Rzeszów - 2 tygodnie przed

Rzeszów - 2 tygodnie przed Za dwa tygodnie na podrzeszowskiej Jasionce wylądują pierwsze samoloty Ryanaira. Na lotnisku trawają ostatnie prace i wydaje się, iż port jest gotowy na obsługę tego największego europejskiego przewoźnika. Problemem jednak jest komunikacja z lotniska do centrum miasta. Do dziś nie zapadły decyzje dotyczące uruchomienia specjalnych kursów komunikacji miejskiej, które...
13/10/2005 13:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
w!zz f/o 2005-10-18 16:31   
w!zz f/o - Profil w!zz f/o
Do gosc_GM: W mojej wypowiedzi użyłem takiego sformułowania ponieważ owszem! Byłe kiedyś w Rydze! Pare lat temu ale byłem! I taki mam obraz tego miasta! Niestety! Moze zły...! A co do wschodu to oczywiście jest to niechcąca pomyłka! Aczkolwiek można powiedzieć, że jest to NE od centrum Polski! A mój nick określa moją pozycję w W!ZZ VA!
humbak 2005-10-18 13:15   
humbak - Profil humbak
Oczywiście, że nie walory urody terminali decydują o bazie Rajana. Niemniej dyskusja toczy się tu w dwóch wątkach - jeden to sama baza (tu Rzeszów wydaje się być lepszym miejscem - jest w końcu bardzo "rajanowy"), a drugi to pewne animozje wśród forumowiczów dotyczące Rygi...
roberto 2005-10-18 11:29   
roberto - Profil roberto
No ja tez trzymam kciuki za Rzeszowem. Dla Ryana to plus ze jednak z Rzeszowa ma wszedzie blizej i mialby Rzeszow niemal tylko dla siebie.
gosc_res 2005-10-18 10:48   
gosc_res - Profil gosc_res
Ja myśle, że nie piękność miasta :) i terminalu będzie decydować o lokalizacji bazy serwisowej. Niemniej oby wygrał jakżesz piękny i sympatyczny Rzeszów :) .
roberto 2005-10-18 10:42   
roberto - Profil roberto
Dokladnie. Lotnisko w Rydze wyraznie sie wybija swoja jakosia, tym bardziej ze jesli chodzi o ilosc pax idzie rowno z krakowem. Czysto, fajna architektura (moze po za ta rotundą ;), uklad funkcjonalnych zostawia okecie w tyle. JEst po prostu wygodnie.
Inna sprawa ze AirBaltic nie radzi sobie za dobrze.
humbak 2005-10-18 10:02   
humbak - Profil humbak
marqoos_pl: No właśnie! Lotnisko w Rydze jest fantastyczne. Poza tym, o czym napisałeś, mogę dodać, że salonik biznesowy mają jeden z lepszych w tej części Europy, a już z pewnością przewyższa saloniki Lufthansy w Monachium i Frankfurcie, oraz wszystkie saloniki PPL na Okęciu w Warszawie.
marqoos_pl 2005-10-18 09:42   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Zgadzam się ze stenusem, że Ryga to przepiękne miasto, któremu Rzeszów nia ma się co równać... A ludzie są na prawdę bardzo przyjacielscy i bardzo mili - bez obrazy - generalnie dużo bardziej niż większość w Polsce. W Rydze byłem dwukrotnie, a ostatnio korzystałem również z ich lotniska. Jest to chyba jedno z ładniejszych lotnisk! Wszystko super-czyste, nowe, bardzo dobrze opisane i rozwiązane, bezpłatny internet, kąciki zabaw dla dzieci, sklepy, barki, restauracje itd. Do samolotów wsiada się prosto z terminala za pomocą rękawów. Jest to na prawdę fajne lotnisko i w dodatku blisko centrum. Do centrum Rygi autobusem komunikacji miejskiej jedzie się około 25 min i nie należy kupować specjalnych biletów - jest w takiej samej cenie, jak na każdy inny przejazd na terenie miasta (w przeliczeniu chyba 1,20 PLN). Linię tą obsługują wyłącznie nowoczesne autobusy Mercedes Citaro oraz Solaris Urbino. Myślę, że Ryga ma jednak większe szanse...
humbak 2005-10-18 07:42   
humbak - Profil humbak
W!ZZ F/O: Łotwa leży na północ od Polski, a nie na wschód.... Byłeś tam kiedyś? Bo ja byłem i bynajmniej poziom brudu jest nie większy od polskiego... A Ryga jest przepięknym miastem, z którym Rzeszów równać się w ogóle nie może....
gosc_GM 2005-10-18 00:01   
gosc_GM - Profil gosc_GM
Do W!ZZ F/O: ****. Z takimi tekstami nie robisz zbyt dobrej reklamie mieszkancom podkarpackiego. BTW Chcialbym, zeby w Polsce bylo rownie dobrze z kultura polityczna, gospodarcza i spoleczna jak na Lotwie. Tak sie sklada, ze polskie warcholstwo moze sie wiele uczyc od swoich sasiadow, rowniez od tych zza wschodniej granicy, czego dowodem jest wypowiedz tego pseudo pierwszego oficera...
marqoos_pl 2005-10-17 16:06   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Reklama miast (nowych lotów Ryanair'a) jest również na autobusach ShuttleBus firmy BOHR kursujących z lotniska Frankfurt-Hahn do Frankfurtu nad Menem, Moguncji (Mainz) oraz Kolonii (Koln). Na jednym z autobusow widzialem reklame Rzeszowa, Gdanska, Forli i innych portow. Wiem, ze jest to niezbyt wiele za taką kasę, ale zawsze coś.
w!zz f/o 2005-10-14 19:07   
w!zz f/o - Profil w!zz f/o
Ta baza musi powstać u nas w Rze! A nie u jakichs brudasów z zza wschodniej granicy! Po prostu nie ma bata! Natomiast mam nadziej również, że MPK uruchomi dodatkowe trasy na Jasionke z centrum! Bo to co jest teraz to jest jakis koszmar! To juz wole postac i złapać stopa niz czekac 1/2 dnia na autobus ktory zreszta swoje kosztuje! Natomiast co do połączeń z POZ to jak dla mnie OS nie wie co robi! Codzienne połącznenie o jakiejś sensownej godzinie i mają 100% LFu na prawie każdym rejsie! tak samo z SASem! Tyle, że w ich wypadku to spokojnie dlai by radę z tym połączeniem które jest teraz i jednym od samego rana zeby ludzie którzy z nimi poleca na Kastrup mieli jakas dogodna przesiadke dalej! Bo teraz to samolot laduje na prawie pustym lotnisku w Kopenhaven! Ale slyszalem ajkies pogloski, ze jeszcze w tym tyg jakies linie oglosza nowe poł z POZ! Ktos cos moze wie na ten temat?! :)
styro 2005-10-14 16:43   
styro - Profil styro
stenus: Po prostu sie pomylilem - napisalem Ryga myslac o Rzeszowie - starosc nie radosc ;) Oczywiscie sciskam kciuki za rzeszow i mam nadzieje, ze ta baza u nas powstanie a nie na Lotwie. Pozdrawiam serdecznie.
roberto 2005-10-14 11:13   
roberto - Profil roberto
Austrian chyba tez sie gubi w strategiach. Cen zlych nie ma jednak jesli chodzi o Poz to nie wiem na co liczyli dajac jedno polaczenie co 2 dni przy zalozeniu ze wiekszosc jednak lata by sie w VIE przesiadac. Polacy sa jednak bardziej mobilni i wola po prostu doplacic by leciec przez MUC a tej godzinie i tego dnia na ktory maja ochote. Swoja droga polaczenie do wiednia z rozkladu lotow nie zniknelo w poz a wladze uznaja polaczenie jaki tylko zawieszone i podobno negocjuja powrot austriana. Mysle jednak ze bez wzbogacenia ilosci polaczen nie ma szans na sukces. Poznan obecnie dlawi sie jedynymi polaczeniami w swiat przez MUC i FRA, przy czym te ostanie tez z wywindowanymi cenami bo tylko LOT to obsluguje. Coraz wiecej ludzi jezdzi do wawy bo wiecej i lepsze polaczenia... a lotnisko traci. Spokojnie daloby sie zapelnic teraz codziennie zbyt wczesnie zlikwidowane poranne polaczenie do CPH a i codzienne polaczenie do mediolanu .. zurych i tak jest pelny niemal codziennie .. szkoda ze na jednym bielcie z DauAir nie mozna leciec dalej Swissem.
tos 2005-10-14 09:35   
tos - Profil tos
Do Styro: Austrian chcial kiedys wprowadzic loty laczone do Rzeszowa: Wieden-Koszyce-Rzeszow. Przymierzal sie do nich od kilku lat, ale nie wiem, co z tego wyjdzie. Na razie zlikwidowal polacznie z Poznania i wprowadzil dodatkowy bardzo-wczesno-poranny lot z Krakowa.
humbak 2005-10-14 06:31   
humbak - Profil humbak
styro: Czy z tą Rygą to taka wielka ironia u Ciebie?
styro 2005-10-14 00:14   
styro - Profil styro
No udalo sie, teraz palic swieczki, dac na msze w intencji inwestycji i sciskac kciuki, aby jednak FR wybral Ryge.... Lokalne media pisza tez, ze Austrian byc moze wejdzie jeszcze w tym roku z lotami do Wiednia, czy ktos z pasazer.com moze potwierdzic?
lysy81 2005-10-13 20:21   
lysy81 - Profil lysy81
Ciekawe kiedy i jaka nowa linia pojawi sie w KTW?a moze ktos cos juz slyszal?pzdr
gosc_wojte 2005-10-13 17:25   
gosc_wojte - Profil gosc_wojte
przeciez my zawsze mamy czas, a moze ktos nie dostal '' koperty'' ?
gosc_Grzes 2005-10-13 16:32   
gosc_Grzes - Profil gosc_Grzes
Generalnie mi sie nie podoba hyaracz od władz Rzeszowa do Ryanair ale ja sie bardzo ciesze że będą loty właśnie tam. Ja latałem do Krakowa Sky Europe z Londynu także mi jest naprawde lepiej dojechać 20 min z lotniska niż w 2.5h z Krakowa. Do pełni szczęscia mi brakuje lotów pólnocno środkowej Anglii, jak np Manchester czy Liverpool, bo sam dojazd do Londynu bywa męczący. A tak to bym miał kilkadziesiąt minut dojazdu. Taktyka Sky Europe że lata zarówno z Londynu jak i z Manchester jest trafiona w dziesiątkę. Może Ryanair otworzy połączenie z tym regionem Anglii czego gorąco sobie bym życzył.
Naprawdę mnie nie interesuje jakim samolotem będę leciał tylko za ile ,jak 95% ludzi. Prawda jest taka że OGROMNA ilość ludzi z Podkarpacia od dawna czeka na otwarcie tego połączenia za przystępne ceny.
P.S.
Jesli ktoś ma ochotę nie lecieć Ryainem, bo jest be, a przy okazji zaoszczędzić masę czasu to polecam podróż autobusem. Wrażenia z jazdy gwarantowane!!
marqoos_pl 2005-10-13 16:15   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Znalazła się kasa na haracz dla Ryana, to i na haracz dla MPK się znajdzie kasa... Boję się jednak, że jak taka polityka będzie wciąż uprawiana, to niedługo miasto będzie musiało każdemu taksówkarzowi, sklepikarzowi i pani z WC na lotnisku dopłacać za to, "że są". Lotnisku życzę wszystkiego najlepszego i dalszego rozwoju! Może być to rozwój z Ryanem. Może kiedyś jakąś bazę sobie tam założą i bedziemy mogli lecieć w 30 różnych miejsc z Rzeszowa... (ale mi się marzy, hehe)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy