Nie będzie protestu kontrolerów ruchu

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
04 października 2013 10:07
2 komentarze
Reklama

Nie będzie protestu kontrolerów ruchu lotniczego. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie została powiadomiona przez Zarząd Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego o przystąpieniu akcji protestacyjnej popierającej inicjatywę Europejskiego Związku Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ATCEUC), ani tym bardziej o formie ewentualnego protestu.

- Ufamy, że w dniu 10 października br., to jest w dniu protestu ogłoszonego przez ATCEUC, do pracy na stanowiskach operacyjnych przystąpią kompletne obsady kontrolerów ruchu lotniczego, którzy jak zawsze, z największą dbałością będą wykonywać swoje obowiązki - mówi Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Informacje przekazane agencji 3 października przez Network Menager (Eurocontrol) wskazują, że skala protestu zapowiadanego przez ATCEUC będzie znacząco mniejsza. Według danych Eurocontrol w krajach: Irlandia, Słowacja, Wielka Brytania, Litwa, Austria, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Norwegia, Estonia, Dania, Szwecja, Holandia, Włochy i na Węgrzech nie przewiduje się żadnych akcji protestacyjnych, które mogłyby prowadzić do zakłóceń w żegludze powietrznej.


- Zapowiadana akcja Europejskiego Związku Kontrolerów Ruchu Lotniczego ATCEUC, jak się domyślamy, jest związana z unijnym pakietem legislacyjnym Single European Sky 2+, który jasno określa cele dla europejskiego systemu zarządzania ruchem lotniczym w zakresie jego efektywności i skuteczności. Z częścią tych postanowień pakietu SES2+ nie zgadza się także Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego - dodaje.
Władze Organizacji Służb Żeglugi Powietrznej Lotnictwa Cywilnego - CANSO wystosowały apel o dialog przy stole rozmów z Komisją Europejską, w miejsce organizacji akcji strajkowych. Stanowisko tej organizacji w pełni podziela Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Tomasz Wyszyński
Fot. Andrzej Karwowski (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej)
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_deb65 2013-10-07 16:02   
gosc_deb65 - Profil gosc_deb65
uff, czyli uda sie wyleciec
gosc_9da58 2013-10-04 15:52   
gosc_9da58 - Profil gosc_9da58
Z innej beczki, ale tez o czymś czego nie będzie - tyle było szumu, ze Lot od 1.11 będzie sam realizował krajowki, zrywa z Eurolotem itd. W amadeusie narobili zmian, wpisali E170, pełna profeska. I co? I dziś wszystko wróciło po staremu, już loty krajowe znowu obsługuje K2, czasy przelotów wydłużone i zamiast E turbopropy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama