×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nie będzie protestu kontrolerów ruchuNie będzie protestu kontrolerów ruchu lotniczego. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie została powiadomiona przez Zarząd Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego o przystąpieniu akcji protestacyjnej popierającej inicjatywę Europejskiego Związku Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ATCEUC), ani tym bardziej o formie ewentualnego protestu. 

- Ufamy, że w dniu 10 października br., to jest w dniu protestu ogłoszonego przez ATCEUC, do pracy na stanowiskach operacyjnych przystąpią kompletne obsady kontrolerów ruchu lotniczego, którzy jak zawsze, z największą dbałością będą wykonywać swoje obowiązki - mówi Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. 
 
Informacje przekazane agencji 3 października przez Network Menager (Eurocontrol) wskazują, że skala protestu zapowiadanego przez ATCEUC będzie znacząco mniejsza. Według danych Eurocontrol w krajach: Irlandia, Słowacja, Wielka Brytania, Litwa, Austria, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Norwegia, Estonia, Dania, Szwecja, Holandia, Włochy i na Węgrzech nie przewiduje się żadnych akcji protestacyjnych, które mogłyby prowadzić do zakłóceń w żegludze powietrznej.


 
- Zapowiadana akcja Europejskiego Związku Kontrolerów Ruchu Lotniczego ATCEUC, jak się domyślamy, jest związana z unijnym pakietem legislacyjnym Single European Sky 2+, który jasno określa cele dla europejskiego systemu zarządzania ruchem lotniczym w zakresie jego efektywności i skuteczności. Z częścią tych postanowień pakietu SES2+ nie zgadza się także Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego - dodaje.
 
Władze Organizacji Służb Żeglugi Powietrznej Lotnictwa Cywilnego - CANSO wystosowały apel o dialog przy stole rozmów z Komisją Europejską, w miejsce organizacji akcji strajkowych. Stanowisko tej organizacji w pełni podziela Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Tomasz Wyszyński
Fot. Andrzej Karwowski (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej)


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie