×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Kilimandžaro (JRO)


Kilimanjaro
Port lotniczy Kilimanjaro znajduje się w Kilimandžaro w Tanzania i posługuje się kodem IATA JRO. Operuje z niego m.in. KLM, Turkish Airlines, flydubai oraz Lufthansa.

  • Okazje z Polski na lotnisko Kilimandžaro (JRO)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Kilimandžaro


Wypożycz auto na lotnisku Kilimandžaro


Linie na lotnisku KilimandžaroOpinie o lotnisku Kilimandžaro

Zalety: Niewielkie, lecz całkiem sympatyczne lotnisko, położone miedzy miastami Moshi i Arusha, u stóp masywu Kilimanjaro, przeznaczone głównie dla zagranicznych turystów odwiedzających parki narodowe lub udających się na wielodniową wspinaczkę na najwyższy szczyt Afryki. Terminal lotniskowy to nieduży, lecz schludny, parterowy budynek o estetycznej architekturze, otoczony dobrze utrzymanymi palmami. Wszystko to przedstawia się nader zachęcająco - nie odnosi się wrażenia, że wylądowaliśmy w jednym z biedniejszych krajów świata. Z samolotu do terminala idzie się pieszo, co nie pociąga żadnego zagrożenia, gdyż na lotnisku ląduje zaledwie kilka samolotów dziennie. Nie ma zakazu fotografowania. Terminal schludny i przyjemny. Wizę tanzańską otrzymuje się od ręki po wpłaceniu 50 USD. Przedtem trzeba okazać tzw. żółtą książeczkę szczepień przeciw chorobom tropikalnym. Wcześniejsze odbycie szczepień jest ważne, gdyż Tanzania uchodzi za kraj o dużym zagrożeniu epidemiologicznym.
Wady: Dość szczegółowa kontrola bagażu przy wylocie. Ze względu na brak aparatury dokonywana jest ona w tradycyjny sposób poprzez wypakowywanie. Celnicy poszukują głównie kości słoniowej, której wywóz jest zakazany. Brak komunikacji publicznej miedzy lotniskiem a miastami Moshi i Arusha.
7

/10

05/02/2014 11:24,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Kilimandžaro

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie