Wrocław: Rękawy lotnicze już w użytku

Wrocław: Rękawy lotnicze już w użytku Szybki, sprawny i przede wszystkim wygodny transfer wprost z  samolotu do terminala – to główne zalety rękawów lotniczych uruchomionych w poniedziałek (07.05) na wrocławskim lotnisku.Pomimo faktu, że z rękawów korzystają wszystkie największe porty lotnicze w Europie, w Polsce do tej pory używało ich jedynie lotnisko Chopina w Warszawie. Teraz rozwiązania tego...
09/05/2012 10:47   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
wroord 2012-05-11 13:06   
wroord - Profil wroord
gosc_f3f83 ma zupelna rcje sa to schody dla obsugi technicznej. min. kapitan samolotu przez nie schodzi na plyte aby dokonac przegladu samolotu, lub mechanik ktory podstawia rekaw.
gosc_f3f83 2012-05-10 17:52   
gosc_f3f83 - Profil gosc_f3f83
Ale to sa schody do technicznej obslugi rekawa/ewakuacyjne a nie do normalnego korzystania przez pasazerow.
mietek 2012-05-10 08:54   
mietek - Profil mietek
Fotka z rękawem i schodami na raz na prawde wypas;-)
matbit 2012-05-09 23:36   
matbit - Profil matbit
gosc_1bcbf - fajna fotka, w lipcu do Wawy lecę Q400 ciekawe czy będę też korzystał z rękawa. Z rękawów będą korzystać LOT, OLT Express, i Czartery, Lufa i Eurolot na części samolotów. Jak ceny za korzystanie nie będą wysokie może nawet Wizzair. np. w Rydze 2 x wchodziłem do Wizza przez rękawy. Szybko może się okazać, że 2 to za mało.
gosc_1bcbf 2012-05-09 21:18   
gosc_1bcbf - Profil gosc_1bcbf
Hehe. W Q400 nieźle to wygląda. Ludzie se wchodzą przez rękaw, a schody pod rekawem są :D
zobacz link
gosc_7a171 2012-05-09 19:51   
gosc_7a171 - Profil gosc_7a171
spooks: W Birmingham wyglada to tak, ze pasazerowie zawsze korzystaja z rekawa, nawet jesli samolot stoi obok. Ludzie wychodza i wchodza do rekawa po schodach, do i z samolotu stojacego na plycie obok. Ryanair ze wzgledu na koszty nigdy nie jest przyklejony do rekawa, ale jak lecialam bmibaby, to samolot stal przy rekawie. Jeszcze lepszy numer robia z Ryanairem lub czarterem Monarch, kiedy wracaja samoloty w nocy z ostatniego lotu. Parkuja gdzies w oddali na plycie miedzy samolotami, a pasazerow zabiera autobus i jedzie bezposrednio pod terminal.
kacperoler 2012-05-09 16:08   
kacperoler - Profil kacperoler
@madej Nie wiem, skąd wziąłeś te informacje. Nowy terminal na wrocławskim lotnisku obsługuje wszystkie krajowe i międzynarodowe przyloty i odloty, "stary" terminal obsługuje tylko samoloty prywatne i awionetki. Więc sądzę, że przez rękaw będzie można zarówno wsiadać, jak i wysiadać.
mietek 2012-05-09 16:03   
mietek - Profil mietek
No nareszcie troche europy zawitało na jakieś inne lotnisko niż WAW;-) Oby tak dalej!
madej 2012-05-09 15:54   
madej - Profil madej
czy te rękawy umożliwiają też wychodzenie z samolotu prosto do terminala? Wydaje mi się, że ostatnio czytałem iż rękawy we WRO będą umożliwiac tylko wsiadanie do samolotu, gdyz przyloty są w starym terminalu. Jak to więc wygląda? Można nimi tylko wsiadać czy wysiadać także? Czyżby nowy terminal zaczął pełnić także funkcję przylotową?
gosc_77151 2012-05-09 15:51   
gosc_77151 - Profil gosc_77151
Ja latając Wizz Z Warszawy, zawsze się napalałem, że wchodzę do rękawa, a tutaj po schodkach na dół i do autobusu:( Mam nadzieje, że OLT podstawia swoje Airbusy do rękawa na trasie do i z Warszawy, bo kilka razy polecę. Natomiast w przypadku tanich linii rzeczywiście chodzi o pieniądze, ale nie wiem czemu tylko w Polsce, czy tylko u nas jest aż tak drogo, bo w Barcelonie wysiadałem rękawem z Airbus'a Wizz Air.
wroord 2012-05-09 15:12   
wroord - Profil wroord
Wczoraj lecialem OLT do i z W-wy i byl rekaw w obu przypadkach, choc obsluga jeszcze musi potrenowac jego dostawianie do samolotu.
komandor 2012-05-09 15:03   
komandor - Profil komandor
Przepisy bezpieczeństwa mówią że tylne wyjście z samoloty musi być otwarte a stepsy podstawione gdy samolot bierze paliwo, dlatego na moim lotnisku zawsze podstawialiśmy dwoje schodów lub tylko tylne gdy maszyna dokuje do bridge'a. Brawo Wrocław
spotter10 2012-05-09 13:40   
spotter10 - Profil spotter10
W GDN trwają prace przygotowawczo-inwestycyjne do zakupu i montażu 4 rękawów. Prawdopodobnie już pod koniec roku będą zamontowane i czynne. Co do Wizz'a - w CGN zawsze gdy tam byłem, maszyna była podstawiana pod rękaw i ludzie wychodzili tylko przednimi drzwiami. Jakoś problemu z wyjściem czy wejściem nie było. Główną przyczyną jest nie czas, ale pieniądze za kozystanie z nich. A co do schodków - bardzo dobry pomysł :) Kiedyś mi się zdarzyło, już nie pamiętam gdzie, że wchodziliśmy rękawem, ale... nie weszlismy do samolotu, tylko nas skierowali na te właśnie schodki i do samolotu stojącego obok.
gosc_0dcfd 2012-05-09 13:39   
gosc_0dcfd - Profil gosc_0dcfd
hmmm podglądam rozkład on line - które bramki są z rękawem bo zastanawiam sie jakie loty się łapią na ten "luksus"
as77 2012-05-09 13:10   
as77 - Profil as77
Ciekawe, kto bedzie z tego korzystal... FR i W6 watpie, pewnie tylko LO, i moze LH... No ale zawsze jakis postep :).
spooks 2012-05-09 12:41   
spooks - Profil spooks
Co do tego wolnego wychodzenia z samolotu przez rękaw... w Norwegii gdy taki Wizz podjeżdża pod rękaw równocześnie podstawiane są schody do tylnych drzwi, skąd pasażerowie wychodzą na płytę a następnie po schodkach (takich jak te widoczne na zdjęciu nr 3 w artykule) wchodzą do rękawa. Idzie całkiem sprawnie ;)
gosc_83d87 2012-05-09 11:22   
gosc_83d87 - Profil gosc_83d87
Brawo Wroclaw! czekamy teraz na podobny ruch ze strony Portu Lotniczego w Gdansku
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy