Wizz grozi wycofaniem się z Warszawy

Wizz grozi wycofaniem się z Warszawy Tanie linie lotnicze Wizz Air grożą wycofaniem się z Warszawy. Węgierski przewoźnik jest zdecydowanie przeciwny decyzji PPL o zamknięciu Terminalu Etiuda. Znalazł nawet poparcie wśród swoich pasażerów. Na stronie Wizz Air umieszczona została petycja. Już w ciągu 2 pierwszych dni ponad 4500 osób podpisało się pod deklaracją, że zwraca się do Przedsiębiorstwa Polskie Porty...
11/12/2008 10:38   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_nicol 2008-12-13 09:46   
gosc_nicol - Profil gosc_nicol
Koniecznie niech opuszczą ta wiochę. Jest tyle innych lotnisk w Polsce chetnych na przejęcie WIZZU. A juz ta dyskryminacja z opłatami to totalny skandal.
humbak 2008-12-12 10:34   
humbak - Profil humbak
gralu: "błąd systemu"? To raczej było zaowalowane krętactwo.
gral 2008-12-12 10:02   
gral - Profil gral
a wizz już naprawił błąd systemu :) nalicza od razu na początku per lot per pax (oczywiście w dodatkowym okienku obok a nie pokazuje od razu ceny z kartą)
gregory 2008-12-12 09:47   
gregory - Profil gregory
Od dziś nowa promocja w Wizz, bilety od 34pln. Bilet na który polowałem kosztował 18gbp a dziś 12gbp.
louispl 2008-12-12 09:44   
louispl - Profil louispl
całkiem niedawno Varadi mówił, że warunki odpraw w Etiudzie są nie akceptowalne dla WIZZ. Teraz ma problem z zamykaniem Etiudy. A co do Etiduy - koszmar, wcale nie dziwię się że PPL chce to zamknąć.
aguirre 2008-12-11 23:47   
aguirre - Profil aguirre
Jeśli przeniosą się z WAW do LCJ to na pewno nie z powodu tych 30 zł. BTW łodzianie - ile wasze lotnisko pobiera opłat lotniskowych ?
wojtek 2008-12-11 21:53   
wojtek - Profil wojtek
Pewnie nigdy nie był! Dużo mądrych i prawdopodobnych rzeczy jest w tym artykule. Zobaczymy co wymyślą. Myślę, że mimo wszystko Łódź została ich lotniskiem zapasowym (przynajmniej narazie - cokolwiek to znaczy) nie bez przyczyny.
gosc_Gosc 2008-12-11 21:40   
gosc_Gosc - Profil gosc_Gosc
Według Roberta Rewińskiego, Prezesa firmy One Europe, monitorującej europejski rynek lotniczy, wieszczenie "końca niskokosztowych lotów z Warszawy w efekcie zamknięcia Etiudy to zabieg czysto propagandowy, "Nie ulega wątpliwości, że w obecnej bardzo trudnej sytuacji na europejskim rynku lotniczym przewoźnicy dysponujący zaledwie kilku czy kilkunastu samolotami stają przed olbrzymi wyzwaniami.Nieuchronnie nadchodzi czas konsolidacji, z której obronną ręką wyjdzie tylko kilku największych i najbardziej stabilnych finansowo przewoźników niskokosztowych. Moim zdaniem Wizzair szuka pretekstu , by wycofać się z Okęcia ", mówi Robert Rewiński. "Demagogiczna obrona Etiudy w imię rzekomych interesów pasażerów zakrawa na hipokryzję. Chodzi o zaskakujące i nieracjonalne opłaty i dopłaty, o których istnieniu i wysokości klient dowiaduje się dopiero w trakcie kupna biletu na stronie internetowej Wizzair. Gdyby węgierskiej linii faktycznie zależało na oferowaniu niskich cen, to zrezygnowałaby np. z obciążania pasażerów za płatność kartą kredytową kwotą nawet 36 złotych za odcinek lotu, zupełnie nieadekwatną do faktycznych kosztów, wynoszących z reguły poniżej 2% wartości transakcji. Z punktu widzenia pasażera skompensowałoby to z nawiązką podwyżkę opłaty lotniskowej o 30 złotych po przeniesieniu rejsów na główny terminal lotniska Okęcie. Pan Jozsef Varadi, Prezes Wizzaira, najprawdopodobniej dawno już nie był na Etiudzie, skoro tak żarliwie broni tego reliktu minionej epoki, przypisując mu na dodatek rolę bastionu taniego latania w Warszawie. Można by tylko przypomnieć, że nie takie bastiony burzono i świat się nie zawalił," dodaje szef One Europe.
czeko 2008-12-11 19:25   
czeko - Profil czeko
co bedzie z-edytowane?
admin 2008-12-11 19:24   
admin - Profil admin
Jest w edycji. I wylaczaj capslock piszac na forum.
czeko 2008-12-11 19:23   
czeko - Profil czeko
A GDZIE SIE PODZIAL TEKST O NORWEGIANIE ?
gral 2008-12-11 18:17   
gral - Profil gral
spoko, na razie tylko szczekają :)
paolo90 2008-12-11 18:16   
paolo90 - Profil paolo90
A chcialem sie przeleciec z wawy do milano tym samolotem :( szkoda ze rezygnuja
mimis 2008-12-11 17:24   
mimis - Profil mimis
Płacić dodatkowo i tak by cani nie musiał, nawet jakby od niego żądali tych pieniędzy - bo nie byłoby to naciąganie przepisów, tylko po prostu działanie nielegalne.
marcia 2008-12-11 16:27   
marcia - Profil marcia
Nierefundowalna i niezmienialna (jak ponad 90% taryf LCC) badz zmienialna za jakas oplata.
cani 2008-12-11 16:15   
cani - Profil cani
marcia - potrącane jest to z biletu de facto. A powiedz mi co to znaczy "restrykcyjna taryfa"? Może się wygłupiłem tym pytaniem, ale naprawdę nie wiem.
marcia 2008-12-11 16:00   
marcia - Profil marcia
@cani - te 436 masz zaplacic ekstra czy to jest potracane z biletu bo jesli jest potracana, to kazda linia przy restrykcyjnych taryfach oddaje niewiele. Jak kaza Ci placic dodatkowo, to prawdopodobnie mocno naciagaja przepisy, mowiac delikatnie ;)
cani 2008-12-11 15:51   
cani - Profil cani
Marecki: ja wszystko rozumiem, tylko dziwi mnie fakt ich oburzenia na te 30 PLN, skoro sami bezczelnie postępują z paxami, dzięki którym de facto istnieją. Pozdro
marecki 2008-12-11 15:48   
marecki - Profil marecki
cani: ale podobnie jest też w innych LCC, a także w tradycyjnych liniach jeżeli kupujesz bilet w wysokorestrykcyjnej taryfie
cani 2008-12-11 15:44   
cani - Profil cani
Niech oni przestaną p....ć o dobru paxów. Kilka dni temu kupiłem bilet powrotny do Dortmudnu, niestety wypadek losowy sprawił, że lecieć nie mogę. Zapłaciłem za bilet 454 PLN, a za rezygnację mam zapłacić 436 PLN (2 x 218 za lot). Oni się oburzają na PPL, a to ich jakoś nie oburza. Loty były planowane na luty, Pani na infolinii powiedziała mi, żebym się cieszył, że nie jest to czas krótszy niż 14 dni, bo zapłaciłbym 288 PLN za lot. Wizz Air = nisko kosztowa linia = kawał złodziejstwa!!
PS. Pojawią się głosy, że przeciez czytałem warunki zakupu, etc. Ale rezerwowałem już loty wizza ze 20 razy, najdroższy był 512 PLN, powiedzcie mi, czy to nie jest złodziejstwo ściągać aż tyle, ciekawym, czy gdybym zapłacił 100 PLN to musiałbym dopłacać za rezygnację?? Postaram się sprzedać bilet na allegro.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy