×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uwaga! Polak na pokładzie...Czy Polacy umieją zachowywać się na pokładzie samolotu? Niepokojące informacje płynące z Kataru każą w to wątpić.

Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, aroganckie zachowanie w stosunku do personelu pokładowego, ale również inne, bardziej "niestandardowe" zachowania Polaków mają ostatnimi czasy miejsce na pokładach samolotów Qatar Airways. Sprawa jest na tyle poważna, że głos zabrała Ambasada Polski w Dosze.

"W związku z uruchomieniem bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa – Doha, placówka odnotowuje przypadki niestandardowego zachowywania się obywateli polskich na pokładach samolotów Qatar Airways, co w konsekwencji prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji w świetle rygorystycznych przepisów prawa Państwa Kataru" - czytamy na stronach polskiej ambasady w stolicy Kataru.

Wszystkie  wykroczenia karane są zatrzymaniem na lotnisku, aresztem, rozprawą przed kolegium ds. wykroczeń i wysokimi karami pieniężnymi (do 4800 PLN). 

- Głównym problemem jest fakt, iż turyści nie zdają sobie sprawy z konsekwencji na jakie są narażeni w przypadku ww. zachowań. Nie zawsze zaglądają na strony internetowe polskich placówek przed planowana podróżą. Zatrzymania (areszt) nie są zjawiskiem częstym i nie dotyczą tylko polskich obywateli - mówi w rozmowie z Pasazer.com Andrzej Ciepłucha, konsul w Ambasadzie Polski w Dosze.Ambasada apeluje do wszystkich pasażerów podróżujących linią Qatar Airways o daleko idącą ostrożność i powstrzymanie się od niestandardowych zachowań, aby uniknąć przykrych i niespodziewanych konsekwencji podobnych zachowań.

Qatar Airways stał się popularnym przewoźnikiem wśród Polaków nie tylko dzięki rozpoczęciu bezpośrednich lotów z Warszawy do Dohy, ale także dzięki bardzo atrakcyjnym cenom biletów na dalsze trasy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że głównym problemem jest nadmiar spożywanego alkoholu. Wiele osób, zwłaszcza tych, które podróżują rzadko, obawia się, że na pokładach samolotów Qatar Airways nie jest on serwowany. Miałoby to wynikać z tego, że przewoźnik pochodzi z kraju muzułmańskiego. Ta informacja jest jednak tylko plotką, ale wiele osób dając jej wiarę korzysta z lotniskowych barów i stref wolnocłowych przed odlotem.

Do tego osoby, które nie mają doświadczenia w dalekich lotach często nie zdają sobie sprawy, że mocne alkohole szybciej i inaczej działają na wysokości przelotowej z uwagi na niższe ciśnienie powietrza.

Dlatego apelujemy o rozwagę, zwłaszcza wśród lotniczych nowicjuszy. Lepiej nieco gorzej bawić się przez pierwszych kilka godzin lotu, niż zakończyć rejs w towarzystwie katarskiej policji.

Linie lotnicze Qatar Airways latają po całym świecie, a żadna inna ambasada nie musiała jeszcze przypominać swoim obywatelom o podstawowych zasadach zachowania w samolocie.

Paweł Cybulak, Dominik Sipińskigość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie