LOT: Pierwsze cięcia w wakacyjnej siatce. Gruzja w sprzedaży

2 lipca 2020 12:48
13 komentarzy
Z systemu rezerwacyjnego LOT-u zniknęły pierwsze połączenia z siatki wakacyjnej. Za to trasa do Tbilisi, mimo utrzymania restrykcji wjazdowych przez władze Gruzji, pozostaje w sprzedaży.
Reklama
Z systemu wycofano rejsy z Wrocławia do Rzymu-Fiumicino oraz z Poznania i Gdańska do Kawali. Podróżowanie między ośrodkami będzie możliwe LOT-em z przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie. Dodatkowo, w pierwszym przypadku dostępna jest jeszcze alternatywa w postaci trasy na drugie z włoskich stołecznych lotnisk (Ciampino). Połączenie takie oferował będzie Ryanair od 1 sierpnia br. raz w tygodniu. Jeśli chodzi o loty z Wielkopolski do Grecji, to były one w ofercie irlandzkiego low-costa w ubiegłorocznym sezonie letnim, niestety w tym roku nie są dostępne.

Dodatkowo, trasa LOT-u z Warszawy do Ochrydy wystartuje nie w lipcu, a dopiero o 2 sierpnia br.


Co ciekawe, mimo utrzymania restrykcji wjazdowych dla obcokrajowców przez rząd Gruzji, narodowy przewoźnik utrzymał w sprzedaży połączenie z Warszawy do Tbilisi (codziennie). Jak czytamy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Gruzińska Agencja Lotnictwa Cywilnego do 31 lipca br. przedłużyła zawieszenie międzynarodowego ruchu lotniczego. Warunkowo mogą być wykonywane połączenia czarterowe, humanitarne i związane z ewakuacją medyczną. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego LOT-u, połączenie z Lotniska Chopina będzie wykonywane z numerami LO8XXX, czyli typowymi dla rejsów czarterowych.

Swoją ofertę lotów do Kutaisi na lipiec wycofały z kolei linie Wizz Air. Pierwsze rejsy z Polski (z Gdańska i Warszawy) do tego miasta mają wrócić dopiero w sierpniu. Pozostałe - z Krakowa, Katowic, Wrocławia i Poznania dostępne są dopiero od połowy 2021 r.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2020-07-05 11:04   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Jak się popatrzy co w ostatnim czasie wyprawia LOT z siatką połączeń, zwłaszcza z kierunkami wakacyjnymi, to mam wrażenie że narodowy przewoźnik jest bliżej taniej linii niż strukturze tradycyjnej linii. Latanie z takiej ilości lotnisk, w cenach które są poniżej kosztów w LOT, wejście w bezpośrednią konkurencję z tanimi potentatami które mają zapasy gotówki skończy się dla narodowego przewoźnika twardym lądowaniem czyli kontrolowanym upadkiem. W większości przypadków będą to nierentowne loty do których LOT dopłaci. Wygląda na to, że tuż po wyborach usłyszymy złe wieści o sytuacji w LO.
jsg 2020-07-03 17:58   
jsg - Profil jsg
Tak, otrzymałem zwrot za bilet LOT-u (z połowy marca) pod koniec czerwca.
gość_b47cc 2020-07-03 13:45   
gość_b47cc - Profil gość_b47cc
Lufthansa zwróciła ci tylko dzięki temu, ze dostała 9mld € od państwa, gdyby nie te pieniądze nadal byś czekał, tak jak i pasażerowie mnóstwa innych linii, z ulubionymi liniami tego forum na czele.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy