Raport: Kraków Airport w 2010 roku

Raport: Kraków Airport w 2010 roku To będzie rok Ryanaira na lotnisku w Balicach. Trzecia część ruchu będzie należała do Irlandczyków. Dane liczbowe mogły by być jeszcze większe, gdyby przewoźnik ulokował w Krakowie bazę operacyjną. Według naszych analiz nie zrobi tego w najbliższym czasie. Balicom mimo to uda się przekroczyć barierę 3 milionów pasażerów. Będą 3 miliony w 2010! Krakowskie...
23/01/2010 16:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
silesianer 2010-01-26 18:17   
silesianer - Profil silesianer
widać że krakusy nie moga strawić że wizzair rozwija sie w ktw - a co do pogody to zdaje się częsciej widujemy FR-ance z krakowa i innych operatorów w katowicach bo balice jak zwykle toną we mgle!
hubi01 2010-01-24 01:24   
hubi01 - Profil hubi01
Artykuł fajny. Mam jednak lekki niedosyt. Myślałem, że może Pan prezes powie coś o drugim handlingu. W krk chodzą cały czas plotki, że od sezonu letniego wejdzie MENZIES lub LS. Konkurencja dla KRK AS by się przydała.
jurek 2010-01-24 01:08   
jurek - Profil jurek
Jak zwykle ktoś ze Śląska musiał tak skomentować. Jak zwykle...:P
bavok 2010-01-24 00:48   
bavok - Profil bavok
Jak zwykle "profesjonalizm" autorów pełną gębą...
damciock 2010-01-23 23:30   
damciock - Profil damciock
Całkiem ciekawy artykuł. Bardzo lubię czytać komentarze Pamuły, bo należy do takich prezesów którzy dosyć dużo działają. Dobrze by było jak by LO otworzył bazę w KRK, ale nie mówię tu o lotach Katowice- Hongkong (via KRK) :P, bo nie chciałbym, żeby nasz narodowy przewoźnik stał się O2. Lecz bardziej europejskie kierunki, nie mam na myśli tylko zachodu, ale także wschód. Na przykład: Moskwa, Kijów.
miras 2010-01-23 21:50   
miras - Profil miras
Wyngiel jak wyngiel, ale ŚLIWOWICA? Jej to chyba sporo lata np. za wielką wodę :) Może będzie kiedyś drugi pas. Niedawno prezez Pamuła rzucił tekst o budowie drugiego pasa ....
4tech 2010-01-23 21:44   
4tech - Profil 4tech
mirasie...zapomniales o jednym....dlugosc pasa w KRK "nie starcza" na rozbieg samolotu i jego start z pelnym obciazeniem..( bo wiesz: wyngiel,
koks,oscypki,ciupagi.) troche jednak waza..:D
jurek 2010-01-23 21:35   
jurek - Profil jurek
Wreszcie ktoś pogodził Kraków i Katowice :)
omenair 2010-01-23 21:27   
omenair - Profil omenair
Kto wie moze dzieki temu troche Niemcow zaczeloby latac z LOTem wlasnie z IEG gdyby np Warszawa stala sie super hubem :p
4tech 2010-01-23 21:00   
4tech - Profil 4tech
IEG...to jest super miejsce na baze-Zachod dla LO.....:)
miras 2010-01-23 20:58   
miras - Profil miras
Katowice - Hongkong z międzylądowaniem w Krakowie. Wszyscy będą zadowoleni :D
henry93 2010-01-23 20:42   
henry93 - Profil henry93
marecki: nie no jak to z katowic mógłby taki samolot latać ; o przecież to tylko kraków ma taki wielki potencjał i każdy chciałby tu przylecieć żeby go zobaczyć ;)
omenair 2010-01-23 20:22   
omenair - Profil omenair
Mam nadzieje ze kiedys nadejda czasy ze bede mogl sobie poleciec do Krakowa bo ostatnim razem nim sie zdecydowalem to mi polaczenie zlikwidowali :(
4tech 2010-01-23 20:20   
4tech - Profil 4tech
marecki...jestes w bledzie..:) 12x tydzien:P
marecki 2010-01-23 20:06   
marecki - Profil marecki
ciutat: taaaak, na pewno z 787 ; jak tylko się pojawi od razu LOT otworzy połączenie katowice - hongkong , myslke że minimum 6 x w tyg.
ciutat 2010-01-23 19:22   
ciutat - Profil ciutat
Baza raczej chyba w ktw moze rowniez z jednym 787 ... ale dla takiej bazy to bylo by dobrze miec tez kilka nowych maszyn na krotkie i tanie rejsy moze Q4OO o tym tez sie mowilo ale w obecnej syt to chyba wszystko na wodzie ...
irton 2010-01-23 18:48   
irton - Profil irton
Bardzo fajny artykuł :) mi najbardziej podoba się pomysł bazy południowej LOTu, fajnie byłoby gdyby uruchomili połączenie z LCJ i innych portów regionalnych do KRK wiem ze jest Jet Air ale tylko z GDN i POZ. podróż z Lodzi do Krakowa pociagiem trwa naprawde długo owszem mamy blisko Warszawe ale podróz do WAW pociagiem a potem samolotem do kRK nie jest tak samo interesująca jak bezpośrednio z LCJ do KRK. Z Krakowa będzie teraz duzo ciekawych kierunkow Ryanaira i gdybym miał możliwość dostać sie do KRK w jakiś ciekawy sposób na pewno bym korzystał równiez z lotów z tego lotniska... eh ale to pewnie tylko takie moje nie spełnione życzenia, chociaż za 5-10 lat całkiem mozliwe ze wewnetzrny ruch lotniczy w POlsce się ozywi, mam taką nadzieję
paolo-79 2010-01-23 18:20   
paolo-79 - Profil paolo-79
akurat straty BA i IB nie zalowal bym tak bardzo..to najbardziej marne linie flagowe w Europie..Iberia ze swoim serwisem gorszym niz AZ i BA, niby ho ho ho ale tak naprawde ladniej opakowany EasyJet...
marecki 2010-01-23 18:11   
marecki - Profil marecki
Czysto subiektywnie: mnie najbardziej w Balicach brakuje połączeń ze Szwajcarią SWISS'a, co dałoby łatwy dostęp do jego siatki połączeń; ciekawą koncepcją byłaby także 'południowa' baza LOTu, która mogłaby oznaczać zwiększenie ilości i czestotliwości kierunków - choć znając realia, nie wydaje mi się to specjalnie prawdopodobne.
jurek 2010-01-23 17:17   
jurek - Profil jurek
Długi ale ciekawy raport. W wątku "Czego brakuje w Krakowie?" dodałbym jeszcze 'bezpośrednik krajowych połączeń'. Wtedy by można dolecieć do Krakowa i skorzystać z ciekawych połączeń np do Reykjaviku.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy