Kaczmarzyk zastąpi Marca w PPL-u?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
5 lutego 2014 15:34
24 komentarzy
Reklama
Michał Kaczmarzyk, dotychczasowy prezes LS Airport Services, najprawdopodobniej zastąpi Michała Marca na stanowisku dyrektora naczelnego PPL i szefa warszawskiego Lotniska Chopina. Jak dowiedział się Pasazer.com, odwołanie obecnego dyrektora portu lotniczego jest już pewne. 

Procedura odwołania Michała Marca rozpoczęła się już pod koniec stycznia. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju potwierdziło, że do rady pracowniczej portu został skierowany wniosek o zaopiniowanie odwołania Marca. 

Jak ustalił Pasazer.com, odwołanie Marca jest już niemal pewne. Zastąpi go prawdopodobnie Michał Kaczmarzyk, który wczoraj (4.2) był przesłuchiwany przez radę pracowniczą PPL-u. 

Michał Kaczmarzyk od listopada 2010 r. był prezesem LOT Cargo, a po połączeniu tej spółki z LOT Services i utworzeniu LS Airport Services objął stanowisko prezesa nowej firmy. Jest również członkiem rady nadzorczej Eurolotu. 

Zmiana na stanowisku dyrektora naczelnego PPL-u może być krokiem w kierunku powołania Polskiego Holdingu Lotniczego. Nad takim rozwiązaniem zastanawia Ministerstwo Skarbu Państwa. Michał Marzec był mu przeciwny. 

Nie znam takiego rozwiązania, które byłoby zastosowane w naszej branży. Trudno mi jest sobie wyobrazić połączenie portu lotniczego z linią lotniczą w tym systemie gospodarki rynkowej, jaki obowiązuje w Unii Europejskiej - mówił Marzec agencji informacyjnej Newseria Biznes. 

Trudno powiedzieć, jakie mogłyby być inne powody odwołania Marca, bo lotnisko w ubiegłym roku miało rekordową liczbę pasażerów (prawie 10,7 mln) oraz zysk w wysokości 62 mln zł netto. 

Kaczmarzyk, jako prezes LS AS oraz członek rady nadzorczej Eurolotu, może być przychylniej nastawiony do połączenia przewoźników, lotniska oraz spółek zajmujących się obsługą naziemną. 

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d24bc 2014-04-12 11:57   
gosc_d24bc - Profil gosc_d24bc
Porządek, on może co najwyżej kolejną spółkę doprowadzić do upadłości samemu wychodząc z tego cało. Wszystko pójdzie w prywatę a Pan Naczelnik na tym zarobi grube pieniądze.
gosc_aa55b 2014-02-28 14:19   
gosc_aa55b - Profil gosc_aa55b
"Może wreszcie PPL zobaczy w liniach lotniczych partnerów w biznesie" oby, bo niektóre zagrywki PPLu są mocno żałosne. "Czy ktoś zna inna firmę w której kończy się prace o 15?" tak, tam gdzie przychodzi się do pracy na 7 ;]
gosc_15ee7 2014-02-17 10:13   
gosc_15ee7 - Profil gosc_15ee7
On nie ma żadnych skrupułów. To typ człowieka po trupach do własnego celu. Brak jakiegokolwiek szacunku dla ludzi i ich pracy. W LS-ie już się cieszą, że odszedł.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy