×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA: Travel Service nowym udziałowcem


Czeska prywatna linia Travel Service została dziś (23.12) oficjalnie drugim co do wielkości akcjonariuszem Czech Airlines (CSA) kupując 34 proc. udziałów. Inny udziałowiec, Korean Air, zachowa obecne 44 proc. akcji.

Transakcje przeprowadził Korean Air, który zakupił 34 proc. akcji CSA za około 53 mln koron czeskich (8 mln złotych). Jednak koreański przewoźnik nie ujawnił ceny za jaką Travel Service kupił udziały od niego. Według nieoficjalnych informacji czeski Travel Service odkupił udziały za około 8,5 mln złotych.

Więcej na temat zakupu udziałów przez Travel Service można przeczytać w naszym artykule "Travel Service kupi udziały w CSA".Po sfinalizowaniu transakcji czeski Aeroholding zachował jeszcze 19,74 proc. udziałów w Czech Airlines, a pozostałe 2,26 proc. pozostało w rękach firmy ubezpieczeniowej Ceska Pojistovna.

Warto także dodać, że przewoźnicy współpracują od tego roku na innej płaszczyźnie. Dokładnie od połowy czerwca obowiązuje umowa code-share Travel Service i Czech Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie