×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa zwiększa cięcia kosztów
Grupa Lufthansy zapowiedziała jeszcze większe cięcia kosztów. Program oszczędności "SCORE" wkracza w kolejną fazę realizacji.

Do 2017 roku Lufthansa planuje zamknąć biuro zarządu w Kolonii i zwolnić 365 pracowników, a Lufthansa Technik planuje zwolnienie 650 pracowników do końca 2015 r. w ramach szerokiego programu restrukturyzacji.

Spółka Lufthansa CityLine rozważa przeniesienie swojej siedziby z Kolonii do Monachium, ponieważ chce połączyć ją ze swoją bazą operacyjną w Monachium. W wyniku tego działania około 300 pracowników może stracić pracę. Jednak na tę chwilę spółka tego nie potwierdziła.SCORE to program restrukturyzacyjny uruchomiony na początku 2012 rok w celu poprawy wyników operacyjnych o 1,5 miliardów euro do końca 2015 roku.

- SCORE jest na dobrej drodze w realizacji założonej kwoty oszczędności. To także wymaga od nas podejmowania trudnych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na naszych pracowników, ponieważ planujemy zmniejszyć nasze koszty kadrowe na całym świecie o około 500 milionów euro - powiedział Christoph Franz, prezes spółki Lufthansa AG.

Jednak mimo to, w celu zapewnienia większego komfortu swoim pasażerom, grupa potwierdziła rozpoczęcie rozmów z Airbusem i Boeingiem, które dotyczą zamówienia ośmiu samolotów szerokokadłubowych i 100 maszyn wąskokadłubowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie