×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy przewoźnik czarterowy w Polsce?
Prawdopodobnie już niebawem zobaczymy nowego przewoźnika czarterowego w Polsce. W internecie pojawiły się ogłoszenia poszukujące personelu pokładowego z doświadczeniem do baz w Warszawie i Katowicach. Za nową linią stoją ludzie z dawnego YES Airways, włączonego potem grupy linii OLT Express.

Nie będzie już taniego latania po kraju w stylu upadłego OLT, ale przewożenie pasażerów na zagraniczne wycieczki. Grupa byłych pracowników zbankrutowanej linii, stanowiąca trzon jej zespołu operacyjnego, rozmawiała w tej sprawie z inwestorami. Jerzy Adamski, główny inicjator przedsięwzięcia (pracował na wysokich stanowiskach operacyjnych w Locie, YES-ie oraz OLT), nie chciał zdradzić nazw firm z jakimi rozmawiał.

Po upadku OLT każdy chucha na zimne, a biznes lotniczy jest bardzo skomplikowany. My nie chcemy też powtórzyć scenariusza z OLT, dlatego informujemy inwestorów o wszystkich pułapkach biznesu. Nie wystartujemy też, dopóki nie uzbieramy odpowiednio wysokiego kapitału – mówił w ubiegłym roku "Gazecie Prawnej" Jerzy Adamski.Na razie nie są znane ani nazwiska zaangażowanych osób, ani dokładna strategia firmy. Nie wiadomo nawet, czy w projekt zaangażowany będzie Adamski. Nieoficjalnie wiadomo jedynie, że nowy przewoźnik prawdopodobnie będzie korzystał z samolotów Airbus A320. Dowiedzieliśmy się też, że w ostatnich tygodniach Polskę odwiedzili przedstawiciele dużych firm leasingowych. 

Podobnie jak YES, nowa linia ma podpisać umowę z biurem podróży Itaka i będzie oferowała przeloty czarterowe do Turcji, Grecji, Tunezji oraz Egiptu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że działający na rynku przewoźnicy czarterowi nie byli chętni do współpracy z tym touroperatorem, bo oferuje on niskie stawki za lot z uwagi na silną pozycję na rynku.

Jeśli potwierdzą się informacje o powstaniu nowej linii, będzie to już piąty polski przewoźnik czarterowy po Enter Air, Bingo Airways oraz Small Planet Airlines i Travel Service Polska. Na rynku wciąż jest miejsce, jednak jak dowiedzieliśmy się u źródeł, oferowane przez biura podróży ceny nie są atrakcyjne dla przewoźników.

Piotr Bożyk
Fot. Marlena Rumniakgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie