×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air odebrał A320 z sharkletamiWczoraj (15.03) w Tuluzie Wizz Air odebrał Airbusa A320 wyposażonego w nowe końcówki skrzydeł - sharklety. Nowa maszyna została przebazowana do Kijowa i zasiliła ukraiński oddział firmy - Wizz Air Ukraine. Jest to już trzecia linia w Europie, po Lufthansie i Monarch Airlines, która odebrała A320 z sharkletami.Sharklety to odpowiednik montowanych m.in. w Boeingach 737 wingletów. Nowy profil skrzydła ma przynieść znaczne oszczędności paliwa i zastąpi stosowane do tej pory krótsze pionowe zakończone skrzydeł sięgające w dół i górę (tzw. fenced wing-tips).Airbus wylicza, że montaż sharkletów zmniejszy zużycie paliwa o 3,5% i pozwoli na zwiększenie maksymalnej masy startowej o 450 kg. Wygięte końcówki skrzydeł mają też wyciszyć samolot. Od lutego tego roku Airbus oferuje również możliwość wyposażenia latających już A320 w sharklety. Nowy model A320neo będzie również wyposażony w skrzydła o podobnej geometrii.

Obecnie flota Wizz Aira (Wizz Air Hungary i Wizz Air Ukraine) składa się z 40 Airbusów A320. Do końce tego roku przewoźnik otrzyma kolejnych pięć maszyn tego typu.

Piotr Bożyk
Fot. Clement Alloing, Toulouse-31gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie