×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


OLT: Ostatni dzwonek dla wierzycieliW piątek 28 grudnia b.r. upływa termin do zgłaszania wierzytelności dla większości wierzycieli linii OLT Express. Dotyczy to także niedoszłych pasażerów przewoźnika, którym nie udało się jak dotąd odzyskać pieniędzy za nierealizowane bilety opłacone w inny sposób niż kartą kredytową lub debetową. Tylko bowiem w takich przypadkach klienci OLT Express mogli byli skorzystać z procedury chargeback gwarantującej zwrot środków pobranych z rachunku ich karty. Zdecydowana większość z tych osób już odzyskała swoje należności, a pozostałe wnioski są w końcowej fazie rozpatrywania przez banki i operatorów kart płatniczych.Wspomniany termin grudniowy dotyczy wierzytelności względem OLT Express Regional Sp. z o.o., a więc spółki obsługującej loty krajowe wykonywane pod marką OLT Express. Jej upadłość została ogłoszona 12 września b.r. 

Zgłoszeń można dokonywać listownie (na adres sądu) lub za pośrednictwem biura podawczego Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku, VI Wydział Gospodarczy, ul. Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk.

Trudno jednak określić czy i w jakim stopniu roszczenia wierzycieli OLT Express Regional będą mogły zostać zaspokojone z masy upadłościowej spółki.
   
Niezależnie od tego pasażerowie, którzy pozostali z nierozliczonymi biletami OLT Express będą mogli nadal dochodzić swoich roszczeń na zasadach ogólnych względem OLT Express Sp. z o.o. Spółka ta prowadziła sprzedaż biletów na połączenia oferowane przez OLT Express i z tego tytułu odpowiada za zwrot pieniędzy pobranych za niewykonany przewóz. Jej stan majątkowy nie jest jednak znany. Nie została wobec niej ogłoszona upadłość.

OLT Express zawiesił działalność operacyjną pod koniec lipca b.r. Przewoźnik najpierw wstrzymał wszystkie loty krajowe, a kilka dni później zaprzestał realizowania rejsów czarterowych dla biur podróży. 

Marek Stusgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie