w Lufthansa Group. Do końca 2025 roku, zostanie dostarczonych łącznie 261 maszyn, wartych 32 mld euro po cenach katalogowych. To dowód ciągłych zdolności inwestycyjnych Lufthansa Group w najnowsze modele, które zapewniają niższe koszty operacyjne, znacznie mniejszą emisję hałasu i są bardziej przyjazne dla środowiska.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama