Emirates zawarł umowę code-share z airBaltic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 listopada 2021 14:02
9 komentarzy
Emirates podpisał umowę code-share z airBaltic, aby zaoferować klientom lepszą łączność z/do Łotwy, Estonii, Litwy i Finlandii.
Reklama
Partnerstwo code-share otworzy nowe możliwości podróżowania i zaoferuje klientom Emirates wygodny dostęp do regionu Morza Bałtyckiego. Klienci airBalitc skorzystają również z bezproblemowego dostępu do rozległej sieci Emirates przez Dubaj.

- Z przyjemnością ogłaszamy nowe partnerstwo z airBaltic, wiodącą linią lotniczą w krajach bałtyckich, co pozwala nam zaoferować klientom Emirates jeszcze więcej możliwości podróżowania w regionie bałtyckim. Otwiera się również ekscytująca sieć połączeń Emirates na całym świecie dla większej liczby podróżnych z krajów bałtyckich. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia udanego partnerstwa – podkreśla Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.


- Emirates zapewniają łączność na całym świecie, cieszymy się, że możemy rozpocząć nowe partnerstwo obok bezpośrednich lotów między Rygą a Dubajem, które rozpoczęliśmy we wrześniu. Ta współpraca umożliwi naszym pasażerom dotarcie do nowych ekscytujących miejsc w Azji, Australii i poza nią – dodaje Martin Gauss, prezes i dyrektor generalny airBaltic.

Umowa codeshare zaoferuje klientom z kluczowych rynków na Bliskim Wschodzie, Azji Zachodniej, Dalekim Wschodzie i Australii większy dostęp i łączność z krajami bałtyckimi.

Linie Emirates będą umieszczać kod „EK” na rejsach airBaltic obsługiwanych na trasie: Dubaj – Ryga (Łotwa); Ryga – Tallin (Estonia); Ryga – Wilno (Litwa); oraz Ryga - Helsinki (Finlandia). airBalitc umieści również swój kod „BT” na trasach Emirates między: Dubaj - Bangkok (Tajlandia); oraz Dubaj - Dżakarta (Indonezja).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2022-01-20 18:31   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dodam, że nie ma potrzeby by CPK wybudować od razu duży. wystarczy taki by wystarczał na obecne zapotrzebowanie i rezerwacja miejsca pod ewentualną rozbudowę.
krzysiekl 2022-01-20 18:29   
krzysiekl - Profil krzysiekl
dla osób przedstawiających zalety lotu do hubu lotniczego zamiast koleją na CPK.
Argument za tym drugim jest jeden: ekologia, mniejsza emisja CO2. Dlatego możliwe, że w przyszłości dodatkowe podatki będą wręcz utrudniać pomysły typu lot z przesiadką zamiast podróż pociągiem na większe lotnisko.

Ja osobiście bardzo czekam na CPK. Nie mieszkam w Warszawie, dojazd na CPK będzie dla mnie dużo prostszy. Nie ma znaczenia czy w ogóle LOT będzie wtedy istniał czy nie. Nie ma znaczenia czy ruch powietrzny będzie wtedy większy niż teraz podczas pandemii czy nie. Po prosty lotnisko Chopina jest źle położone, za blisko centrum miasta i źle skomunikowane z resztą kraju. Potrzebne jest lotnisko na które można dotrzeć pociągiem z wszystkich większych miast bez przesiadek po drodze. Które leży blisko autostrady.
Obszar obecnego lotniska Chopina należy oddać miastu, na nową dzielnicę.. może zostawić małe muzeum lotnictwa.

Co do głównego tematu: szkoda, że LOT nie ma takiej umowy z Emirates. Straci na tej nowej umowie, to Warszawa mogła być mini-hubem Emirates dla krajów bałtyckich. Z drugiej strony ciekawe czy Emirates utrzyma się w Warszawie...czy...zostanie tylko Flydubaj :/

cronwood 2021-12-02 00:04   
cronwood - Profil cronwood
To ja PT Dyskutującym coś napiszę. Przepraszam, że o sobie, ale to jedyny temat, gdzie jestem nie do zagięcia. Mieszkam w Poznaniu. Przed pandemią Lufthansa miała sześć lotów dziennie do swoich hubów (3xMUC, 3xFRA), LOT pięć, przy czym huby LH dawały mi nieskończenie lepsze możliwości połączeń i generalnie większe bezpieczeństwo na wypadek irrops (wskutek efektu skali, gęstszej siatki i możliwości reroutingu w obrębie całej grupy).

Dlaczego mam się tłuc pociągiem do nieistniejącego i mam nadzieję nigdy nie powstałego CPK (bez względu na lokalizację), skoro mogę nadać bagaż w na lotnisku w Poznaniu, przesiąść się raz, i dolecieć wszędzie? W imię czego miałbym być zainteresowany powstaniem i funkcjonowaniem CPK skoro nie widzę w nim dla siebie żadnych korzyści?

Dotyczy to tak samo mieszkańców wszystkich innych regionów, zwłaszcza tych, gdzie jest jeszcze Austrian i Swiss oraz linie z sojuszów innych niż Star Alliance. Nawet dla Warszawiaka przeprowadzka lotniska z Okęcia gdziekolwiek to poważny regres.

CPK od piramid egipskich różni się tym, że piramidy jednak zbudowano. No i mniej więcej wiadomo dziś, po co je budowano. Sensu budowy CPK brak.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama