Linia lotnicza Prima Charter (8F)

6.3 Linie lotnicze Prima Charter (wcześniej Fischer Air Polska) rozpoczęły działalność 21 stycznia 2005. Specjalizują się w przewozach czarterowych dla polskich i zagranicznych biur podróży. Oferta firmy obejmuje również rejsy ad-hoc na zamówienie firm oraz usługi przewozowe na rzecz innych linii lotniczych.

Fischer Air Polska jest firmą siostrą czeskiej linii lotniczej Fischer Air. Właścicielem spółki jest firma Atlantik, która wchodzi w skład czeskiej grupy kapitałowej K&K Capital Group.

Linia czarterowa wraz ze swoimi partnerami handlowymi, tour operatorami w sezonie letnim przewoziła turystów do miejscowości wypoczynkowych, położonych w basenie Morza Śródziemnego, m. in. : do Egiptu, Hiszpanii, Maroka, Turcji, Włoch oraz na Cypr, wyspy greckie: Korfu, Kreta i Rodos, również Bułgarii. Większość przelotów została wykonana z portu lotniczego w Warszawie. Dla wygody turystów z całej Polski rejsy odbyły się również z: Krakowa, Katowic, Wrocławia i Poznania.

Fischer Air Polska jest pierwszym krajowym przewoźnikiem, który nie tylko wprowadził do eksploatacji samolot typu Boeing 757-200, ale także ma zamiar budować w oparciu o niego swoją przyszłą pozycję rynkową. Jest to samolot średniego zasięgu, co pozwala rozszerzyć ofertę przewozową linii lotniczej o kraje położone na różnych kontynentach. Samolot ten może przyjąć na pokład nawet 220 pasażerów. Firma planuje wprowadzić obok klasy ekonomicznej również klasę comfort na pokładach swoich samolotów.

Samolot 737-300 eksploatowany przez Fischer Air Polska ma 148 foteli. Jego poprzednim i jedynym dotychczas użytkownikiem była nasza siostrzana linia lotnicza Fischer Air z Czech. Mając na uwadze niezawodność lotów oraz bezpieczeństwo pasażerów, obsługę techniczną samolotów B757-200 firma powierzyła renomowanej firmie Condor Cargo Technik, wchodzącej w skład grupy Lufthansa, światowego lidera w dziedzinie obsługi technicznej samolotów pasażerskich, która przeprowadza wszelkie przeglądy samolotów oraz zapewnia codzienną obsługę liniową. Natomiast samolot 737-300 obsługuje dla nas White Eagle Aviation, certyfikowana organizacja obsługowa Part – 145. Firma WEA po zakończeniu procesu certyfikacji o samolot 757-200 stopniowo przejmie samodzielną obsługę również na tym typie maszyn.

Firma zawiesiła działalność 14 stycznia 2008 roku.

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

szula 27/08/2009 12:19   
1 Zalety: to że już nie latają

Wady: awaryjność!
nowy 10/08/2009 00:11   
10 Zalety: Wszystko było super! Obsługa wspaniała i super samolot. Wszystko punktualnie. Bardzo miło wspominam. Wyjątkowa linia.

Wady: To, że ich już nie ma:( Bardzo tęsknię. Air Italy i Aurela mogą się schować.
Pasazer 14/07/2009 11:34   
2 Zalety: że juz jej nie ma:)

Wady: opóźnienia, awarie...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy