×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malaysia rezygnuje z Los Angeles


Malezyjskie linie lotnicze Malaysia Airlines rezygnują z obsługi połączenia między Kuala Lumpur i Los Angeles. Ostatni rejs na tej trasie zostanie zrealizowany 30 kwietnia br.

Połączenie ze stolicy Malezji do Los Angeles jest obsługiwane Boeingami B777-200ER zabierającymi na pokład 282 pasażerów w dwóch klasach serwisowych. Kasowane rejsy są jedynym bezpośrednim połączeniem między Malezją i USA, choć odbywają się z międzylądowaniem w Tokio-Narita.Wśród powodów swej decyzji przewoźnik wskazuje względy ekonomiczne: wzrost cen paliwa, wysokie koszty operacyjne i dużą konkurencję na rynku połączeń między Azją i USA. Tym samy nie udała się próba uratowania tego połączenia podjęta przez Malaysia Airlines w 2012 roku. Poprawę rentowności lotów miała przynieść zmiana trasy i przeniesienie międzylądowania z Tajpej do Tokio.

Flota Malaysia Airlines składa się łącznie ze 102 samolotów: dwóch Boeingów 747, 15 B777, 61 Boeingów z rodziny 737, 18 Airbusów z rodziny A330 oraz sześciu A380.

Zapraszamy również do naszego materiału z działu "Oblatywacza" gdzie przetestowaliśmy klasę biznes Malaysia Airlines na jednaj z tras regionalnych obsługiwanych przez te linie.

Marek Stus
Fot. Piotr Bożykgość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie