PPL: Otwarcie Radomia dopiero we wrześniu 2021 r. (Aktualizacja)

PPL: Otwarcie Radomia dopiero we wrześniu 2021 r. (Aktualizacja) Tym razem Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) opóźniło termin składania ofert w przetargu na wykonanie w formule projektuj i wybuduj budynku terminala na terenie lotniska Radom-Sadków wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie o 11 dni. Przetarg został ogłoszony 30 września br. a propozycje od firm budowlanych miały...
27/10/2019 09:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_76b18 2019-10-30 21:29   
gość_76b18 - Profil gość_76b18
A po jakiego ciula takie lotniska jak w Lodzi, Radomiu, Olsztynie, Zielonej Gorze ????????
gość_896a1 2019-10-28 12:38   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
Czy Państwo cenzurujecie komentarze?...
gość_00d7f 2019-10-28 11:50   
gość_00d7f - Profil gość_00d7f
Obecna ekipa potrafi zbudować tylko pseudo-korpus lodołamacza posklejanego papierowymi taśmami. Tak samo będzie z Portem Radom i CPK. Nie łudźmy się, że te powstaną.
gość_8f71a 2019-10-27 14:18   
gość_8f71a - Profil gość_8f71a
To CPK będzie otwarte w XXII wieku ;-) Niemcy z BBI sie z nas śmieją. Ich opóźnienie przy skali to w porównaniu z RDO mgnienie oka. A co dopiero większa inwestycja? Uchwalić nocą można wszystko, ale zbudować tą metodą nic się nie da. Ale zaraz pojawią się forumowicze a... i d... i napiszą, że to rewelacyjny termin i wynika, że o sloty na RDO będą się licytować EK z QR ;-)
Groentje 2019-10-27 11:16   
Groentje - Profil Groentje
Jakim cudem otwierane jest nowe lotnisko w polu, skoro obok Warszawy istnieje Modlin? Kompletnie tego nie rozumiem. Warszawę obsługują dwa lotniska, WAW i WMI. WAW (ponoć) nie może się rozrastać (można wybudować 2 terminal, schować eSkę i wybudować drugi pas), zaś WMI może być 2-gim lotniskiem aglomeracji. Co stoi na przeszkodzie by taka sytuacja trwała kolejne dziesięciolecia? WAW nigdy nie będzie LHR czy DXB. Nawet jeżeli można by pomyśleć o całkowitym zamknięciu WAW dlaczego nie można przenieść wszystkich operacji do WMI i stworzyć tego lotniska jako głównego dla WAW? Byłoby to nieporównywalnie tańsze i ekonomicznie uzasadnione niż tworzenie dwóch lotnisk (Radom i CPK) oraz zamykanie Łodzi, WAW, WMI i zapewne też Radioma? Jaki imbecyl uważa, że CPK i Radom mogą działać jednocześnie? Kto odpowiada za tą skrajną niegospodarność zasobów? Czy wszyscy są aż tacy ślepi? Kompletna paranoja.
pasażer 2019-10-27 10:36   
pasażer - Profil pasażer
Przepraszam, bo ja się nie znam.
Ojej to nie będzie lotniska tak szybko jak na papierze wymyślono? Teraz to już nikt tam nie przyleci, bo stary/nowy terminal zburzony (też z opóźnieniem). W pasażer.com czytałem, że wydłużenie pasa miało kosztować 89 mln pln a będzie kosztowało coś ok 150 mln pln (o 100% więcej). Coś chyba będzie i dłużej i drożej. Czy ktoś pokusi się o zestawienie dotychczasowych terminów otwarcia lotniska, bo ja to już zupełnie się pogubiłem, ale ja się przecież nie znam. Jak to możliwe? To przecież tak dobrze zarządzana firma.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy