LOT: Straty po awaryjnym ladowaniu

LOT: Straty po awaryjnym ladowaniu Straty w wysokości 5 mln złotych poniosła spółka PLL LOT w związku z awaryjnym lądowaniem Boeinga 767, które miało miejsce 1 listopada na warszawskim lotnisku. Jak informują przedstawiciele spółki, większa cześć kwoty związana była przede wszystkim z rezygnacją pasażerów z przelotów, kosztami przewozu oraz noclegami w hotelach.  Zdarzenie niekorzystnie odbiło się...
15/11/2011 21:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jjemiolo 2011-11-17 05:05   
jjemiolo - Profil jjemiolo
gosc: calkowicie popieram.
kitsune: ja tez bym chcial i wkurza mnie ze poprawy nie ma choc ku sprawiedliwosci musisz przyznac ze LO chce nowych maszyn ale sie spozniaja. Wymienic taki sprzet to nie jak kupic nowa pare butow. Ponadto, w tym roku trzy razy lecialem 747 LH miedzy FRA a ORD i rozrywki prywatnej nie bylo.
usuniety 2011-11-17 01:22   
usuniety - Profil usuniety
4techu, zapewne są linie lotnicze, które nie mają, ale chyba LOT powinien równać do najlepszych? Przynajmniej ja bym się cieszył gdyby LOT był szanowany i oferował dobry produkt.
gosc_89ef7 2011-11-16 14:45   
gosc_89ef7 - Profil gosc_89ef7
kitsune: jestes tak mało wyrozumiały dla LOTu, a nie dalej jak dwa lata temu linie Air France które to utopiły swojego A 330 w dniu 1.06.2009 podczas rejsu z rio de janerio do paryża na środku altantyku, katastrofa w której zgineli wszyscy pasażerowie i załoga, co więcej do dziś nie znamy przyczyn tej katastrofy a jedną z hipotez jest awaria predkosciomierzy, dzieki której piloci nie mogli skorygować swojej prędkosci, co było jednym z powodów przeciągnięcią i spadnięcia samolotu prosto do oceanu. Co więcej linie AF nie uziemily wtedy całej swojej floty A330, mimo, że powinny to zrobić do czasu wyjaśnienia tak tajemniczej katastrofy w której jak podkreślam zgineli wszyscy. Rok wcześniej te same linie AF miały duże kłopoty podczas lądowania A340 w Toronto, który siadał z pożarem na pokladzie, wtedy wszyscy zdążyli się uratować ale również poważna wpadka, więc uderz się w pierś i przestań kwękać jaki to LOT jest niebezpieczny i poszperaj troche gdzie i jak na świecie ( w tych sławnych i dobrych liniach lotniczych ) w ostatnich latach miały miejsce wypadki i katastrofy lotnicze.
4tech 2011-11-16 14:24   
4tech - Profil 4tech
kitsune...się mylisz:) nie tylko LO nie ma indywidualnego systemu rozrywki na swoich szerokich...BA w swoich najstarszych B767 też "chyba nie ma" Air Europa też nie ma, w Lufoskie B747 też nie wszystkie mają:)
usuniety 2011-11-16 14:15   
usuniety - Profil usuniety
marecki, nie jest tajemnicą, że lotowskie B767 są stare i jak każda stara rzecz wymagają większych zabiegów by zachować sprawność. Nie jestem przekonany czy LOT stać na takie zabiegi, w końcu awaria podwozia to poważna usterka i raczej nie powinna mieć miejsca, więc fakt że coś takiego się przytrafiło nie świadczy najlepiej o kondycji floty dalekiego zasięgu. Zresztą czy to pierwsza awaria lotowskiego B767 w tym roku? To, że LOT organizuje konferencje i twierdzi, że flota jest sprawna jak dla mnie znaczy mało. W końcu trudno się spodziewać by jakiekolwiek linie lotnicze przyznały się do kłopotów w tej materii.
Indywidualny system rozrywki nie ma nic do stanu technicznego floty, pokazuje tylko, że samoloty LOTu są z innej epoki.

Madeju, ostatni raz gdy leciałem samolotem na długiej trasie bez indywidualnego systemu rozrywki to był rok 2003 i właśnie B747 lufthansy. Jak dla mnie wieki temu, myślę że od tamtego czasu trochę się zmieniło.
gosc_d108c 2011-11-16 13:25   
gosc_d108c - Profil gosc_d108c
Madej: i tu się mylisz :) Link poniżej


zobacz link
madej 2011-11-16 10:54   
madej - Profil madej
kitsune: Lufthansa w swoich 747 też nie ma indywidualnego systemu rozrywki.
marecki 2011-11-16 07:21   
marecki - Profil marecki
@kitsune: A na jakiej podstawie twierdzisz, że coś z flotą LO jest nie OK? I co do tego ma indywidualny system rozrywki w 767?
usuniety 2011-11-16 06:45   
usuniety - Profil usuniety
tadeo64, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że flota LOTu jest OK. Faktycznie, Embraery są czyste i sprawiają wrażenie zadbanych, ale powtarzające się usterki Boeingów raczej nie świadczą najlepiej o stanie technicznym floty. Poza tym brak indywidualnego systemu rozrywki w B767 - w dzisiejszych czasach trudno uznać to za standard.
gosc_d1cc7 2011-11-16 00:40   
gosc_d1cc7 - Profil gosc_d1cc7
no bo to tylko LOT stracił, a to że sparaliżowali lotnisko na dwa dni i wszyscy przewoźnicy dostali po głowie, to już drobiazg...
tadeo64 2011-11-15 22:51   
tadeo64 - Profil tadeo64
Flota LOTu jest OK. Na swoich zawsze się jedzie bo tak, zwlaszcza w Polsce, wypada. Pozim obsługi i wiek nie odbirga od linii amerykańskich i np. Air France. No to co groziło firmie to sprawnie się ogarnęli, m.in dzieki właśnie sprawności służb technicznych.
gosc_683bf 2011-11-15 21:50   
gosc_683bf - Profil gosc_683bf
flota LOTowska :) bez komentarza , chyba Pan Piróg jest z kosmosu...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy