×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot Bombardiera CSeries CS100Bombardier CSeries CS100 (C-FBCS) wystartował dziś (16.09) w swój pierwszy techniczny lot z Mirabel. O godzinie 15:54 czasu polskiego maszyna wzbiła się w powietrze. Rejs odbywa się z 10-cio miesięcznym opóźnieniem oraz po 50. Paris Air Show, na którym najnowsza maszyna producenta miała zadebiutować.

Rejs BBA 501 potrwa kilka godzin i można go śledzić na stronie Flightaware.com, a także na specjalnej stronie producenta "CSeries First Flight".W ostatnich miesiącach i tygodniach producent przeprowadził pierwsze uruchomienie silników Pratt & Whitney , testy naziemne nowej jednostki napędowej oraz kołowania z małą i dużą prędkością.Bombardier CSeries to najnowszy produkt kanadyjskiego producenta. Jest to średniego zasięgu, dwusilnikowy i wąskokadłubowy samolot odrzutowy. Rodzina nowych maszyn została podzielona na dwa modele. Mniejszy - CS100 oraz większy CS300, które zabiorą na pokład od 110 do 145 pasażerów. Jednak ze względu na zainteresowanie linii niskokosztowych tym samolotem, Bombardier chce zaoferować model CS300, który zabierze na pokład nawet do 160 pasażerów.

Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na naszym profilu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Jon Ostrower, Patrick Cardinalgość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie