Uwaga! Polak na pokładzie...

21 marca 2013 10:36
103 komentarzy
Reklama
Czy Polacy umieją zachowywać się na pokładzie samolotu? Niepokojące informacje płynące z Kataru każą w to wątpić.

Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, aroganckie zachowanie w stosunku do personelu pokładowego, ale również inne, bardziej "niestandardowe" zachowania Polaków mają ostatnimi czasy miejsce na pokładach samolotów Qatar Airways. Sprawa jest na tyle poważna, że głos zabrała Ambasada Polski w Dosze.

"W związku z uruchomieniem bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa – Doha, placówka odnotowuje przypadki niestandardowego zachowywania się obywateli polskich na pokładach samolotów Qatar Airways, co w konsekwencji prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji w świetle rygorystycznych przepisów prawa Państwa Kataru" - czytamy na stronach polskiej ambasady w stolicy Kataru.

Wszystkie  wykroczenia karane są zatrzymaniem na lotnisku, aresztem, rozprawą przed kolegium ds. wykroczeń i wysokimi karami pieniężnymi (do 4800 PLN). 

- Głównym problemem jest fakt, iż turyści nie zdają sobie sprawy z konsekwencji na jakie są narażeni w przypadku ww. zachowań. Nie zawsze zaglądają na strony internetowe polskich placówek przed planowana podróżą. Zatrzymania (areszt) nie są zjawiskiem częstym i nie dotyczą tylko polskich obywateli - mówi w rozmowie z Pasazer.com Andrzej Ciepłucha, konsul w Ambasadzie Polski w Dosze.Ambasada apeluje do wszystkich pasażerów podróżujących linią Qatar Airways o daleko idącą ostrożność i powstrzymanie się od niestandardowych zachowań, aby uniknąć przykrych i niespodziewanych konsekwencji podobnych zachowań.

Qatar Airways stał się popularnym przewoźnikiem wśród Polaków nie tylko dzięki rozpoczęciu bezpośrednich lotów z Warszawy do Dohy, ale także dzięki bardzo atrakcyjnym cenom biletów na dalsze trasy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że głównym problemem jest nadmiar spożywanego alkoholu. Wiele osób, zwłaszcza tych, które podróżują rzadko, obawia się, że na pokładach samolotów Qatar Airways nie jest on serwowany. Miałoby to wynikać z tego, że przewoźnik pochodzi z kraju muzułmańskiego. Ta informacja jest jednak tylko plotką, ale wiele osób dając jej wiarę korzysta z lotniskowych barów i stref wolnocłowych przed odlotem.

Do tego osoby, które nie mają doświadczenia w dalekich lotach często nie zdają sobie sprawy, że mocne alkohole szybciej i inaczej działają na wysokości przelotowej z uwagi na niższe ciśnienie powietrza.

Dlatego apelujemy o rozwagę, zwłaszcza wśród lotniczych nowicjuszy. Lepiej nieco gorzej bawić się przez pierwszych kilka godzin lotu, niż zakończyć rejs w towarzystwie katarskiej policji.

Linie lotnicze Qatar Airways latają po całym świecie, a żadna inna ambasada nie musiała jeszcze przypominać swoim obywatelom o podstawowych zasadach zachowania w samolocie.

Paweł Cybulak, Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
michalb 2013-03-28 11:00   
michalb - Profil michalb
skoro gosc-e1417 i mat1pl uważają ze Polacy nie umieją się zachować rozumiem ze piszą o sobie, tez jestem Polakiem i wcale nie jestem w tej grupie. mat1pl(bardziej pasuje wiocha) może w końcu napiszesz jedno zdanie bez błędu?
gosc_e1417 2013-03-28 01:25   
gosc_e1417 - Profil gosc_e1417
Niestety, ale Polacy nie potrafią się dobrze zachowywać na wszystkich innych liniach. Często musiałem udawać ze nie znam polskiego bo się za rodaków wstydzilem
mat1pl 2013-03-26 21:57   
mat1pl - Profil mat1pl
a to odpowiedz dla tych wszystkich krorzy uwazaja , ze Polacy są cacy )))))) nie są !!! wiocha i tyle
zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy