Nowy przewoźnik czarterowy w Polsce?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 marca 2013 19:04
43 komentarzy
Reklama

Prawdopodobnie już niebawem zobaczymy nowego przewoźnika czarterowego w Polsce. W internecie pojawiły się ogłoszenia poszukujące personelu pokładowego z doświadczeniem do baz w Warszawie i Katowicach. Za nową linią stoją ludzie z dawnego YES Airways, włączonego potem grupy linii OLT Express.

Nie będzie już taniego latania po kraju w stylu upadłego OLT, ale przewożenie pasażerów na zagraniczne wycieczki. Grupa byłych pracowników zbankrutowanej linii, stanowiąca trzon jej zespołu operacyjnego, rozmawiała w tej sprawie z inwestorami. Jerzy Adamski, główny inicjator przedsięwzięcia (pracował na wysokich stanowiskach operacyjnych w Locie, YES-ie oraz OLT), nie chciał zdradzić nazw firm z jakimi rozmawiał.

Po upadku OLT każdy chucha na zimne, a biznes lotniczy jest bardzo skomplikowany. My nie chcemy też powtórzyć scenariusza z OLT, dlatego informujemy inwestorów o wszystkich pułapkach biznesu. Nie wystartujemy też, dopóki nie uzbieramy odpowiednio wysokiego kapitału – mówił w ubiegłym roku "Gazecie Prawnej" Jerzy Adamski.Na razie nie są znane ani nazwiska zaangażowanych osób, ani dokładna strategia firmy. Nie wiadomo nawet, czy w projekt zaangażowany będzie Adamski. Nieoficjalnie wiadomo jedynie, że nowy przewoźnik prawdopodobnie będzie korzystał z samolotów Airbus A320. Dowiedzieliśmy się też, że w ostatnich tygodniach Polskę odwiedzili przedstawiciele dużych firm leasingowych.

Podobnie jak YES, nowa linia ma podpisać umowę z biurem podróży Itaka i będzie oferowała przeloty czarterowe do Turcji, Grecji, Tunezji oraz Egiptu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że działający na rynku przewoźnicy czarterowi nie byli chętni do współpracy z tym touroperatorem, bo oferuje on niskie stawki za lot z uwagi na silną pozycję na rynku.

Jeśli potwierdzą się informacje o powstaniu nowej linii, będzie to już piąty polski przewoźnik czarterowy po Enter Air, Bingo Airways oraz Small Planet Airlines i Travel Service Polska. Na rynku wciąż jest miejsce, jednak jak dowiedzieliśmy się u źródeł, oferowane przez biura podróży ceny nie są atrakcyjne dla przewoźników.

Piotr Bożyk
Fot. Marlena Rumniak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_774a2 2013-03-12 16:43   
gosc_774a2 - Profil gosc_774a2
Czyli kolejny nic nowego. Ciekawe kiedy ktoś wpadnie na "oryginalny" pomysł, żeby kupić wreszcie jakieś większe samoloty (767, A340, lub chociaż A330) i latać nie na drzwiach od stodoły (sorry - to jest właśnie latanie na 738 do Tailandii!!!) tylko porządnie, na większych samolotach, jak czynie się to w CYWILIZOWANEJ Europie. Ale nie - TYLKO A320 jest dostępny dla Polaków... Żenada :(
gosc_a550e 2013-03-12 16:08   
gosc_a550e - Profil gosc_a550e
Ludzie! Wam sie chyba Pan Jerzy Adamski myli z Frankowskim (tym w czerwonych spodniach)!!! Pan Adamski w momencie kiedy bylo blisko konca koncow robil wszystko zeby Olt Express uratowac. Szkoda ze nie udalo sie pozyskac inwestora i wstrzymac leaserwo na chwile bo do dzis po niebie lataloby kilka czerwonych strzalek na charterach i lotach ad-hoc. Zycze powodzenia i trzymam kciuki
gosc_10cba 2013-03-12 04:34   
gosc_10cba - Profil gosc_10cba
No nie, to chyba jakieś żarty z tymi nazwiskami?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama