Wrocław: Rękawy lotnicze już w użytku

09 maja 2012 10:47
17 komentarzy
Reklama

Szybki, sprawny i przede wszystkim wygodny transfer wprost z samolotu do terminala – to główne zalety rękawów lotniczych uruchomionych w poniedziałek (07.05) na wrocławskim lotnisku.Pomimo faktu, że z rękawów korzystają wszystkie największe porty lotnicze w Europie, w Polsce do tej pory używało ich jedynie lotnisko Chopina w Warszawie. Teraz rozwiązania tego typu zastosowano również we wrocławskim porcie. Po raz pierwszy z przejść łączących nowy terminal wprost z samolotem stojącym na płycie postojowej mogli skorzystać pasażerowie przylatujący z Warszawy.Obecnie wrocławskie lotnisko posiada dwa rękawy, jednak w przyszłości władze nie wykluczają możliwości zamontowania dodatkowych czterech urządzeń.

– Decyzja o zakupie i montażu kolejnych rękawów będzie zależała od zapotrzebowania lotniska i przewoźników. Dziś dwa w zupełności nam wystarczą – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.Urządzenia znajdują się przy klatkach nr 4 oraz 5 i są w stanie obsłużyć do ośmiu operacji dziennie. Władze zakładają, ze głównymi korzystającymi z rękawów będą linie czarterowe oraz tradycyjne, operujące dużymi samolotami pasażerskimi. Rzadziej będą z nich korzystać tani przewoźnicy.

To wynika z potrzeby bardzo szybkiego rozładunku maszyny. Rękawy są bardzo komfortowe z punktu widzenia pasażera, jednak można je zamontować tylko do przedniego wejścia do samolotu – wyjaśnia Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.

Z rękawów nie skorzystają natomiast mniejsze samoloty np. maszyny ATR, w związku z brakiem możliwości podłączenia do tego typu urządzeń. Jako ciekawostkę warto dodać, że Bombardiery Q400 mogą korzystać z rękawów.Rękawy znacznie ułatwią obsługę wzmożonego ruchu podróżnych podczas zbliżającego się turnieju EURO 2012 czy w czasie okresu wakacyjnego.

– Rękawy, zgodnie z zapowiedzią, uruchomiliśmy jeszcze przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012™. Infrastruktura wrocławskiego lotniska jest już dzięki temu w pełni gotowa do mistrzostw, a pasażerowie mogą w pełni korzystać ze wszystkich udogodnień nowego terminalu – dodaje Dariusz Kuś.

Justyna Żyła
Fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2012-05-11 13:06   
wroord - Profil wroord
gosc_f3f83 ma zupelna rcje sa to schody dla obsugi technicznej. min. kapitan samolotu przez nie schodzi na plyte aby dokonac przegladu samolotu, lub mechanik ktory podstawia rekaw.
gosc_f3f83 2012-05-10 17:52   
gosc_f3f83 - Profil gosc_f3f83
Ale to sa schody do technicznej obslugi rekawa/ewakuacyjne a nie do normalnego korzystania przez pasazerow.
mietek 2012-05-10 08:54   
mietek - Profil mietek
Fotka z rękawem i schodami na raz na prawde wypas;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama