LOT: Pierwsze cięcia w wakacyjnej siatce. Gruzja w sprzedaży

LOT: Pierwsze cięcia w wakacyjnej siatce. Gruzja w sprzedaży Z systemu wycofano rejsy z Wrocławia do Rzymu-Fiumicino oraz z Poznania i Gdańska do Kawali. Podróżowanie między ośrodkami będzie możliwe LOT-em z przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie. Dodatkowo, w pierwszym przypadku dostępna jest jeszcze alternatywa w postaci trasy na drugie z włoskich stołecznych lotnisk (Ciampino). Połączenie takie oferował będzie...
02/07/2020 12:48   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lysypiotr76 2020-07-05 11:04   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Jak się popatrzy co w ostatnim czasie wyprawia LOT z siatką połączeń, zwłaszcza z kierunkami wakacyjnymi, to mam wrażenie że narodowy przewoźnik jest bliżej taniej linii niż strukturze tradycyjnej linii. Latanie z takiej ilości lotnisk, w cenach które są poniżej kosztów w LOT, wejście w bezpośrednią konkurencję z tanimi potentatami które mają zapasy gotówki skończy się dla narodowego przewoźnika twardym lądowaniem czyli kontrolowanym upadkiem. W większości przypadków będą to nierentowne loty do których LOT dopłaci. Wygląda na to, że tuż po wyborach usłyszymy złe wieści o sytuacji w LO.
jsg 2020-07-03 17:58   
jsg - Profil jsg
Tak, otrzymałem zwrot za bilet LOT-u (z połowy marca) pod koniec czerwca.
gość_b47cc 2020-07-03 13:45   
gość_b47cc - Profil gość_b47cc
Lufthansa zwróciła ci tylko dzięki temu, ze dostała 9mld € od państwa, gdyby nie te pieniądze nadal byś czekał, tak jak i pasażerowie mnóstwa innych linii, z ulubionymi liniami tego forum na czele.
gość_ce965 2020-07-03 12:18   
gość_ce965 - Profil gość_ce965
Brzmi to jak z przemówienia prezydenta Dudy w trakcie kampanii. Czy ktoś uzyskał zwrot z LOTu za bilety z marca i kwietnia bo Lufthansa właśnie mi zwróciła.
gość_72b61 2020-07-03 11:44   
gość_72b61 - Profil gość_72b61
WIZZ Z GDN też w maju 20221
gość_0c50b 2020-07-03 08:02   
gość_0c50b - Profil gość_0c50b
nie ufam kompletnie LOT i wykupilem sobie wakacyjne przeloty na sierpien i pazdziernik w internecie z wylotami z Niemiec.
Nie chce sie narazac na nieprzyjemnosci zwiazane z odwolaniami, tracenie nerwow , energii i czasu na ewentualne szukanie alternatyw i walke o odzyskanie pieniedzy.
gość_6d5ec 2020-07-03 00:51   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
@a0177: krotkie podsumowanie - Egon Olsen to ty juz tez tutaj publikujesz nowe opinie o LOT ?
gość_a0177 2020-07-02 21:41   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
Kupiłem wylot z Poznania do Barcelony i myśle ze wszystko będzie ok.
Wszystkie linie maja problemy z ułożeniem siatki w ostatnim czasie. Sytuacja jest dynamiczna i takie przypadki jak Gruzja mogą zdarzać się. Wizz wyciął ok 25% rejsów z Polski od wznowienia Działalności.
Natomiast wszyscy tu zapomnieliśmy o wielu przypadkach z poprzednich lat gdy tabloidy bombardowały nas newsami gdzie to nasi turyści utknęli bo to TravelServis nawalił czy Enter o Small Planet nie wspomnę.
Dlatego cieszę się ze moge kupić wreszcie tani bilet na tradycyjna linie jak LOT i poleciec na kierunek wakacyjny. Pasażerowie w Skandynawii czy w Europie już dawno maja taki wybór i samoloty LH czy SAS latają pełne bo większa niezawodność jest.
Ale nikt nikogo nie namawia. Mamy wybór jak nigdy.
Ja gdy tylko moge, korzystam z lini LOT i LH
karohalik 2020-07-02 16:58   
karohalik - Profil karohalik
Od kilku dni rozważam zakup biletów na wakacje, ale jednocześnie z każdym dniem mam więcej wątpliwości, czy chcę lecieć na urlop z LO.

1. Tuż po ogłoszeniu nowych połączeń na stronie wisiała informacja o odwołaniu lotów do 31.08.2020. To jako pierwsze wzbudziło moje podejrzenia. Póżniej zwróciłam uwagę na to, że zmieniły się numery lotów na 8xxx (miałam na ten temat krótką wymianę zdań z rzecznikiem prasowym LO: zobacz link jednak nie czuję się przekonana wyjaśnieniem, że to loty turystyczne, ale też nie uważałam za słuszne ciągnięcia tej jałowej dyskusji, nawet jako była dociekliwa pracowniczka LO. LOT wcześniej miał loty do kierunków typowo turystycznych i nie miały one numerów 8xxx).

2. Poza Gruzją, która wg IATA jest zamknięta na turystów, zamknięte są również Japonia, Kanada i Korea Płd. do których rzekomo niebawem startują połączenia. Teoretycznie Polacy mogą je kupować, jednak nie wyobrażam sobie sytuacji, w której odbiję się od bramki, bo kraj docelowy mnie nie wpuści.

3. Nie wiem, czy w takiej sytuacji działają nowe taryfy, czy nie, ale czasem mam wrażenie, że bardziej opłaca się no-show w przypadku SH niż zwrot biletu.
gość_e9703 2020-07-02 15:48   
gość_e9703 - Profil gość_e9703
Lot dzisiaj o 12 potwierdzał ze dzisiejszy LO 723 do Tbilisi sie odbędzie a godzinę pojawila się informacja na stronie lotniska, że odwołany a pół godziny temu zdjęty ze strony lotu, jutrzejszy również zdjęty
gość_7082e 2020-07-02 13:30   
gość_7082e - Profil gość_7082e
czyli LOT naraża rodaków którzy wykupili bilety na lipiec , na 14 dniową kwarantannę na lotnisku w Tbilisi lub w innym miejscu odosobnienia, LOT nie straci pieniędzy , a pasażer straci pieniądze i dwa tygodnie wakacji
gość_f13b5 2020-07-02 13:09   
gość_f13b5 - Profil gość_f13b5
Niestety, to co robi Lot to są jakieś histeryczne ruchy, w których trudno się dopatrzeć logiki. Najpierw przedłużono obecna formę rozkładu lotów krajowych (jeden lot rano i jeden wieczorem), a teraz nagle zmienia się to i układa się loty pod przesiadki w Warszawie. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, ze dotychczasowe godziny lotów poleciały do kosza, pomimo ze samoloty bez pasażerów tranzytowych puste nie latają. Bez ładu, bez składu.
gość_16673 2020-07-02 13:07   
gość_16673 - Profil gość_16673
... choroba! przeczytalem Kalwarii zamiast Kawali, Gory Kalwarii ... w sumie slusznie, lotnisko w kazdej gminie! ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy