×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FAA: Kontrola 787. Boeing: To normalneDziś (11.01) Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), w związku z pojawiającymi się usterkami technicznymi Dreamlinerów, zarządziła kontrolę programu Boeinga 787, w tym projektowanie, wytwarzanie komponentów oraz montaż. Celem przeglądu jest sprawdzanie prac prowadzonych w trakcie procesu certyfikacji i zapewnienie, że samolot nadal spełnia wysoki poziom bezpieczeństwa FAA.

- Bezpieczeństwo podróżujących pasażerów jest naszym priorytetem. Ta opinia pomoże nam spojrzeć na przyczyny i zrobimy wszystko, aby zabezpieczyć się przed podobnymi wydarzeniami w przyszłości - powiedział Ray LaHood, amerykański sekretarz transportu.

Zespół inspektorów FAA oraz inżynierów Boeinga przeprowadzi wspólny przegląd programu, z naciskiem na system elektryczny, jego dystrybucję oraz kontrolę jak elektryczne i mechaniczne systemy współdziałają ze sobą.Przegląd zostanie tak przeprowadzony, aby zapewnić szersze spojrzenie na projektowanie, produkcję i montaż, a nie będzie się skupiać wyłącznie na poszczególnych zdarzeniach z udziałem 787. Kontrole rozpoczną się w Seattle, ale mogą się rozszerzyć do innych miejsc na świecie w ciągu kilku miesięcy.

Warto dodać, że w grudniu FAA wydała również nową dyrektywę dotyczącą samolotów Boeing 787, w których odkryto problemy z przewodem paliwowym powstałe na skutek błędów produkcyjnych.

Była to pierwsza dyrektywa dla 787, która zaleca inspekcję przewodów paliwowych we wszystkich użytkowanych Dreamlinerach. Na chwilę obecną problem wycieku paliwa z przewodów dotknął łącznie 12 maszyn 787 w liniach: United Airlines (2), ANA (9) oraz Ethiopian (1).

- W pełni zgadzamy się z decyzją FAA. Jednak nadal uważamy, że wszystkie usterki maszyn 787 to normalny proces wdrażania do użytku zupełnie nowej maszyny. Im więcej teraz wychwycimy błędów, tym jeszcze bardziej będziemy mogli dopracować produkcję Dreamlinera - powiedziała nam Lori Gunter, szefowa działu PR programu 787.


Oficjalne oświadczenie Boeinga

Poniżej zamieszczamy oficjalne oświadczenie Boeinga w tej sprawie:

"Boeing jest przekonany, co do konstrukcji i wydajności 787. Jest to bezpieczny i wydajny samolot, który przynosi ogromne korzyści dla naszych klientów oraz poprawia doświadczenia lotu swoim pasażerom.

Do tej pory wszystkie samoloty wylatały ponad 50 tys. godzin przy prawie 150 lotach dziennie. Jego wydajność w eksploatacji jest na równi z najlepszymi w branży i w historii wprowadzenia do eksploatacji Boeinga 777. Podobnie jak B777, w 15 miesięcy służby B787, widzimy niezawodność powyżej 90 procent.

We wrześniu 2011 roku, 787 zakończył najbardziej solidny i rygorystyczny proces certyfikacji w historii FAA. Jesteśmy nadal w pełni przekonani do konstrukcji samolotu i systemu produkcji.

Regularne przeglądy programu i postępu technicznego są ważną częścią procesu zatwierdzania i nadzoru, który stworzył dzisiejszy bezpieczny i efektywny systemu transportu lotniczego. Chociaż niezawodność B787 jest na równi z najlepszymi w klasie, mamy doświadczenie eksploatacyjne, problemy w ostatnich miesiącach i nigdy nie zostały spełnione podczas gdy istnieje możliwość poprawy. Z tego powodu, dziś wspólnie ogłosiliśmy z FAA rozpoczęcie przeglądu wszystkich 787.

Cieszymy się z możliwości przeprowadzenia wspólnego przeglądu. Nasza standardowa praktyka wzywa nas do stosowania rygorystycznej i ciągłej weryfikacji naszych narzędzi, procesów i systemów, tak aby zawsze móc zapewnić, że nasze produkty posiadają najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności dla naszych klientów.
"


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Boeing Media


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie