Libańskie powitanie LOT-u

Libańskie powitanie LOT-u 16 czerwca Polskie Linie Lotnicze, po kilku latach przerwy, wznowiły połączenie na trasie Warszawa - Bejrut - Warszawa. Z tej okazji, w porcie początkowym zorganizowano mini bankiet dla pasażerów inauguracyjnego rejsu, choć z przygotowanego poczęstunku skorzystać mógł także każdy inny użytkownik stołecznego lotniska. Także w Bejrucie przygotowano szereg spotkań i...
22/06/2010 09:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-06-22 20:23   
humbak - Profil humbak
driverze: Ano to mam na myśli, że o Hanoi mówiłem już od dawna, jako kierunku, który nie jest zbytnio reprezentowany w siatce Star Alliance i LOT mógłby wskoczyć na to, biorąc pod uwagę wielką mniejszą wietnamską, jaką mamy w PL.
that 2010-06-22 20:14   
that - Profil that
"mini bankiet ... tort, oraz prezenty" jak milo... Ja pamietam kiedy polecialem rejsem inauguracyjnym FR Oslo Torp- Krakow, to nawet stewardessa nie wiedziala, ze to polaczenie bylo inauguracyjnym...
jjemiolo 2010-06-22 16:44   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Jesli to prawda co piszecie o popycie do BEY to w istocie strzal w dziesiatke, zatem gratulacje dla LO. Mozna tylko zapytac dlaczego dopiero teraz? Inni, w tym tez sasiedzi, lataja tam lub wrocili czas jakis temu. Czyzby jakas polityka?
Nawiasem mowiac jesli plany na otwarcie/przywrocenie: TBS, CAI, DAM, oraz HAN stna sie faktem to bedzie to bardzo dobry rok dla LO. Czy ktos wie jakie sa konkretne daty uruchamiana, bo miesiace sa ponizej?
jurek 2010-06-22 16:06   
jurek - Profil jurek
Panie redaktorze a czy można spytać jakie firmowe upominki fundnął LOT w tych torebeczkach co to widać na zdjęciu ? I czy była okazja spytać może np rzecznika LOTu czy myślą o utworzeniu sklepu online z gadżetami ?
2010-06-22 15:12   
 - Profil
Nie sądzę, że ceny będą korzystne. LOT zwiększa ilość pasażerów, co jest skutkiem obniżki cen (bo ta jest bezsprzeczna), a to z kolei przekłada się na większą stratę operacyjną. Klucz w tym, aby w siatce przewoźnika znalazło się kilka, a najlepiej kilkanaście kierunków, które pasażera przyciągną jakością i tym, że są, a nie ceną i że będą to kierunki, na których będzie mógł sobie pozwolić "kosić". Przykładem jest Bejrut: Do Madrytu można z LO dolecieć za 169zł OW, a Bejrut ciężko znaleźć za półtora tysiąca RT, normą są bilety za 2,5 tys, a nawet za 4 tys RT i bynajmniej nie w klasie biznes, a popyt jest, a to pod względem czasu przelotu niemalże identyczna trasa.
czeremis 2010-06-22 14:44   
czeremis - Profil czeremis
Kiedys słyszalem, że jest ok. 30-40 tys. ale należałoby to sprawdzić w jakimś wiarygodnym źródle. Słyszałem również, że Warszawa jest po Paryżu największym skupiskiem Wietnamczyków w Europie
szumny 2010-06-22 14:28   
szumny - Profil szumny
Ilu Wietnamczyków mieszka w PL. Zdarzało mi się widzieć że w niektórych klasach w szkołach stanowili 10-20%. Czy jest ich kilka czy raczej kilkadziesiąt tysięcy?
czeremis 2010-06-22 14:22   
czeremis - Profil czeremis
Super wiadomości! Mam nadzieje, że połaczenie do Hanoi wypali, a jeżeli już, to ceny biletów na początku będą promocyjne (już przeliczam pieniądze w skarbonce).
2010-06-22 13:33   
 - Profil
Stenusie, a co masz na myśli?
humbak 2010-06-22 13:20   
humbak - Profil humbak
Ha! Czyli "moje" Hanoi utrafiłem. :o)
mala1 2010-06-22 12:39   
mala1 - Profil mala1
chmurka: kiedyś LOT latał do BEY via LCA...to czemu miałby nie latać do DXB via BEY? wydaje się to dość logicznym pomysłem.
chmurka 2010-06-22 12:36   
chmurka - Profil chmurka
A jak Liban wypali na dluzej, to moze jeszcze Dubaj strzelic z miedzyladowaniem w Bejrucie; to juz tylko rzut beretem bedzie.
chmurka 2010-06-22 12:32   
chmurka - Profil chmurka
Generalnie widac, ze LOT chyba dywersyfikuje siatke dla swoich 767. Vide: tegoroczne loty na Teneryfe dostepne takze latem. Chyba im sie oplaca, bo ceny sa wsciekle i czesto brak miejsc dzieki uprzejmej dostawy paxow z biur podrozy.
sadaml32 2010-06-22 12:08   
sadaml32 - Profil sadaml32
To teraz Będzie Jackowo-Hanoi airport ciekawe tylko po jakich cenach bo patriotyzm patriotyzmem ale każdy liczy kasę i z sentymentu do Lotu nie będzie latać jak za drogo.
pepe 2010-06-22 11:54   
pepe - Profil pepe
Na zimę do LO ma dołączyć następny 767 SP-LPH.
szumny 2010-06-22 11:49   
szumny - Profil szumny
driverze: nawet należy ograniczyć bo przy cenach LOT-u ciężko będzie zapełnić tyle lotów.
2010-06-22 11:43   
 - Profil
Chicago nie, ale uważam, że częstotliwość lotów do Nowego Jorku i Newark można spokojnie delikatnie ograniczyć.
4tech 2010-06-22 11:42   
4tech - Profil 4tech
Damaszek i Kair..czyli powrót na " stare dobre trasy"...
styro 2010-06-22 11:27   
styro - Profil styro
No nie wiem czy ograniczenie Chicago jest dobrym pomyslem, chyba ze to krok ku oddaniu atlantyckich pasazerow juz calkiem LH i innym przewoznikom.
2010-06-22 10:50   
 - Profil
To prawda, że do Hanoi poleci maszyna, która latem obsługuje Jackowo. Ale wróbelki też ćwierkały, że w LO są plany przebudowy (a więc być może i redukcji) jackowatych połączeń, zatem może i wystarczy dużych maszyn na obsługę długich połączeń cało rocznie... Oby :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy