Fotorelacja: Pierwszy lot CSeries

17 września 2013 13:00
3 komentarze
Reklama
Bombardier CSeries CS100 (C-FBCS) wykonał wczoraj (16.09) pierwszy lot techniczny z lotniska w Mirabel w Kanadzie. Zapraszamy na fotorelację producenta z tego wydarzenia.

Pogoda w kanadyjskim Mirabel dopisała przez co bez zakłóceń mógł się odbyć pierwszy lot.Wydarzenie zgromadziło wiele przedstawicieli mediów, pracowników Bombardiera, a także fanów lotnictwa.Pierwszy lot był na żywo komentowany przez przedstawicieli działu PR producenta oraz zaproszonych gości.Załoga testowa pierwszego CS100. Od lewej stoją: Andris (Andy) Litavniks, kapitan Bombardiera, Charles (Chuck) Ellis, kapitan i szef pilotów testowych, a także Andreas Hartono, pierwszy oficer i technik pokładowy.Samolot rozpoczyna kołowanie na pas startowy.Punktualnie o godzinie 15:55 czasu polskiego maszyna CSeries wzbija się po raz pierwszy w powietrze.Po ponad 4 godzinach lotu maszyna powróciła na lotnisko w Mirabel.Rejs zakończył się całkowitym sukcesem.Według Pierre'a Beaudoina, prezesa Bombardiera, pierwszy lot techniczny pozwoli zgromadzić kolejne zamówienia, ponieważ wielu przewoźników czekało na to wydarzenie. Wcześniejsze opóźnienia Boeinga 787 i Airbusa A350 spowodowały sceptyczne podejście branży do kolejnego nowego samolotu.

Wśród potencjalnych nowych klientów programu CSeries wskazuje się linie Air Canada, Alitalia, British Airways, Delta Air Lines oraz Qatar Airways.Bombardier CSeries to najnowszy produkt kanadyjskiego producenta. Jest to średniego zasięgu, dwusilnikowy i wąskokadłubowy samolot odrzutowy. Rodzina nowych maszyn została podzielona na dwa modele.Mniejszy - CS100 oraz większy CS300, które zabiorą na pokład od 110 do 145 pasażerów. Jednak ze względu na zainteresowanie linii niskokosztowych tym samolotem, Bombardier chce zaoferować model CS300, który zabierze na pokład nawet do 160 pasażerów.Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na naszym profilu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich. Zapraszamy także do przeczytania wywiadu na temat nowej maszyny "Pięć pytań o... Bombardiera CSeries".

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Media

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wojtek 2013-09-17 17:45   
wojtek - Profil wojtek
15 miejsc różnicy to w przypadku CSeries 3 rzędy siedzeń więcej - niewielkie wydłużenie kadłuba CS300 i jest samolot na 160 miejsc bez konieczności zmniejszania wielkości foteli.
mietek 2013-09-17 16:30   
mietek - Profil mietek
Ciekawe jakiej wielkości będą fotele w samolocie, który zabierze 160 paxów;-)
wroord 2013-09-17 16:06   
wroord - Profil wroord
Wyglada super. Przypomina troche airbusa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy