Wizz Air już odbija "pyłowe straty"?

Wizz Air już odbija Pasażerowie zgłaszają nam problemy z przysługującą im darmową zmianą rezerwacji w Wizz Air. Przewoźnik odmawia przysługujących im praw.- Udało mi się wreszcie dodzwonić do Wizz Air po kilku dniach prób. Chciałem przebukować bilet w związku z chmurą wulkaniczną. Powiedziano mi, że mogą mi sprzedać nowy bilet i kwote ktorą zapłacilem rozliczyć starym biletem, a resztę...
20/04/2010 23:06   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
viajero 2010-04-24 01:28   
viajero - Profil viajero
W rozporządzeniu 261/2004 czytamy w pkt. 14 : "Podobnie jak w konwencji montrealskiej, zobowiązania przewoźników lotniczych
powinny być ograniczone lub ich odpowiedzialność wyłączona w przypadku gdy
zdarzenie jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie
można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków. Okoliczności
te mogą, w szczególności, zaistnieć w przypadku destabilizacji politycznej, warunków
meteorologicznych uniemożliwiających dany lot, zagrożenia bezpieczeństwa,
nieoczekiwanych wad mogących wpłynąć na bezpieczeństwo lotu oraz strajków
mających wpływ na działalność przewoźnika".
ciutat 2010-04-22 10:38   
ciutat - Profil ciutat
4tech ooczywiscie ze sa , czesc lcc jest w systemach rez Easy , Norwegian kiedys Sky wiec agent jakos to musi zarezerwowac...
seep02 2010-04-22 00:17   
seep02 - Profil seep02
bezcen: o Ryanair to ja bym się nie martwił;) 150 biletów sprzedanych po 1zł, czyli na biletach zarobili 150zł, ale dotacje od samorządów dostają mimo tego. Tak więc, jak przyszłoby im zwrócić te 150zł to i tak w kieszeni zostają im tysiące/miliony samorządowych pieniędzy;)
bezcen 2010-04-22 00:05   
bezcen - Profil bezcen
dajcie na luz - większość z WAS kupiła bilety w promocjach , trzeba było kupić bilety w tradycyjnych liniach gdzie opieka jest właściwa, chyba kupując bilet w tanich liniach trzeba założyć że w przypadku problemów staje się on mega drogi , faktem jest że WIZZ ma tragiczny sposób informowania o anulowanych lotach i robi sobie jaja z pasażerów informując o tym czy rejs jest anulowany 2-3 godz. przed godziną wylotu na ich stronie - wolałbym zamiast stękać i wylewać swoje nerwy poczekajmy aż wszystko się udrożni i wtedy każdy z nas musi działać w postępowaniach reklamacyjnych. Wiadomo że nikt nie zawinił tej sytuacji - wydaje mi się że poprostu trzeba na przyszłość zmienić przepisy które jasno określą odpowiedzialność przeciwnika - bo jak słucham wszystkich mądrych w tym temacie i ULC i prawników to jest masło maślane z którego nikt nie wynika - powinniśmy się modlić by dostać ew.zwroty pieniędzy i możemy spodziewać się wkrótce mega podwyżek cen w Ryanie ( no oni nie wiem jak z tego wyjdą ) .....
spider_85 2010-04-21 21:45   
spider_85 - Profil spider_85
Ja dalej nie wiem co z moim jutrzejszym lotem do Kolonii, nie moge sie dodzwonic ani do W6 ani na lotnisko w Katowicach. Postanowilem, ze pojade autem, nie bede ryzykowal, ze za 5 dni znowu zamknal lotniska i zostane w Niemczech na dluzej. A apropo tematu, moj wujek chcial dzis przebukowac swoj lot do Lubeki sprzed paru dni i kazali mu doplacic 120 zl, powiedzial im, ze w takim razie maja zwrocic mu pieniadze za odwolany lot i juz w zyciu z nimi nie poleci(a tak z 3-4 razy do roku latal) i jedzie w sobote autobusem :)
kalacumbrion 2010-04-21 20:56   
kalacumbrion - Profil kalacumbrion
ale i tak pewnie wizz wygra w tegorocznym plebiscycie na najlepsza tania linie.
gral 2010-04-21 20:48   
gral - Profil gral
nazywa sie taryfa - slynna akcja typu "daj piątaka" czyli dopłać różnicę między ceną w dniu zakupu a w przededniu wylotu :)
4tech 2010-04-21 20:31   
4tech - Profil 4tech
a w LCC sa jakies klasy rezerwacyjne?:) no chyba ze od wczoraj sie cos zmienilo..
marecki 2010-04-21 20:13   
marecki - Profil marecki
marqoos:ale przepisy wyraźnie mówią, że w takiej sytuacji przewoźnik powinien BEZPŁATNIE dokonać zmiany rezerwacji na najbliższe dostąpne loty na tej trasie lub ewentualnie inne daty uzgodnione z pasażerem (tu może tez, ale nie musi zaproponować inną trasę itd.) Klasa rezerwacyjna do tego podstawowego prawa do przesunięcia terminu podróży w związku z odwołaniem lotu nie ma znaczenia.
gral 2010-04-21 19:46   
gral - Profil gral
przeczytali paxa i się przestraszyli :)
paolo90 2010-04-21 19:43   
paolo90 - Profil paolo90
Wlasnie zminilem date wylotu, bez adnych dodatkowych oplat, nawet mialem mozliwosc wylotu z innego lotiska w Polsce niz z tego co mialem na bilecie.
marqoos_pl 2010-04-21 18:23   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Część linii zezwalała na zmiany (w zależności od momentu "wulkanicznego chaosu") tylko i wyłącznie w ramach dostępności TEJ SAMEJ lub NIŻSZEJ klasy rezerwacyjnej, a nie na dowolne loty, więc tutaj taka sama sytuacja mogła zaistnieć... Zgadza się, że przy low-costach taka polityka nie jest zbyt często stosowane...
aszek 2010-04-21 17:43   
aszek - Profil aszek
Dzisiaj znowu jest OK - udalo mi sie zmienic bez doplaty.
gral 2010-04-21 16:55   
gral - Profil gral
ale tu nie mówimy o hotelach i posiłkach tylko o odmowie przebukowania na inny lot w przypadku odwołania.
rogels 2010-04-21 16:25   
rogels - Profil rogels
Żadna linia lotnicza nie wytrzymała by obowiązku sfinansowania i posiłków i noclegów dla wszystkich pasażerów odwołanych rejsów. Sama przerwa w lataniu spowodowała gigantyczne straty.
disorder 2010-04-21 15:59   
disorder - Profil disorder
Ale jaja.
mleko 2010-04-21 12:53   
mleko - Profil mleko
w sumei takie same sygnaly mam od ludzi u mnie na Mlecznych Podrózach :( masakra...
zielo53 2010-04-21 12:50   
zielo53 - Profil zielo53
mam pytanie dot Wizza ale z innej beczki: w grudniu zarezerwowalem bilet , chciałem zrobić odprawę online ale spostrzegłem sie że na bilecie mam napisane: odprawa na lotnisku , CZY TO OZNACZA ŻE ODPRAWIĘ SIĘ ZA DARMO NA LOTNISKU ?
hugo-1982 2010-04-21 12:32   
hugo-1982 - Profil hugo-1982
Komentarz moderatora: bez linków
spider_85 2010-04-21 12:23   
spider_85 - Profil spider_85
A i tak beda znowu linia roku :p
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy