×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa linia z Wysp KanaryjskichNa Wyspach Kanaryjskich powstanie nowa linia lotnicza - Islas Afortunadas Air, która będzie oferowała kilkanaście połączeń krajowych i międzynarodowych. Rozpoczęcie działalności operacyjnej przewidziano na początek sezonu zimowego, zaś sprzedaż biletów ma zostać uruchomiona w sierpniu.  

Udziałowcami nowej linii będą wyłącznie przedsiębiorstwa pochodzące z Wysp Kanaryjskich. Linia chce stworzyć na początku około 400 miejsc pracy, ale docelowo planuje zatrudniać nawet 1100 osób. 

Działalność Islas Afortunadas Air będzie opierała się na modelu linii niskokosztowych. Przewoźnik zamierza jednak oferować wysokiej jakości obsługę pokładową i dostęp do tradycyjnych biur rezerwacyjnych w największych miastach archipelagu Wysp Kanaryjskich. O klientów nowa linia zamierza walczyć przede wszystkim atrakcyjnymi cenami biletów, które, zgodnie z zapowiedziami, mają być nawet o połowę niższe od konkurencji. W pierwszy roku działalności Islas Afortunadas Air chcą przewieźć prawie 3,5 mln pasażerów.Baza przewoźnika będzie znajdować się w porcie lotniczym na Gran Canarii. W jego flocie pojawi się 12 samolotów: dziesięć maszyn typu British Aerospace 146 oraz dwa Airbusy A320.   

W siatce połączeń przewoźnika przewidziano rejsy między wyspami archipelagu, loty krajowe do Madrytu, Barcelony i jednego lub kilku portów na terenie hiszpańskiej Galicji, a ponadto rejsy do Maroka i Mauretanii. W przyszłości przewoźnik chce oferować połączenia również do niektórych państw europejskich. 


Marek Stus
Fot. Islas Afortunadas Airgość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie