×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmiany w zarządzie PLL LOT
Zbigniew Mazur, członek zarządu PLL LOT ds. finansowo-ekonomicznych, złożył w czwartek (28.02) dymisję, która miała charakter natychmiastowy. Po zmianach, w obecnym zarządzie przewoźnika zasiadają trzy osoby:
  • Sebastian Mikosz - prezes zarządu,
  • Tomasz Balcerzak - członek zarządu ds. operacyjnych,
  • Krzysztof Zbroja - członek zarządu z wyboru pracowników.
Warto dodać, że w czwartek zwiększono również skład rady nadzorczej przewoźnika. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o powołaniu do niej Piotra Osieckiego. Tym samym skład rady powiększył się do dziewięciu osób.

- Rozszerzenie składu rady nadzorczej PLL LOT ma na celu jej wzmocnienie - powiedziała PAP Katarzyna Kozłowska, rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa.Zbigniew Mazur w grudniu został p.o. prezesa spółki, po tym, jak rada nadzorcza odwołała prezesa Marcina Piróga. Przestał pełnić tę funkcję w lutym, kiedy prezesem spółki został Sebastian Mikosz. Już wcześniej pełnił funkcję p.o. prezesa LOT-u w 2010 roku, po rezygnacji ze stanowiska Sebastiana Mikosza. Po miesiącu Mazur został wtedy zastąpiony przez nowego prezesa, Marcina Piróga. Od tego czasu pracował na stanowisku członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych.

Mazur był związany z LOT-em od 2008 roku. Najpierw pełnił funkcję dyrektora biura zarządu, a od sierpnia 2009 był prezesem LOT Services. Sylwetkę Zbigniewa Mazura przybliżaliśmy w październiku 2010 r., gdy po raz pierwszy został p.o. prezesem LOT-u.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie