Lotnisko Seul Incheon (ICN)

9

Lotnisko znajduje się na zachód od Incheon, na wyspie Yeongjong-Yongyu na Zachodnim Wybrzeżu - około 50 km na wschód od Seulu. Bardzo duże i sprawnie działające lotnisko. Wyspa jest połączona z lądem za pomocą mostu Yeongjong.

Zarezerwuj hotel w Seul Incheon (ICN)

Zarezerwuj hotel w mieście Seul Incheon (ICN)

Jak dojechać na lotnisko Seul Incheon (ICN)

Samochodem:
Z lotniska do Seulu prowadzi płatna autostrada, która jest przeznaczona tylko dla podróżujących z/do lotniska Incheon. Z autostrady nie ma zjazdów do miasta Incheon.

Kolej/Metro:
Ekspresowa kolej lotniskowa (AREX) wiezie pasażerów z lotniska Incheon na lotnisko Gimpo. W Gimpo można się przesiąść na metro (linia nr 5) do cetrum Seulu. Do końca 2010 roku ma zostać ukończona druga faza budowy kolei ekspresowej z bezpośrednim dojazdem do cetrum Seulu. Kolej lotniskowa AREX znajduje się na pierwszym poziomie w podziemiu. Bilety można kupić w Punktach Informacji lub w biletomatach. Koszt przejazdu na lotnisko Gimpo to 3,100 wonów. Dla pasażerów z ciężkim bagażem, ludzi starszych czy niepoełnosprawnych są dostępne bezpłatne wózki elektryczne. Po dojeździe na stację na lotnisku Gimpo należy przesiąść się na linię 5 metra, aby dojechac do Seulu. Na przejazd metrem trzeba kupić osobny bilet.

Autobusem:
Autobusy znajdują się na zewnątrz hali przylotów na pierwszym piętrze. Z lotniska jeżdżą dwa rodzaje autobusów: delux i standardowe. Autobusy delux jadą prosto do największych hoteli w Seulu i docierają szybciej do centrum Seulu niż standardowe autobusy. Mają również mniej miejsc i są wygodniejsze od linii standardowych. Autobusy standardowe zatrzymują się na większej ilości przystanków w centrum Seulu. Opłata za przejazd z lotniska Incheon do krajowego portu lotniczego Gimpo liniami delux wynosi 6,000 wonów, a koszt przejazdu na większości trasach do centrum Seulu wynosi średnio 13,000 wonów. Przejazd autobusami standardowymi kosztuje 4,500 wonów na lotnisko Gimpo, a do Seulu 7,500 – 8,000 wonów.

Taxi:
Przejazd taksówka jest polecany pasażerom z ciężkim bagażem lub pasażerom podróżującym w grupach. Aby wziąć taksówkę należy wyjść z hale przylotów (pierwsze piętro) przez bramki od 4 do 8, przejść prze ulicę i udać się w kierunku postoju taksówek przy 4C – 8C. W Korei są trzy rodzaje taksówek. Taksówki standardowe i delux zabieraja do 4 pasażerów, a taksówki jumbo delux do 8 pasażerów. Opłata za przejaz taksówką delux jest około 50% wyższa od taksówek standardowych, ale jednocześnie są one większe i jakość obsługi jest wyższa.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Seul Incheon

Zarezerwuj auto w Seul Incheon (ICN)

Opinie o lotnisku Seul Incheon

pioter 27/09/2015 08:36   
9 Zalety: -

Wady: -
pioter 27/09/2015 08:35   
9 Zalety: Nowoczesne lotnisko o najwyższym poziomie, szybka odprawa po przylocie

Wady: Moloch do kwadratu
Tomek R. 22/05/2014 18:09   
7 Zalety: Zacznijmy od tego ze: lotnisko Incheon (Seul jest 60km od niego) - nowoczesny wyglad - na dolocie do lotniska fajne widoczki, pelno wysepek itpitd - szybki transport do centrum Seulu (Airport Express) a dalej KTX do dowolnego miasta (oprocz Jeju) - szybki transport do roznych miejsc w Seulu i pod Seulem (autobusy; 1 pietro) - szybka kontrola graniczna - mnostwo sklepow, sklepikow

Wady: - troche czekalem za bagazem (no coz przylecialem duzym samolotem, a oprocz mojego ladowalo ich kilka)
Ania 03/08/2011 14:39   
10 Zalety: Zdecydowanie jedno z najlepszych lotnisk świata. Czyste, świetnie zorganizowane, mnóstwo atrakcji (min. spa, pole golfowe, muzeum)

Wady: Brak
Rafał 10/07/2011 16:34   
10 Zalety: Architektura oraz czystość. Mnogość sklepów i organizacja. Masa miejsc gdzie można coś zjeść. Darmowe miejsca gdzie można poznać kulturę Koreańską. Nie czeka się na bagaż godzinami, mimo zmiany terminala (bagaże już na mnie czekały!). Bezproblemowa obsługa (zgubiony bagaż we Frankfurcie)

Wady: Brak
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy