LOT: Straty po awaryjnym ladowaniu

15 listopada 2011 21:23
12 komentarzy
Reklama

Straty w wysokości 5 mln złotych poniosła spółka PLL LOT w związku z awaryjnym lądowaniem Boeinga 767, które miało miejsce 1 listopada na warszawskim lotnisku. Jak informują przedstawiciele spółki, większa cześć kwoty związana była przede wszystkim z rezygnacją pasażerów z przelotów, kosztami przewozu oraz noclegami w hotelach.

Zdarzenie niekorzystnie odbiło się również na wizerunku przewoźnika.

- Pierwsze dni listopada były ciężkie. Nie ukrywam, że niektóre wypowiedzi, które przedstawiały LOT w nie najlepszych kolorach, przyczyniły się do tego, że nasze rezerwacje na tym ucierpiały. Od kilku dni obserwujemy ich poziom powyżej tego, który mieliśmy w tamtym roku
- powiedział Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT.Prezes zapewnił jednak, że wszystkie należące do spółki Boeingi 767 przeszły dokładną kontrolę.

- Nasza flota jest bezpieczna
– zaznaczył Piróg.

Dodatkowo przypomniał o konieczności wynajęcia od ukraińskiego przewoźnika Aerosvit samolotu Boeing 767. Zastąpił on maszynę, która została uszkodzona podczas awaryjnego lądowania.

- Mamy firmę ubezpieczeniową, która w dużej części pokrywa ten dodatkowy koszt. Ubezpieczalnia przez okres, w którym samolot uległ wypadkowi i jest niedyspozycyjny, wypłaca nam dziennie odszkodowanie. W jakiej wysokości to jest tajemnica spółki - podsumował.

Justyna Żyła
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
jjemiolo 2011-11-17 05:05   
jjemiolo - Profil jjemiolo
gosc: calkowicie popieram.
kitsune: ja tez bym chcial i wkurza mnie ze poprawy nie ma choc ku sprawiedliwosci musisz przyznac ze LO chce nowych maszyn ale sie spozniaja. Wymienic taki sprzet to nie jak kupic nowa pare butow. Ponadto, w tym roku trzy razy lecialem 747 LH miedzy FRA a ORD i rozrywki prywatnej nie bylo.
kitsune 2011-11-17 01:22   
kitsune - Profil kitsune
4techu, zapewne są linie lotnicze, które nie mają, ale chyba LOT powinien równać do najlepszych? Przynajmniej ja bym się cieszył gdyby LOT był szanowany i oferował dobry produkt.
gosc_89ef7 2011-11-16 14:45   
gosc_89ef7 - Profil gosc_89ef7
kitsune: jestes tak mało wyrozumiały dla LOTu, a nie dalej jak dwa lata temu linie Air France które to utopiły swojego A 330 w dniu 1.06.2009 podczas rejsu z rio de janerio do paryża na środku altantyku, katastrofa w której zgineli wszyscy pasażerowie i załoga, co więcej do dziś nie znamy przyczyn tej katastrofy a jedną z hipotez jest awaria predkosciomierzy, dzieki której piloci nie mogli skorygować swojej prędkosci, co było jednym z powodów przeciągnięcią i spadnięcia samolotu prosto do oceanu. Co więcej linie AF nie uziemily wtedy całej swojej floty A330, mimo, że powinny to zrobić do czasu wyjaśnienia tak tajemniczej katastrofy w której jak podkreślam zgineli wszyscy. Rok wcześniej te same linie AF miały duże kłopoty podczas lądowania A340 w Toronto, który siadał z pożarem na pokladzie, wtedy wszyscy zdążyli się uratować ale również poważna wpadka, więc uderz się w pierś i przestań kwękać jaki to LOT jest niebezpieczny i poszperaj troche gdzie i jak na świecie ( w tych sławnych i dobrych liniach lotniczych ) w ostatnich latach miały miejsce wypadki i katastrofy lotnicze.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama