Chcesz skorzystać z toalety? Płać!

Chcesz skorzystać z toalety? Płać! Płatne toalety na pokładzie samolotu? Taki niedorzeczny scenariusz może już wkrótce stać się standardem. Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair mogą zacząć pobierać opłaty za korzystanie z toalet w samolotach. Poinformował o tym w piątek (27.02) sam Michael O'Leary, prezes linii. O'Leary podchwycił pomysł Pasazer.com?O'Leary powiedział telewizji BBC, że pomysł pobierania...
27/02/2009 12:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
merlin31 2009-03-02 17:45   
merlin31 - Profil merlin31
wszystko w myśl zasady:nie ważne co i jak mówią ważne żeby mówili
hamburg 2009-03-02 13:38   
hamburg - Profil hamburg
No i wyszlo najaw: Tylko wszystko byla ,,darmowa´´ reklama. Nie bedzie platnych toalet :-)
mrader 2009-03-02 00:12   
mrader - Profil mrader
hm...płatne toalety?Przecież to się kupy nie trzyma...hehe
4tech 2009-03-01 23:15   
4tech - Profil 4tech
stenus: tyz prawda...:))
marian 2009-03-01 23:12   
marian - Profil marian
hehe... dzis podczas mojego lotu (FR) SNN - KTW pewna dziewczyna zapytala obslugi czy juz moze isc do toalety. na to symaptyczny hiszpan: aby sie pospieszyła bo jeszcze jest za darmo :) z drugiej strony cała załoga podczas lotu była bardzo pomocna, usmiechnieta i zabawna - LH powinna sie uczyc :) a FR życze wiecej takich załóg!
humbak 2009-03-01 22:47   
humbak - Profil humbak
4techu: Jedna i w dodatku na zetony! :o) hıhıhıh ozywiscıe w postacı funta. Nıedlugo ta waluta bedzie tylko po to,aby robıc za zetony. merlinie31: Zatem mamy nawiazany watek do wspolnej ıntymnej rozmowy. :o)
merlin31 2009-03-01 22:26   
merlin31 - Profil merlin31
jezeli chodzi o tłumaczenie to będę wdzięczny bo sam nie posiadam takich umiejetności ale dziwię się francy że nie zamówili jednego rzędu foteli więcej kosztem toalety :)) zawsze myślałem że mol ma doskonały marketingowy zmysł
4tech 2009-03-01 22:19   
4tech - Profil 4tech
stenus: a po co w B737 3 toalety?? moze byc jedna:)
humbak 2009-03-01 21:49   
humbak - Profil humbak
merlinıe31: Jeslı wstawiam tekst, to go rozumiem. Przetlumacze Ci w Porto.
humbak 2009-03-01 21:46   
humbak - Profil humbak
merlinie31: Producent urzadza wnetrze samolotu zgodnie z zapotzrebowaniem odbıorcy. Nıe ma problemu,aby samolot FRancy mial wiecej fotelı zamıast toalet.
merlin31 2009-03-01 21:04   
merlin31 - Profil merlin31
stenus: jezeli rozumiesz cały ten tekst po angielsku to jestem pełen podziwu i uznania, mam nadzieję że w porto też mówia po angielsku, ja niestety nie rozumiem nic ale nie jestem z tego powodu nieszczęśliwy już dawno doszedłem do wniosku że wszyscy świetnie znają język polski :)))
merlin31 2009-03-01 20:54   
merlin31 - Profil merlin31
takie przeróbki samolotu to moim zdaniem leżą w gesti producenta i tylko jeżeli on na to pozwoli to będzie to możliwe a jeżeli nie to nie
gufi_gda 2009-03-01 19:51   
gufi_gda - Profil gufi_gda
Przecież to wszystko ściema z tym sikaniem. Do póki nie będzie ogólnego zapotrzebowania na kasę za lanie to FR może sobie życzyć o czym chce.....
4tech 2009-03-01 17:29   
4tech - Profil 4tech
disoder:jako forumowicze powinnismy ten pomysl opatentowac!! a pozniej rzadac od FRancy i innych potencjalnych linii chcacych wprowadzic te oplate dewident:))
disorder 2009-03-01 17:21   
disorder - Profil disorder
Powinni odpalić redakcji Pasazera za pomysł 0,10 EUR za każde wejście. Pamiętam, jak ta propozycja padła publicznie. :-) Z tego, co wiem, to na poważnie różne linie rozważały taką opłatę, ale nikt się nie odważył.
humbak 2009-03-01 11:31   
humbak - Profil humbak
Jeszcze komentarz znaleziony na onet.pl: A czy bedzie mozna zaplacic online za 5 wejść do toalety?
Wolałabym się w ten sposób zabezpieczyć, gdybym właśnie zapomniała wziąć ze sobą funta do samolotu.

a będzie taniej? skoro opłata (moim zdaniem absurdalna) motywowana jest obniżeniem kosztów, to rozumiem, że po jej wprowadzeniu koszt biletu będzie obniżony o funta, lub dwa, bądź o średnią jaka wynika z obliczeń ile razy pasażer puszcza szczynkę podczas lotu ;-) si???
w przeciwnym wypadku nie jest to polityka obniżania kosztów tylko zarabiania jako podniebna babcia klozetowa. ale jakie linie taka polityka ;-)
humbak 2009-03-01 11:30   
humbak - Profil humbak
Nowy cennik Ryanar
-*wejście do toalety + 1 funt
-*papier toaletowy +1 funt
-*mydło w toalecie + funt
-*światło w toalecie + 1 funt
(* istnieje możliwość wykupienia pakietu wszystkich usług w cenie 3.5 funta)
gosc_rysie 2009-02-28 13:07   
gosc_rysie - Profil gosc_rysie
Ja tez tak mysle, ze po to wlasnie takie niedorzeczne akcje sa zeby zwrocic na siebie uwage. oleary od dawna byl skandalista. pamietacie jak oferowal blow job za darmo dla wszystkich lecacych biznes klasa do stanow. teraz znowu szokuje i prowokuje zeby wszedzie bylo glosno. i o to chodzi. nie wazne jak, byle sie mowilo. a ludzie beda narzekac i gadac jak jest zle i niedobrze a i tak wybiora ryanaira bo ceny ma kosmicznie tanie.
humbak 2009-02-27 21:52   
humbak - Profil humbak
cezariu: Popaljamy o czyms wiecej, to moze niedlugo FRanca bedzie dawac bilety za darmo (juz na niektorych trasach to robi!), a bedzie sie placic za przelot w ubraniu, za siedzenie przy oknie, za usmiech do stewardesy, za chodzenie w butach po dywanie w samolocie. :o)
cezary 2009-02-27 21:13   
cezary - Profil cezary
No i po co paplaliśmy że wprowadzą płatne toalety. Teraz wychodzi na to że to wina nas forumowiczów :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy