Zmiany w zarządzie PLL LOT

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
03 marca 2013 14:42
12 komentarzy
Reklama

Zbigniew Mazur, członek zarządu PLL LOT ds. finansowo-ekonomicznych, złożył w czwartek (28.02) dymisję, która miała charakter natychmiastowy. Po zmianach, w obecnym zarządzie przewoźnika zasiadają trzy osoby:
  • Sebastian Mikosz - prezes zarządu,
  • Tomasz Balcerzak - członek zarządu ds. operacyjnych,
  • Krzysztof Zbroja - członek zarządu z wyboru pracowników.
Warto dodać, że w czwartek zwiększono również skład rady nadzorczej przewoźnika. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o powołaniu do niej Piotra Osieckiego. Tym samym skład rady powiększył się do dziewięciu osób.

- Rozszerzenie składu rady nadzorczej PLL LOT ma na celu jej wzmocnienie - powiedziała PAP Katarzyna Kozłowska, rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa.Zbigniew Mazur w grudniu został p.o. prezesa spółki, po tym, jak rada nadzorcza odwołała prezesa Marcina Piróga. Przestał pełnić tę funkcję w lutym, kiedy prezesem spółki został Sebastian Mikosz. Już wcześniej pełnił funkcję p.o. prezesa LOT-u w 2010 roku, po rezygnacji ze stanowiska Sebastiana Mikosza. Po miesiącu Mazur został wtedy zastąpiony przez nowego prezesa, Marcina Piróga. Od tego czasu pracował na stanowisku członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych.

Mazur był związany z LOT-em od 2008 roku. Najpierw pełnił funkcję dyrektora biura zarządu, a od sierpnia 2009 był prezesem LOT Services. Sylwetkę Zbigniewa Mazura przybliżaliśmy w październiku 2010 r., gdy po raz pierwszy został p.o. prezesem LOT-u.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1e3ea 2013-03-10 01:23   
gosc_1e3ea - Profil gosc_1e3ea
cff8d: jaka to kancelaria?
gosc_55cdd 2013-03-07 21:36   
gosc_55cdd - Profil gosc_55cdd
Zbigniew Mazur na początku wyparł Panią Mossakowską która zrestruktyzowała LGS i powołała nową spółkę LS z pełnym sukcesem. Niestety Kobicina nie miała kolesi w Ministerstwie i namaścili Mazura na szefa spółki. Potem podobnie ten Pan trafił do LOT-u. Boże dlaczego na taką niegospodarność tyle lat patrzyłeś i nic nie robiłeś.
gosc_cff8d 2013-03-07 09:48   
gosc_cff8d - Profil gosc_cff8d
Pierwszą rzeczą po przyjściu Mikosza(prezesa ) do spółki był zakup nowego auta za 285tys.zł bo starym po pirogu jeżdził nie będzie.Płacą ponad 2tys za godzinę pracy kancelarii prawnej , która reprezentuje Lot w sądach, a takich spraw jest p.20.każda rozprawa trwa 3-4 godziny, kilka razy w miesiącu.a tu chcą tanią linię robić. najdroższe bilety, największy współczynnik zapełnienia miejsc, a koszty osobowe 8%, w zachodnich liniach to jest 30%. to gdzie się podziewają te pieniądze? i ciągle te same twarze w szefostwie na 6 piętrze w koryta ryje powkładali i doją...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama