Okęcie: Pół pasa podczas remontu

Okęcie: Pół pasa podczas remontu Na warszawskim Okęciu będzie można lądować podczas wrześniowego remontu na dwóch krótkich (1300 m) pasach, które powstaną z przecięcia długiego pasa. Pozwoli to lądować mniejszym samolotom np. ATR 42, Dash 8 czy Avro. Większe maszyny jednak w Warszawie nie wylądują. Samoloty typu Boeing 737 czy Airbus A320 potrzebują do lądowania około 2000 m – Planujemy...
19/03/2010 09:33   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mimis 2010-03-30 15:49   
mimis - Profil mimis
Zawsze można zrobić doloty z lotnisk zapasowych. Obłożenie gwarantowane :).
marecki 2010-03-19 16:19   
marecki - Profil marecki
4tech : pewnie że mozna, tylko że ktos , kto leci z/do waw nie będzie zachwycony perspektywą wylądowania w krk czy nawet łodzi:)
4tech 2010-03-19 14:53   
4tech - Profil 4tech
marecki..zawsze mozna "skorzystac" z lotnisk zapasowych...
marecki 2010-03-19 14:35   
marecki - Profil marecki
zawsze jest to jakieś rozwiązanie - przewoźnicy mogą podstawić na te dni odpowiednie, mniejsze maszyny i w ten sposób wykonać swoje rejsy bez zakłóceń. Oczywiście, nie da się w ten sposób wszytkich rejsów "uratować" ale na pewno jakąś część tak.
4tech 2010-03-19 12:03   
4tech - Profil 4tech
o ile mnie pamiec nie myli to w miejscu "krzyzowania" sie pasow na Ok(r)ciu jest "dolek"....czyli obnizenie terenu ktore to przekracza dopuszczalne odchylenia w tym zakresie....i trz to zniwelowac, i czy sie da to zrobic w nocy bez koniecznosci wylaczenia krzyzowki z ruchu tego to ja nie wiem tak do konca....bo samo polozenie noej nawierzchni w nocy to spokojnie jest wykonalane....
gral 2010-03-19 11:50   
gral - Profil gral
dyskutowane to było już tu wielokrotnie i zdaje się, że poza ogólnym stwierdzeniem "na innych lotniskach takie rzeczy robi się w nocy" nic innego konstruktywnego nie pojawiło się. Najwyraźniej nie ma wśród forumowiczów specjalistów od remontów skrzyżowań pasów startowych. Ponieważ ja również nie jestem takim specjalistą, to nie odważałbym się powiedzieć, że się da (co innym nie przeszkadza zupełnie)
4tech 2010-03-19 11:47   
4tech - Profil 4tech
pytanie ciagle aktualne..dlaczego nie mozna tego typu remontu pasa wykonac w godzinach nocnych?
gral 2010-03-19 11:46   
gral - Profil gral
w niezłym stresie będą robotnicy na środku - wyhamuje czy wjedzie na nas, wystartuje czy nas staranuje...
madej 2010-03-19 11:40   
madej - Profil madej
na innych lotniskach takie rzeczy robi sie w nocy bez utrudniania ruchu w dzien, nie mowiac juz o zamykaniu lotniska.
marcin_aviator 2010-03-19 11:18   
marcin_aviator - Profil marcin_aviator
No to w zasadzie nic ciekawego nie zaproponowało Okęcie, jakiś mały pozytywny news. W zasadzie to ratuje tylko w te dni lotowskie rejsy po kraju i kilka pojedynczych innych linii. No ale cóż, trzeba wykonać remont
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy