British Airways: pracujcie "za free"

British Airways: pracujcie Kierownictwo linii lotniczych British Airways wystosowało apel do swoich 40 tysięcy pracowników, by ci "wnieśli osobisty wkład w ratowanie linii przed upadkiem". Włądze przewoźnika wnioskują o to, aby pracownicy przepracowali w ciągu roku cztery tygodnie... bez wynagrodzenia. Willie Walsh, szef firmy dał już przykład i sam zrzekł się swojej pensji za lipiec. Walsh...
16/06/2009 19:55   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
madej 2009-06-24 08:52   
madej - Profil madej
To i tu napisze. Niestety połączenie LGW - KRK - LGW zostaje zlikwidowane od 24 pazdziernika na stałe. Nie będzie powrotu w leciec 2010. Oficjalna informacja ze strony British Airways. Połączenie także nie przechodzi na LHR, więc BA wogóle przestaje operowac do KRK. Od jesieni w siatce połączeń BA jeżeli chodzi o Polskę zostaje tylko połączenie LHR - WAW - LHR.
bavok 2009-06-23 20:33   
bavok - Profil bavok
4tech, chciałem zaznaczyć że ostatnio podawane były statystyki zanieczyszczenia powietrza w wszystkich większych miastach Polski. Wyszło z nich że Kraków ma gorszy stan powietrza niż Katowice (czy też cały GOP). Dlaczego?Ano dlatego że z reguły wieje wiatr zachodni i cały ten syf z kominów leci na Kraków i na niego opada. Coś jeszcze mądrego napiszesz?
4tech 2009-06-23 18:02   
4tech - Profil 4tech
cezary: do KRK zawsze warto poleciec nawet zima...w przeciwienstwie do ... gdzie jest czarny snieg:))
cezary 2009-06-23 17:48   
cezary - Profil cezary
4tech: a po cholerę latać zimą do Krakowa ? Smoku wawelskiemu ogniem nawet nie zione z paszczy :D // jak tam ząbki ? Mniej Cie sfędzą :))))
4tech 2009-06-23 17:35   
4tech - Profil 4tech
gosciu_lukasz: w systemie rezerwacyjnym BA loty LGW-KRK sa obecne do 24/10/09 wlacznie...pozniej "cisza"....zadna data nie jest dostepna...byc moze faktycznie kasują...
bagi 2009-06-23 17:34   
bagi - Profil bagi
bagi marzyciel: moze dostali slota na LHR do KRK hahahahaha!! a na powaznie to wiem, ze beda sie godziny zmieniac na bardzoej dogodne z LGW bo 7.20 to roche za wczesnie, ma byc cos kolo 9. Czemu skasowali rezerwacje nie mam pojecia!!!
gosc_ 2009-06-23 17:24   
gosc_ - Profil gosc_
Czy orientuje się ktoś czy BA kasuje Gatwick z KRK? Pytam ponieważ miałem rezerwację na 30.10.09 i przysłali e-mail o anulowaniu rezerwacji i wybraniu lotu via WAW na LHR lub zwrot kosztów. O co kurna chodzi?
gosc_promo 2009-06-22 01:30   
gosc_promo - Profil gosc_promo
Kod promocyjny! / Voucher!
Jaki? 100 funtow off od rezerwacji na loty long haul na brytyjskiej stronie British Airways.
Rezerwacje do 24/06/2009
Loty w okresie: Lipiec-sirpien
Powodzenia!
Kod: BAUK-TASTE-JUN09
that 2009-06-21 19:51   
that - Profil that
BA "zapewnia", ze oferta pracy miesiaca za free nie wplynie w zadnym wypadku, na wybor pracownikow przed planowana redukacja. Rzecz jasna, nikt w to nie wierzy dlatego tez oferta zostala "ogolnie" przyjeta i coraz wiecej osob dolacza do tej grupy.
marecki 2009-06-21 16:48   
marecki - Profil marecki
hamburg: myśle, że to działa w inną stronę: taka "prośba" wraz z widmem redukcji personelu krążacym nad liniami może się stać ofertą "nie do odrzucenia" dla niektórych kategorii pracowników - a przewoźnikowi zawsze przyniesie jakieś tam oszczedności. Coć nie wiadomo ilu pracowników faktycznie pozytywnie odpowiada na tago typu oferty.
hamburg 2009-06-21 16:40   
hamburg - Profil hamburg
Na takim czym linia moze nawet starcic niz zyskac. Jest to krotkomyslne ze przez to sie oszczedza kase. Trzeba dalej pomyslec. Teraz taki pracownik jest nie ma sfatyskwacji i powiedzmy nie jest mily do pasazerow....taki pasazer nie bedzie zadowolony z tych uslug i nastepnym razem poleci inna linia. A ta ktora chciala kase zaoszczedzic bedzie ja dalej tracila.
that 2009-06-21 16:19   
that - Profil that
tylko czy to naprawde podniesie sytuacje finansowa... watpie
marecki 2009-06-21 16:01   
marecki - Profil marecki
Z podobnym apelem do swoich pracowników zwróciła się ostatnio również dyrekcja linii Air India. Pracownicy mieliby dobrwolonie zrezygnować z wynagrodzenia w lipcu, co ma wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej przewoźnika. Państwowe Air India zanotowały na przełomie 2008/2009 stratę w wyokości 800 milionów dolarów przy całkowitym zadłużeniu firmy sięgającym aktualnie ok. 4 miliardów dolarów.
aynis 2009-06-20 16:12   
aynis - Profil aynis
Wg. BA pasażer, który zdecyduje się polecieć w dwie strony linią Ryanair i skorzysta z takich usług jak zabranie bagażu, zjedzenie czegoś na pokładzie czy pierwszeństwo wejścia na pokład może do takiego biletu dopłacić nawet 375 GBP. Takie same porównanie BA przeprowadziło dla easyJet, gdzie za dodatkowe atrakcje do biletu trzeba dopłacić do 80 GBP.
rafciooo77 2009-06-20 15:50   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Jakiś czas temu leciałem KRK-LGW-KRK BA, bilet kupiłem 5tyg przed wylotem i zapłaciłem 100zł mniej niż EZY oferował w tym terminie.
aynis 2009-06-20 15:43   
aynis - Profil aynis
British Airways udowadnia na swojej stronie internetowej, że latanie LCC wcale nie jest takie tanie. Porównuje do siebie Ryanair oraz easyJet.
gosc_tomek 2009-06-18 14:24   
gosc_tomek - Profil gosc_tomek
A skąd ci pasażerowie spadli, że to takie kosztowne dla firmy
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy