6 mln pasażerów Wizz Air w Gdańsku

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
15 maja 2013 14:18
9 komentarzy
Reklama

Wizz Air świętuje dzisiaj (15.05) rozpoczęcie lotów łączących Gdańsk
z norweskim Kristiansand, a także przewiezienie 6-milionowego pasażera na trasie z i do Gdańska.

Z tej okazji pasażer, 5-letni Matthias Beraas z Kristiansand w Norwegii, otrzymał od przewoźnika vouchery na loty Wizz Air w dwie strony dla siebie i swojej rodziny. Swój pierwszy lot z Wizz Air Matthias odbywał do Gdańska w celach turystycznych. Razem z rodzicami i starszym bratem zamierzają odwiedzić Trójmiasto.- Cieszymy się bardzo z możliwości dodania kolejnej destynacji do naszej siatki połączeń z Gdańska. Tym razem jest to Norwegia. Dzisiaj na płycie lotniska Kristiansand wylądował nasz pierwszy samolot, otwierając połączenie z nowym miastem, co zawsze niesie ze sobą potencjał do tworzenia miejsc pracy w sektorze turystycznym i nie tylko. Przewidujemy, że z tego połączenia korzystać będzie około 30 tysięcy pasażerów rocznie. Jesteśmy zadowoleni, że możemy oferować loty do nowych, atrakcyjnych destynacji, utrzymując jednocześnie niskie ceny - powiedział Daniel de Carvalho, dyrektor komunikacji linii Wizz Air. - Dziękujemy wszystkim 6 milionom pasażerów, którzy podróżują z Wizz Air z i do Gdańska, za wybieranie oferowanej przez nas wysokiej jakości i niskich cen, a także doskonałej obsługi klienta. Dzisiaj wraz z przedstawicielami Portu Lotniczego Gdańsk, mieliśmy zaszczyt zaprosić naszego 6-milionowego pasażera Matthiasa Beraas podróżującego wraz z rodziną na darmowy lot Wizz Air, z okazji świętowania przez nas znacznego wzrostu liczby pasażerów i oferowania atrakcyjnych taryf. Zobowiązujemy się, że nasza oferta zawsze będzie atrakcyjna cenowo, bez ukrytych opłat, a najtańsze bilety będą łatwe do znalezienia i zarezerwowania na naszej stronie wizzair.com.

- Dzisiejszy dzień w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, doskonale obrazuje sukces linii Wizz Air na naszym rynku. Od początku swojej działalności w Gdańsku, przewoźnik przewiózł już sześć milionów pasażerów. Bawiąc się statystykami, można by pokusić się o stwierdzenie, że średnio każdy z mieszkańców aglomeracji Trójmiasta już sześciokrotnie gościł na pokładach linii Wizz Air. Cieszy nas niezmiernie fakt, że wzrastającemu wolumenowi obsługiwanych pasażerów towarzyszy ciągły rozwój siatki połączeń z Gdańska.
W dniu dzisiejszym, tym „lotniczym mostem” połączyliśmy się z kolejnym miastem – Kristiansand. Trzymamy kciuki i dokładamy wszelkich starań, abyśmy wspólnie mogli niebawem świętować kolejne trasy i kolejne miliony pasażerów latających z Gdańska – powiedziała Marzenna Krefft, wiceprezes portu lotniczego Gdańsk.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2013-05-17 10:34   
marcowy - Profil marcowy
gosc_d5f30: 200 mln żeby obsłużyć kilka samolotow z pielgrzymami ?? a ja myślałem że pielgrzymki do Częstochowy to na piechotę...
gosc_d5f30 2013-05-16 13:49   
gosc_d5f30 - Profil gosc_d5f30
a propos: Częstochowa Rudniki aż się prosi. Pas 2000x60 m - do remontu, tuż obok linii kolejowej i trasy W-wa Katowice (trasy E75). Na ruch regularny bym nie liczył, ale na czartery z pielgrzymami - jak najbardziej. Ale miejscowe obecne waaadze wolą wprowadzać podatki dla pielgrzymów... Natomiast obecna chwila ogólnego kryzysu u nas i w całej Europie pewnie nie jest dobra na taką inwestycję, choć np. Radom iwestuje.
mietek 2013-05-16 12:40   
mietek - Profil mietek
malin: nie zauważyłeś ironii w naszych postach?;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama