×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SP-LRC gotowy do lotu technicznegoPrawdopodobnie dziś (23.03) Boeing przeprowadzi test proponowanej poprawki baterii w Boeingu 787 na samolocie Polskich Linii Lotniczych LOT o oznaczeniu ZA272/LN 86 i rejestracji SP-LRC. Maszyna LOT-u otrzymała wczoraj (22.03) tymczasową amerykańską rejestrację N1791B.


 SP-LRC wczoraj (22.03) czyli "wiosennie" także w Everett

Według wstępnych informacji producent musi przeprowadzić tylko jeden lot techniczny z zaproponowaną poprawką choć Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nie wyklucza, że może poprosić o więcej testów.

Samolot ZA272 przeszedł pięciodniowy proces modernizacji polegający na usunięciu starych akumulatorów litowo-jonowego oraz instalacji i skonfigurowaniu nowych zespołów baterii zarówno dla akumulatora głównego jak i APU. Boeing twierdzi, że około połowa wymaganych badań przez FAA jest już zakończona.Boeingi 787 to jedyne samoloty, w którym zastosowano lżejsze, ale bardziej podatne na pożar akumulatory litowo-jonowe. W innych modelach wykorzystywane są baterie niklowo-kadmowe. Boeing nie zamierza wracać do starszego typu zasilania.

Rozpoczęcie testów przez Boeinga to tylko jeden krok w procesie wznawiania lotów Dreamlinerów.

Piotr Bożyk
Fot. Matt Cawby - Paineairport.comgość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie