Wi-Fi i miejsca najczęściej opłacane

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 stycznia 2014 00:49
3 komentarze
Reklama

Bezprzewodowy dostęp do Internetu na lotnisku oraz wybór miejsca w samolocie - to usługi, za które pasażerowie najchętniej płacą dodatkowo. Najmniej osób jest skłonnych dopłacić za lepsze miejsce na parkingu w porcie lotniczym.

Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na lotnisku w Zurychu i opisanego przez Andreas Wittmera z Uniwersytetu Sankt Gallen oraz Edwarda Rowleya z linii Swiss. W 2011 r. przepytali oni pasażerów, którzy odlatywali z tego portu lotniczego klasą ekonomiczną.

Wyniki badań pokazują, że nie ma większej różnicy pomiędzy pasażerami lotów krótko- i dalekodystansowych.

Osoby lecące na trasach europejskich wyraziły największą gotowość zapłacenia za dostęp do Internetu na lotnisku. Na drugim miejscu był wybór miejsca w samolocie. Wśród pasażerów na trasach długodystansowych to właśnie płatny wybór miejsca był zdecydowanie najpopularniejszy. Dostęp do Internetu zajął jednak drugie miejsce.

W obydwu kategoriach lotów na kolejnych miejscach znalazły się dostęp do Internetu w trakcie lotu oraz priorytetowy odbiór bagażu na lotnisku docelowym.

Płatny dostęp do saloników biznesowych był ważniejszy dla pasażerów długodystansowych.

Dostawa bagażu po przylocie do domu lub hotelu oraz dodatkowo płatne lepsze miejsce na lotniskowym parkingu były opcjami, których wybór pasażerowie deklarowali zdecydowanie najrzadziej.

Wittmer i Rowley stwierdzili jednak, że w rzeczywistości pasażerowie mieli nieco inne priorytety niż zadeklarowali. Najwięcej z nich wydawało dodatkowo na usługi z kategorii tzw. gościnności (hospitality). Aż ok. 60 proc. poniosło dodatkowe opłaty związane z tą grupą usług. Znacznie mniej osób wydawało pieniądze na wygodę, oszczędność czasu lub priorytetową obsługę oraz na dodatkowe "funkcje" w trakcie lotu.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_c949d 2014-01-08 23:58   
gosc_c949d - Profil gosc_c949d
Wizz,Ryan i Eurolot latają, więc są tacy którzy chcą.
gosc_d8192 2014-01-08 16:49   
gosc_d8192 - Profil gosc_d8192
A i tak nikt nie chce tam latać :))
gosc_c76e7 2014-01-07 16:22   
gosc_c76e7 - Profil gosc_c76e7
W Lublinie Wi-Fi od początku za darmo :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama