Enter Air: polska linia czarterowa

Enter Air: polska linia czarterowa Deszcz, zimno i nieprzyjemnie – taka pogoda żegnała nas, gdy odlatywaliśmy samolotem linii Enter Air w lot na Rodos. Nic dziwnego, że pasażerowie nie mogli się doczekać momentu wzniesienia się ponad niezwykle wysokie chmury, a potem lądowania na tej upalnej greckiej wysepce położonej zaledwie kilka kilometrów od tureckiego wybrzeża. W najnowszym "Oblatywaczu"...
12/08/2010 00:56   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
piotrek737 2010-08-15 18:04   
piotrek737 - Profil piotrek737
ktgracz: Z tymi awariami to jest tak, że samoloty w C0 latały o wiele więcej niż te tutaj. Dla przykładu dzień samolotu w C0 wyglądał tak WAW-BLQ-WAW-LGW-WAW-RHO-WAW czyli latał cały dzień z przerwami po godzinie dlatego jak było coś więcej do zrobienia to były takie akcję jak 12 godzin koczowania na lotnisku ;) W ENT samoloty latają do wieczora w nocy sobie stoją. Większość w Enter Air to ludzie z C0 tak więc gratulację za to, że nie kopiują tego co było i z głową planują rejsy. A tak na koniec jeżeli chodzi o tekst "Zabordingowaliśmy się cali i zdrowi" to bomba :) Bardzo mi się spodobał :)
2010-08-15 16:27   
 - Profil
Ha! :D
jaris 2010-08-15 16:07   
jaris - Profil jaris
ja wiem! ja wiem! ja wiem o czym mowa :P otoz byl to nasz material dotyczacy Ukrainy i pierwszych lotow na pokladzie Wizz Air Ukraina :D
2010-08-15 15:44   
 - Profil
To mała podpowiedź: "Zabordingowaliśmy się cali i zdrowi" :D Moim zdaniem, jest to klasyk na miarę czołówki takowych tegoż portalu ;p Przecież to temat na kolejny konkurs ;p Nikt nie wie o czym mowa? :)
ktgracz 2010-08-15 07:05   
ktgracz - Profil ktgracz
airchick: wystarczy poszukać w archiwum ;p
ktgracz 2010-08-15 07:04   
ktgracz - Profil ktgracz
Miała być one-plane airline, a są już trzy.. więc póki co widać że z wizją rozwoju i jej finansowaniem jest dobrze. Zobaczymy jak zagospodarują jesuień/ zimę. Jak samoloty po turkach mają mniej awarii technicznych niż C0, to może być pomocne, bo gazety i TVN24 (szukający sensacji typu: 'koczują już 12h na lotnisku') tak czy inaczej będą jechały po innych liniach czarterowych jak to było do tej pory, a tej się nie dostanie. A wtedy magik, może być dodatkowym (ale nigdy na odwrót - jak by mieli awarię co krok, to żadne magiczne sztuczki nie wybielą czarnego PR w mediach "o koczowaniu") argumentem za :))
jurek 2010-08-13 01:21   
jurek - Profil jurek
właśnie :P
humbak 2010-08-13 01:09   
humbak - Profil humbak
4techu: Od tego tutaj jesteśmy. Tez się czepiasz szczegółów.
4tech 2010-08-12 22:44   
4tech - Profil 4tech
czepiacie sie szczegolow..:)
jurek 2010-08-12 21:17   
jurek - Profil jurek
Też czytając zwróciłem uwagę na to pokładownie. Moim zdaniem to potworek językowy.
airchick 2010-08-12 20:15   
airchick - Profil airchick
driver800 o a to już jest dyskryminacja młodszych....
marecki 2010-08-12 20:13   
marecki - Profil marecki
pokładziny dawniej to zupełnie z czymś innym sie wiązały a to pokładowanie jakieś takie podobne ;)
2010-08-12 20:04   
 - Profil
Forumowe Dinozaury powinny wiedzieć ;p
airchick 2010-08-12 19:42   
airchick - Profil airchick
nie wiem o co biega, driver800 wyjasnij prosze :)
2010-08-12 19:00   
 - Profil
Ja tam nie wiem, czy pokładowanie się to nowość, wiem za to i doskonale pamiętam, iż "boardingowanie się" już tutaj miało kiedyś miejsce i również było żywo omawiane! Kto pamięta o czym mówię? :)
humbak 2010-08-12 18:13   
humbak - Profil humbak
Czy fotka tytułowa tego artykułu to wytwór pokładowy jakiegoś podróżującego dziecka?
humbak 2010-08-12 12:56   
humbak - Profil humbak
Tak, żeby nie było: Relacja jest bardzo fajna i doskonale się czyta. Diabeł tkwi tylko w szczegółach.
wojtek 2010-08-12 12:48   
wojtek - Profil wojtek
I ja moje trzy grosze dodam :) STAR to Standard Terminal Arrival czyli w polskim tłumaczeniu procedura standardowego przylotu. Procedura ta rozpoczyna się w ostatnim punkcie lotu trasowego i kończy w punkcie lub pozycji rozpoczęcia podejścia do lądowania (IAF). Opisana tam też jest dość ciekawa procedura podejścia z okrążeniem - circle to land. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy kierunek lądowania jest inny od kierunku rozstawienia na lotnisku pomocy nawigacyjnych. Podejście wtedy wykonywane jest wg ILS na kierunek przeciwny, zniżanie do wysokości MDA (H), krąg nad lotniskiem z widocznością i lądowanie na przeciwnym kierunku. Fajna relacja. Dużo fachowej wiedzy. Widać, że autor włożył w nią dużo pracy.
humbak 2010-08-12 12:29   
humbak - Profil humbak
Albo całkiem proste i poprawne "wpuszczanie do samolotu".
szumny 2010-08-12 12:22   
szumny - Profil szumny
domosie: Niekoniecznie dosłowne tłumaczenie jest właściwe a często wręcz brzmi śmiesznie czy irytuje. Sądzę że rozsądniej byłoby użyć "wejście na pokład".
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy