×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: 20 tys. usterek nowego lotniska
Łączna liczba usterek wykrytych na nowym berlińskim lotnisku im. Willy'ego Brandta to 20 tysięcy - informuje "Deutsche Welle". Problemy obejmują niemal wszystkie systemy portu lotniczego. Lotnisko, które pierwotnie miało być otwarte w 2011 r., nie przyjmie pierwszych samolotów przed 2014 r.

To koniec mitu niemieckiej solidności - komentują dziennikarze polskojęzycznego serwisu "Deutsche Welle".W tej chwili otwarcie nowego berlińskiego lotniska jest zaplanowane na 2014 r., ale nie wiadomo, czy nie nastąpi to dopiero w 2015 r. Obecnie większość ruchu lotniczego w Berlinie obsługuje działające na granicy możliwości operacyjnych lotnisko Tegel. By chociaż doraźnie poprawić panujące tam warunki, rada nadzorcza spółki Berliner Flughafen zadecydowała o zainwestowaniu 20 mln euro w stary port lotniczy.

Cały czas trwa tworzenie listy usterek na lotnisku im. Willy'ego Brandta. Najpoważniejsze z nich dotyczą systemów przeciwpożarowych. Każda usterka zostaje przypisana do kategorii od "A" (wysoki priorytet) do "D" (niski priorytet). Nie wiadomo, ile potrwa usuwanie błędów. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie