Emirates zawarł umowę code-share z airBaltic

Emirates zawarł umowę code-share z airBaltic Partnerstwo code-share otworzy nowe możliwości podróżowania i zaoferuje klientom Emirates wygodny dostęp do regionu Morza Bałtyckiego. Klienci airBalitc skorzystają również z bezproblemowego dostępu do rozległej sieci Emirates przez Dubaj.- Z przyjemnością ogłaszamy nowe partnerstwo z airBaltic, wiodącą linią lotniczą w krajach bałtyckich, co pozwala nam zaoferować klientom...
25/11/2021 14:02   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2022-01-20 18:31   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dodam, że nie ma potrzeby by CPK wybudować od razu duży. wystarczy taki by wystarczał na obecne zapotrzebowanie i rezerwacja miejsca pod ewentualną rozbudowę.
krzysiekl 2022-01-20 18:29   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dla osób przedstawiających zalety lotu do hubu lotniczego zamiast koleją na CPK.
Argument za tym drugim jest jeden: ekologia, mniejsza emisja CO2. Dlatego możliwe, że w przyszłości dodatkowe podatki będą wręcz utrudniać pomysły typu lot z przesiadką zamiast podróż pociągiem na większe lotnisko.

Ja osobiście bardzo czekam na CPK. Nie mieszkam w Warszawie, dojazd na CPK będzie dla mnie dużo prostszy. Nie ma znaczenia czy w ogóle LOT będzie wtedy istniał czy nie. Nie ma znaczenia czy ruch powietrzny będzie wtedy większy niż teraz podczas pandemii czy nie. Po prosty lotnisko Chopina jest źle położone, za blisko centrum miasta i źle skomunikowane z resztą kraju. Potrzebne jest lotnisko na które można dotrzeć pociągiem z wszystkich większych miast bez przesiadek po drodze. Które leży blisko autostrady.
Obszar obecnego lotniska Chopina należy oddać miastu, na nową dzielnicę.. może zostawić małe muzeum lotnictwa.

Co do głównego tematu: szkoda, że LOT nie ma takiej umowy z Emirates. Straci na tej nowej umowie, to Warszawa mogła być mini-hubem Emirates dla krajów bałtyckich. Z drugiej strony ciekawe czy Emirates utrzyma się w Warszawie...czy...zostanie tylko Flydubaj :/

cronwood 2021-12-02 00:04   
cronwood - Profil cronwood
To ja PT Dyskutującym coś napiszę. Przepraszam, że o sobie, ale to jedyny temat, gdzie jestem nie do zagięcia. Mieszkam w Poznaniu. Przed pandemią Lufthansa miała sześć lotów dziennie do swoich hubów (3xMUC, 3xFRA), LOT pięć, przy czym huby LH dawały mi nieskończenie lepsze możliwości połączeń i generalnie większe bezpieczeństwo na wypadek irrops (wskutek efektu skali, gęstszej siatki i możliwości reroutingu w obrębie całej grupy).

Dlaczego mam się tłuc pociągiem do nieistniejącego i mam nadzieję nigdy nie powstałego CPK (bez względu na lokalizację), skoro mogę nadać bagaż w na lotnisku w Poznaniu, przesiąść się raz, i dolecieć wszędzie? W imię czego miałbym być zainteresowany powstaniem i funkcjonowaniem CPK skoro nie widzę w nim dla siebie żadnych korzyści?

Dotyczy to tak samo mieszkańców wszystkich innych regionów, zwłaszcza tych, gdzie jest jeszcze Austrian i Swiss oraz linie z sojuszów innych niż Star Alliance. Nawet dla Warszawiaka przeprowadzka lotniska z Okęcia gdziekolwiek to poważny regres.

CPK od piramid egipskich różni się tym, że piramidy jednak zbudowano. No i mniej więcej wiadomo dziś, po co je budowano. Sensu budowy CPK brak.
Kelo 2021-12-01 19:45   
Kelo - Profil Kelo
B52;
1)nie korzystam z komunikacji publicznej jadąc na lotnisko wsiadam w auto swoje lub pożyczone na minuty carsharing lub rodzina podwozi albo uber-wszystkie opcje czasowo wychodzą do 20min. Zalety lotniska przyklejonego do granic miasta obok autostrady
2)Co do przesiadek to mówiąc o kilkunastu połączeniach dziennieliczyłem wszystkich przewoźników do kilku miast Hubow razem wziętych. Pamiętajmy o codeshare lini lotniczych przesiadają się w Amsterdamie, Monachium,Paryżu czy Kopenhadze nie muszę lecieć dalej przewoźnikami tych państw tylko np kontynuować podróż z amerykańskimi/azjatyckimi przewoźnikami.
3) wątpię żebym kiedykolwiek chciał lecieć w taka dzicz żeby był problem z ilością lotów z zachodnich Hubow w to miejsce pewnie dotyczy to 95% pasażerów z Polski
4) zadłużając pokolenia i budując misia hub CPK nie uratujemy LOT przed nieuchronnym bankructwem, a jesli nie zbankrutuje tylko będzie balansował na granicy jak do tej pory i tak LOTnie zaoferuje ani dużej siatki ani egzotyki za naszego życia
B52 2021-11-29 18:46   
B52 - Profil B52
kelo:
Powiedz mi jaka byłaby różnica czasowa w dojeździe na dworzec kolejowy lub autobusowy jeśli jedziesz na lokalne lotnisko lub ewentualny CPK? Chyba 0 minut. Prawda? Chyba że mieszkasz pare kilometrów od lotniska i bierzesz taxi lub jedziesz swoim samochodem ale większość jedzie jakimś autobusem lub pociągiem. Tak więc o czym ta dyskusja z dojazdem na dworzec lub taxi? Nie mówiąc już o takim lotnisku jak Pyrzowice. Nawet jak wybudują połączenie kolejowe to dojazd z Katowic będzie i tak zajmował około 60 min. Na CPK w połowie drogi między Warszawą i Śląskiem przy CMK po modernizacji za około 2 lata też powinno być około 60 min. Jak myślisz, mieszkając na Śląsku które lotnisko większość wybierze (Pyrzowice czy CPK między Warszawą i Śląskiem) jeśli z takiego CPK byłoby dużo lotów P2P na cały świat z cenami na tym samym poziomie jak z innych europejskich hubów gdy dojazd na obydwa lotniska zajmuje tyle samo czasu? Ja bym bez zastanowienia pojechał na CPK (tylko nie w Baranowie) ale może Ty wolisz lecieć z przesiadką, Twoja sprawa.
A teraz jeszcze jest sprawa tego "to trzeba by się naprawę postarać żeby na przesiadkę czekać dłużej niż 1.5h". Oczekiwanie na przesiadkę w granicach 60-120 min nie jest normą chociaż nie należy do rzadkości ale powiedz mi z którego lokalnego lotniska masz aż "kilkanaście" lotów dziennie na jakiś większy hub? Nie mówiąc już o rozkładzie takich połączeń które niejednokrotnie nie są zgrane z tym lotem na który Ty masz się przesiadać a nawet jak są to akurat nie ma już miejsc na ten lot który Tobie odpowiada i zostaje się lot o 6 rano czyli pobudka o 3 w nocy i czekanie 4, 6, a może i 8 godzin, dziękuję serdecznie. Nie oszukujmy się ale żadna linia nie będzie dopasowywać wszystkich swoich połączeń pod Europę Wschodnią bo raz że się nie da a dwa to mają bogatszych klientów swoich a te same samoloty latają obsługują i jednych i drugich i ktoś musi się bardziej nagiąć. Jak myślisz kto? Tak więc nie przesadzaj z tymi kilkunastoma lotami dziennie bo aż tak kolorowo to nie jest chyba że zliczysz wszystkie loty wszystkich linii na wszystkie huby Europy. Tylko że tam gdzie Ty akurat będziesz chciał lecieć może lecą 2 lub 3 linie i jeszcze o niezbyt ciekawych godzinach o ile są miejsca bo nie zawsze da się kupić bilet z paro miesięcznym wyprzedzeniem.
Trochę latam i loty z przesiadkami prawie zawsze wiążą się z pewnymi niedogodnościami a szczególnie gdy Twój lot jest na koniec dnia i go odwołają lub gdzieś zagubią Twój bagaż lub Twój samolot ma opóźnienie i nie złapiesz swojego połączenia a takie historie zdarzają się nawet Lufthansie we Frankfurcie i Monachium bo pogoda płata swoje figle a ludzie popełniają błędy wszędzie nie tylko w Polsce.
Domyślam się że masz blisko na swoje lokalne lotnisko z którego latasz po Europie i w jej sąsiedztwie P2P a poza Europę gdzieś dalej latasz może rzadko i jazda na CPK bez względu na to gdzie będzie Cię nie interesuje. Tylko że realia rynku, ekonomi i lokalizacji sprawią że CPK w Baranowie nie będzie miał odpowiedniego wypełnienia żeby mógł konkurować nawet z Wiedniem lub Helsinkami a LOT żeby mógł budować światową siatkę połączeń. To tylko tyle i nie piszę tego wszystkiego po to żebyś pokochał CPK lub przestał latać ze swojego lokalnego lotniska. Uważam jedynie że lokalizacja CPK w Baranowie jest błędem i lepsza jest w połowie drogi między Warszawą i Śląskiem zarówno dla CPK jak i LOTu oraz samych pasażerów pod warunkiem że nikt nie będzie budował CPK tylko dla "normalnych" linii a nisko kosztowe wyganiał do Radomia. LOL! To jest chory pomysł.
Przyjemnego dnia i spokojnych lotów nawet gdy są z przesiadką. :-)
Kelo 2021-11-29 13:08   
Kelo - Profil Kelo
B52 jeśli masz dużo konkurencyjnych przewoźników sieciowych wykonujących kilkanaście lotów dziennie (przed pandemią)do Twojego lotniska np krk, gdn. To trzeba by się naprawę postarać żeby na przesiadkę czekać dłużej niż 1.5h. Na dworzec PKP też się trzeba jakoś dostać i to wydłuża podróż zwiększa niedogodność i pomnaża przesiadki 5/10min dojścia do tramwaju potem 25min podróży lub 30/35min autobus czy taxi , dojście na perony i czekanie na odjazd kolejne z 15min. daleko nie mieszkam bo tylko 6km w linii prostej od dworca głównego. Taka rzeczywistość komunikacyjna miast zakorkowanych bez metra
B52 2021-11-27 17:09   
B52 - Profil B52
kelo:
Ja tylko piszę w jakiej sytuacji ten CPK ma szansę na odpowiednie wypełnienie i ewentualnie sukces i nie jestem tu jego obrońcą lub promotorem. Ale czy Ty jesteś poważny gdy piszesz że dojazd z Waraszawy, Śląska, Krakowa lub Łodzi do CPK w połowie drogi między Warszawą i Śląskiem przy CMK to 2-3 godzin? Gdy skończą obecną modernizację CMK za jakieś 2 lata to może być około 60 min. Obecnie przejazd z Katowic do Warszawy można wykonać poniżej 2,5 godziny a więc połowa drogi już teraz to jest około 75 min. Nie siej propagandy. A latać z tych lokalnych lotnisk na koniec świata to możesz jak najpierw dolecisz do któregoś z europejskich hubów i spędzisz tam parę godzin w oczekiwaniu na drugi lot ale nie P2P z wyjątkiem Europy i gdzieś w pobliżu. Jeśli pracujesz na którymś z lokalnych lotnisk to mogę to całkowicie zrozumieć dlaczego straszysz ludzi 2 lub 3 godzinnym dojazdem na CPK z tych aglomeracji o których piszę. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i preferencje tylko nie kłam chyba że "2/3h" miałeś na myśli 40 min ale nie sądzę. Trochę więcej rzetelności kolego.
Kelo 2021-11-27 11:07   
Kelo - Profil Kelo
B52: wybieramy 15min na własne lotnisko niż jeżdżenie 2/3h do Baranowa czy jakiegoś innego CPK w środku kraju. Mamy w dużych portach na południu i północy siatkę tak bogata że nic nam już nie potrzeba i latamy w dowolne miejsce na koniec świata. Mokre sny o konkurencji z innymi hubami/stolicami to może mieć Warszawa i niech sobie CPK budują sami że swoich środków np 50lat etapami a nie za pieniądze wszystkich.
B52 2021-11-26 16:31   
B52 - Profil B52
I już pasażerów z Europy Wschodniej na CPK przylatuje mniej bo siatki połączeń Emiratów LOT nigdy nie pobije. A jeśli CPK w Baranowie powstanie i zacznie działać to Lufthansa i inne linie dopiero pokażą jak się walczy o pasażera choćby mieli przez jakiś czas dopłacać. CPK w Baranowie będzie tym samym co obecny Chopin. Tak jak już pisałem 1000 razy tylko CPK w połowie drogi między Warszawą i Śląskiem przy CMK jest w stanie z nimi wygrać stając się lotniskiem lokalnym dla Warszawy, Śląska, Łodzi i Krakowa oraz wszystkich miejscowości między nimi oczywiście kosztem lotnisk w danych miastach bo pasażerów nie da się rozmnożyć jak to głoszą panowie z Nowogrodzkiej. Albo kumulacja pasażerów z tych czterech aglomeracji na CPK w połowie drogi między nimi albo jak chcecie mieć 15 min na lokalne lotnisko to przestańcie marzyć o konkurencji z innymi hubami i liniami w Europie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy