easyJet kasuje Kraków - Dortmund?

easyJet kasuje Kraków - Dortmund? Nie polecimy tanimi liniami lotniczymi easyJet z Krakowa do Dortmundu - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Bilety na tej trasie można kupować tylko do 26 marca. easyJet uruchomił połączenie z krakowskich Balic do Dortmundu w październiku 2004 roku. Obecnie rejsy odbywają się cztery razy w tygodniu.Anna Żuchlińska
26/12/2010 21:54   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aarrkkoo 2010-12-28 13:11   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
Hm az tak smiesznie tanio sprzedaje U2 bilety z UK tez nie. Przynajmniej w sezonie letnim z pewnoscia dobrze zarabiaja na niektorych kierunkach. Tez loty np. z Niemiec nie zawsze sa tanie. Za bilet do Londynu trzeba czasami zaplacic nawet do 400 EUR w jedna strone !! Tak wlasnie subwencjonuje sie kierunki, ktore nie sa zbyt rentowne. Nie wierze, ze U2 kasowalby rejsy do Polski czy z Polski, na ktorych by zarabiali.
piotrek737 2010-12-28 11:43   
piotrek737 - Profil piotrek737
Ok nie mam zamiaru się z Tobą spierać tylko dlaczego inne kierunki easyJet z UK są śmiesznie tanie i nie planują ich zamykania natomiast zawsze u nas jest z tym problem. EasyJet popełnia w PL czasem debilizmy jak z Newcastle z Krakowa. Bardzo dobrze szło Jet2.com na tej trasie potem wszedł easy i oczywiście wygryzł ich z tego kierunku żeby po pół roku zamknąć całkowicie połączenie. No i wyszło tak, że Jet2 wraca z powrotem na tą trasę bo jest potencjał tylko Easy tego zbytnio nie przemyślał...
aarrkkoo 2010-12-28 10:46   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
@piotrk737: piszac o biletach za 1EUR chodzilo mi przysłowiowo o tanie bilety. Czy bilet kosztuje 1 EUR czy 80 EUR, to nie ma znaczenia, i tak jest za tanio, aby zarobic, bo tu chodzi przecień o to aby zarobić. Nie wiem jaka linia jest zainteresowana tym, ńeby do całego interesu dopłacać. Jesli pisze o LF, czy tlumacze Tobie o LF, to mam powod bo właśnie piszesz o LF nie zwaracjąc uwagi yield, a to jest akurat najważniejsze. Jak już napisałem, LF jest akuraz mało ważny, ważny jest TYLKO yield, bo od tego czynnika zależy czy dane połączenie jest opłacalne czy nie. Uwierz mi, tak jest na pewno. Gdyby na tej trasie, czy w ogóle na trasach do Polski latali Niemcy czy inne narodowości, którzy/które chcą zobaczyć Kraków i Polskę i byłoby im obojętne ile zapłacą, linie lotnicze takie jak np. U2, 4U, AB, HV nie musiałyby kasować swoich połączeń, otwieranoby coraz to nowe i lotniska trzebaby bylo rozbudowywać itd, itd....
olo 2010-12-28 10:17   
olo - Profil olo
SKY tez czasem zaszalał, pamietam moje loty do barcelony i rzymu po 0.01 slownie jeden grosz - to bylo w czasach braku oplaty za bagaz i za karte ;-)
michalb 2010-12-28 03:12   
michalb - Profil michalb
d800, co rozumiesz przez :"O tyle, o ile bardzo tanie bilety bywały normą w Ryanair czy Wizz Air, o tyle w Sky Europe na taką skalę nie szaleli."?
2010-12-28 00:22   
 - Profil
No SkyEurope był ostatnim przewoźnikiem pod względem bardzo tanich biletów lotniczych. O tyle, o ile bardzo tanie bilety bywały normą w Ryanair czy Wizz Air, o tyle w Sky Europe na taką skalę nie szaleli.
piotrek737 2010-12-27 22:20   
piotrek737 - Profil piotrek737
No jeżeli do Dortmundu kiedykolwiek były bilety po 1 EUR i to jeszcze w easyJet no to stawiam Ci browara :D Ja takich cen nigdy nie pamiętam a kilka razy kupowałem dla znajomych bilety ;) Najtańszy bilet jaki kupiłem na tej trasie to ok 340zł RT. Nie musisz tłumaczyć jak to jest z LFem bo akurat w tym przypadku wiem co napisałem ;) Tym połączeniem latało sporo Niemców przede wszystkim starszej daty. Przylatywali zobaczyć Kraków i Polskę więc kasa dla nich nie grała roli. Czy kupili bilet za 100 czy 200 euro to nie stanowiło dla nich problemu ;)
aarrkkoo 2010-12-27 19:54   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
Wy zawsze piszecie o przyzwoitych LF, ale przyzwoity LF nie jest gwaracja na to, ze dane polaczenie jest rentowne. Pasowac musi tu jeszcze tzw.yield czyli srednia cena biletu netto. Na trasie miedzy KRK i DTM musialyby wynosic moze min. 60-80 EUR (w jedna strone), a jestem pewien, ze U2 takiej sredniej nie miala. To nie jest pierwsze polaczenie U2, ktore mialo super LF, a bylo niezbyt oplacalne. Nie jest sztuka sprzedac caly samolot za 1 EUR !!
Moze jest to krok calego polskiego rynku lotniczego w kierunku: latanie wcale nie jest takie tanie jak niektorzy mysla i era super tanich lotow dobiega konca ?? Przeciez linia lotnicza nie moze przezyc oferujac tylko tanie bilety. Przyklad SkyEurope, Virgin Express czy Independence Air w USA.
piotrek737 2010-12-27 19:03   
piotrek737 - Profil piotrek737
Ok ;) bo myślałem, że się to tyczyło DTM. Z tego co ja wiem to DTM miał zawsze przyzwoity LF na rejsach.
andrzej 2010-12-27 18:25   
andrzej - Profil andrzej
piotrek737: Tak piszę o BVA, w odpowiedzi na informację antypilota, o prawdopodobnym skasowaniu tego kierunku od lata. DTM ma niezłe zapełnienie, aczkolwiek tu nie znam szczegółów.
piotrek737 2010-12-27 17:42   
piotrek737 - Profil piotrek737
andrzej: BVA? to toż jest przecież Paris Beauvais Airport a nie Dortmund ;)
4tech 2010-12-27 17:25   
4tech - Profil 4tech
madeju, proszę przestań bo znowu się osmieszasz ( a święta już minęły) tak ja w przypadku zamiany samolotów LO, tak jak przy cateringu w FR i AZ czy chociażby przy B757/B767.
aarrkkoo 2010-12-27 17:01   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
Tak czytam sobie na tym portalu wypowiedzi niektórch czytelników i muszę przyznać, że robi sie regularnie przykro czytając te wypowiedzi. Dzisiaj np. wypowiedź cztelnika czy czytelniczki "madej". Jeśli jeszcze nie zauwżyłeś/zauważyłaś na jakie tematy są na tym portalu podawane informacje, to chętnie Tobie wytłumaczę: tu są informację o liniach lotniczych, połączeniach lotniczych, informacje o nowych połączeniach, a też informacje o przewoźnikach, które się wycofują z polskiego rynku. Tu są informacje, które mogłyby zainteresować potencjalnych pasażerów. No właśnie, ten portal nazywa się pasażer....a jak np. easyjet kasuje połączenie czy nie można tego danego połączenia zarezerwować, to interesuje to z pewnościa pewną grupę pasażerów i chyba oczekują ci pasażerowie, ze właśnie informacja na ten temat tu na tym portalu się pojawi. Ten portal to pasazer.com, a nie portal zobacz link :-)
I proszę nie czuj się obrażony/a... ;-)
tomwkr7 2010-12-27 16:03   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
madej a mnie np. takie coś interesuje, a jeżeli ciebie nie to nikt ci nie każe tego czytać a dodatkowo wypowiadać się na forum. Wypowiadaj się za siebie nie za innych.
madej 2010-12-27 15:46   
madej - Profil madej
dowiedzą jak beda chcieli sobie zarezerwowac bilet a nie będzie mozna lub ze strony przewoźnika a to jest zasmiecanie portalu niepotrzebnymi informacjami.
aynis 2010-12-27 15:43   
aynis - Profil aynis
Myślę, że może taka informacja obchodzić tych, którzy z takiego połączenia korzystają.
andrzej 2010-12-27 15:42   
andrzej - Profil andrzej
BVA ma bardzo słabe zapełnienie. Nic dziwnego, że to kasują.
madej 2010-12-27 15:28   
madej - Profil madej
a w ogole kogo to obchodzi, nie wiem dla kogo podawane są takie informacje, LCC zmieniaja i kasują połączenia jak rekawiczki a potem je znowu otwierają. Nikt za nimi płakać nie będzie i za jakimś nędznym połączeniem.
antypilot 2010-12-27 08:54   
antypilot - Profil antypilot
BVA też nie ma systemie FR od lata...
aynis 2010-12-27 08:53   
aynis - Profil aynis
Na trasie Kraków - Paryż zrobiło się trochę ciasno: LOT lata na CDG, a FR na BVA, więc wszystko możliwe.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy