Lufthansa zwiększa cięcia kosztów

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 lutego 2013 22:21
1 komentarz
Reklama

Grupa Lufthansy zapowiedziała jeszcze większe cięcia kosztów. Program oszczędności "SCORE" wkracza w kolejną fazę realizacji.

Do 2017 roku Lufthansa planuje zamknąć biuro zarządu w Kolonii i zwolnić 365 pracowników, a Lufthansa Technik planuje zwolnienie 650 pracowników do końca 2015 r. w ramach szerokiego programu restrukturyzacji.

Spółka Lufthansa CityLine rozważa przeniesienie swojej siedziby z Kolonii do Monachium, ponieważ chce połączyć ją ze swoją bazą operacyjną w Monachium. W wyniku tego działania około 300 pracowników może stracić pracę. Jednak na tę chwilę spółka tego nie potwierdziła.SCORE to program restrukturyzacyjny uruchomiony na początku 2012 rok w celu poprawy wyników operacyjnych o 1,5 miliardów euro do końca 2015 roku.

- SCORE jest na dobrej drodze w realizacji założonej kwoty oszczędności. To także wymaga od nas podejmowania trudnych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na naszych pracowników, ponieważ planujemy zmniejszyć nasze koszty kadrowe na całym świecie o około 500 milionów euro - powiedział Christoph Franz, prezes spółki Lufthansa AG.

Jednak mimo to, w celu zapewnienia większego komfortu swoim pasażerom, grupa potwierdziła rozpoczęcie rozmów z Airbusem i Boeingiem, które dotyczą zamówienia ośmiu samolotów szerokokadłubowych i 100 maszyn wąskokadłubowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_a695f 2013-02-22 09:48   
gosc_a695f - Profil gosc_a695f
Teraz centralizacja zasobów.. aby za chwilę ją rozdrobnić bo tego i tamtego brakuje w innych portach.. no w kółeczko... tylko ludzi wywalić, a prezesom podnieść pensje. Wypadkową jest tylko spadek dochodów ludzi = mniej pasażerów = nieopłacalność... kółeczko.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama