Amber Gold ujawnia finanse i grozi

Amber Gold ujawnia finanse i grozi Gdańska spółka Amber Gold, właściciel linii OLT Express, opublikowała na swojej stronie internetowej skrócony bilans finansowy. To odpowiedź na krytykę działalności firmy ze strony mediów i Komisji Nadzoru Finansowego. Teraz Amber Gold zapowiada, że będzie pozywać dziennikarzy podających w wątpliwość wypłacalność i rzetelność firmy oraz skarży się na nękanie przez KNF.Z...
10/07/2012 02:26   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2012-07-11 16:04   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Już pomijam kwestię, że narodowy przewoźnik nie widział interesu ani sensu w oferowaniu najbardziej istotnych z punktu widzenia pasażera (zysk czasowy) połączeń typu Kraków - Szczecin albo Kraków - Gdańsk. Teraz widać, że OLT sprzedaje tu bilety drożej niż na kierunkach typu Warszawa - Szczecin (pewnie tez dlatego, że jest mniej lotów i mniejszymi samolotami, ale jednak), Kraków - Szczecin bilety na lipiec nie schodzą już poniżej 199zł, Warszawa - Szczecin jest wiele lotów za 99zł.
krzysiekl 2012-07-11 15:54   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@gosc_17e72

czyli "wystarczy" sprzedać wszystkie miejsca za 199zł? albo 149zł i 249zł za drugą połowę miejsc? Nie takie niemożliwe, skoro już teraz sprzedają bilety za 300 złotych - oceniając po cenach biletów w systemie.

Jeszcze niedawno panowała opinia, że bilet na krajówkę kosztuje ok 500zł a tańszych jest jak na lekarstwo (więc może nie warto nawet szukać).
docentfurm 2012-07-11 15:49   
docentfurm - Profil docentfurm
zamiast tak grozić niech wezmą przykład z Ryana, wszyscy wieszają na nim psy, a samoloty pełne i 500mln euro zysku...jak firma jest solidna to się trzyma na rynku niezaleznie od krytyki
gosc_3ed60 2012-07-11 15:13   
gosc_3ed60 - Profil gosc_3ed60
Witajcie !
gosc_9426 ma rację,jak czyta się te Wasze wpisy...to rece opadają...jak zwykle Polacy ciagle narzekaja, wszyscy specjaliści od lotnictwa !
A JA ODKĄD OBEJRZAŁAM REKLAMĘ OLT W TELEWIZJI JUŻ WIEDZIAŁAM GDZIE CHCĘ PRACOWAĆ!!!!!
gosc_17e72 2012-07-11 15:10   
gosc_17e72 - Profil gosc_17e72
Krzysiekl to nie tak. Połowa miejsc w krajówce jest po 99 pln, średni koszt przelotu paxa to ok 200 złotych. Czyli druga połowa miejsc musi być sprzedana średnio po 300 złotych, żeby wyszli na zero.
krzysiekl 2012-07-11 14:39   
krzysiekl - Profil krzysiekl
No właśnie ile musi być by wyjść na zero?
OLT pisał kiedyś o połowie miejsc za 200zł. głupie pytanie: za ile musi być wtedy sprzedana pozostała połowa miejsc?
gosc_f0520 2012-07-11 14:00   
gosc_f0520 - Profil gosc_f0520
nie sztuka jest stworzyć olbrzymia siatkę i latać za tanie pieniądze. Sztuka jest latać i zarabiać. na razie na rynku linii lotniczych tak wyglada, ze żadkoscia jest zarabianie pieniędzy. nie mogę sobie wyobrazić, ze OLT Uda sie przyzwyczaic Polaków do latania i za 2 lata przeciętny Polak kupi najtańszy bilet OLT na trasie WAW-GDN za jakieś 400 PLN, bo tyle trzeba policzyć, żeby wyjść chociaż na zero.
krzysiekl 2012-07-11 10:02   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Tak czy inaczej nikt inny nie potrafił uruchomić lotów krajowych na taką skalę, omijających Warszawę. Pod tym względem OLT robi zdecydowanie lepszą robotę niż LOT.
gosc_0eb6d 2012-07-10 19:42   
gosc_0eb6d - Profil gosc_0eb6d
do gość_70234: uważam, że porównywanie tych dwóch firm jest nie na miejscu, chociażby ze względu na liczebność floty, a przede wszystkim na skalę i obszar operowania.
gosc_70234 2012-07-10 15:00   
gosc_70234 - Profil gosc_70234
tak a lot to ma super flote ciagle kasowanie z powodu braku maszyn....
gosc_c58d3 2012-07-10 14:10   
gosc_c58d3 - Profil gosc_c58d3
ONI SĄ chyba porąbani :) za czasów OLTJETAIR dostałem pismo że za negatywne wpisy na facebooku o OLTJETAIR wytoczą mi proces i zażądaja 50.000 zł odszkodowania , oni strasznie boją się krytyki , jak skończył OLTJETAIR sami wiecie , po czasie się wszystko potwierdziło bo nie utrzymali żadnej destynacji zagranicznej i wszystkie padły jak muchy :) ..... myślę że brakuje im pokory i ta mania porównywania do LOTu - z czym z tymi odmalowanymi airbusami ...:) i 4 awaryjnymi lądowaniami w ciągu 3 miesięcy działalności :) nikt mnie nie przekona do przelotu tą linią.
gosc_92406 2012-07-10 11:44   
gosc_92406 - Profil gosc_92406
Przykro czyta sie tych Waszych wywodów. Sami znawcy i eksperci. Ludzie oszczędźcie sobie i innym...Błagam!!! Jka przekupki jeden przez drugiego tudzież drugą, jeden mądrzejszy od drugiego. Masakra!!!
malin 2012-07-10 11:32   
malin - Profil malin
A czy wiemy, jak wygląda "umowa lokacyjna" w Amber Gold? Tam pewnie nie ma wpisanej żadnej gwarancji, więc jakby co to pewnie się odwołają do faktycznych zapisów umowy.
malin 2012-07-10 11:30   
malin - Profil malin
To akurat nie jest wyznacznikiem piramidy finansowej, bo żaden bank nie byłby w stanie wypłacić naraz lokaty jakby się zgłosiło 20% klientów
gosc_68e6f 2012-07-10 11:08   
gosc_68e6f - Profil gosc_68e6f
gosc_b6306: podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi i jak się wczytasz to znajdziesz tam zapis, że fundusz zastrzega sobie prawo odmowy wypłaty całości lub części aktywów członka w przypadku dużej ilości zgłoszeń o wypłatę środków" Więc nie tylko Amger Gold tak działa ale każdy fundusz inwestycyjny.
gosc_b6306 2012-07-10 10:58   
gosc_b6306 - Profil gosc_b6306
przecież to jest ewidentnie piramida finansowa. Gdyby na raz 20% klientów chciało zlikwidować lokaty, to firma nie będzie w stanie tego zrobić. w podobny sposób działa finroyal i już jest z nim problem, amber gold to właściwie to samo.
spotter10 2012-07-10 10:17   
spotter10 - Profil spotter10
Dodam jeszcze, że tak się zastanawiam, czy p. Plichta nie ma większego, bardzo ryzykownego planu a mianowicie: stworzył Amber Gold, gdzie kumuluje kapitał i nie zakłada, by tam koniecznie zarabiać, ale chce za te pieniądze stworzyć OLT express które w przyszłości będzie zarabiać i z tych zysków będzie pokrywał wypłaty klientom Amber Gold, powoli wygaszając tę część działalności. Jest to bardzo ryzykowne, ale możliwe. Bo tak naprawdę to zwykli ludzie kredytują tą firmę. W bardzo szybki i dla siebie prosty sposób uzyskał spory kapitał. Nie zapominajcie też, że przeciez wszyscy przewoźnicy lotniczy robią to w podobny sposób, sprzedając z dużym wyprzedzeniem tanie bilety, by pozyskać darmowe środki na prowadzenie działalności i inwestycje, np. Szalone środy w LOT. A na sam koniec dodam, że nie bronię tej lini ani firmy, tylko staram się patrzeć obiektywnie.
spotter10 2012-07-10 09:52   
spotter10 - Profil spotter10
Amber Gold nie podlega pod KNF a więc nie musi się tłumaczyć jak zarabia. Moja firma nie podlega ani pod KNF ani pod KRS, więc również nie muszę się chwalić ile zarabiam i jak to robię a klienci nam ufają i kupują od nas. I tak jak napisałem - póki zwracają klientom kasę z zyskiem, to nie rozumiem dlaczego mieliby się tłumaczyć. Oczywiście każdy inwestujący u nich musi podchodzić do tego z pewną rezerwą i dozą nieufości - zresztą jak do wszystkiego. Nawet dobrze znane, duże i cenione firmy (np. Sky Club, Grupa PBG, Hydrobudowa) nagle upadają i ludzie są w czarnej d... Niestety, w dobie kapitalizmu nikt nikogo nie prowadzi za rączkę i nikt nikogo nie kontroku tak jak wcześniej. Dzięki temu można zarobić większe pieniądze, ale należy pamiętać, że z tym wiąże się większe ryzyko.
gosc_86868 2012-07-10 09:25   
gosc_86868 - Profil gosc_86868
Ekspertom nie przychodzi do głowy jak można dać tyle zarobić ludziom ? Eksperci nie wiedzą, że pazerność na dłuższą metę się nie opłaca.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy