Dobre wyniki LOT-u

Dobre wyniki LOT-u Polskie Linie Lotnicze LOT odnotowały bardzo dobre wyniki finansowe i przewozowe za rok 2007. Mimo konkurencji i rosnących cen paliwa, spółka osiągnęła zysk na działalności podstawowej w wysokości 83 mln PLN (w porównaniu do straty w wysokości 43 mln PLN w roku 2006). Wynik netto nie uwzględniający transakcji sprzedaży LIM za cały rok 2007 wzrósł do 161 mln PLN z 32 mln PLN...
06/02/2008 12:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-02-10 15:04   
hamburg - Profil hamburg
pasazer: I mysle ze tak bedzie. Jak jusz pisalem, mysle ze poczekac jeszcze troche i bedzie duto polaczen na poludnie Europy. Cierbliwosci. // miras: Mysle,wybierajac sie w dalka droge to nawet jak sie np. potzebuje 5h do WAW +lot 2-3h do celu to tak i tak sie oplaca. Samochodem by sie jechalo dluzej. Jasne, ze miec polaczenia z portow regionalnych jest wygodniesze. ;-)
miras 2008-02-10 14:54   
miras - Profil miras
pasazer: moze z WAW da się polecieć na południe Europy, ale nie wszystkim Warszawa jest po drodze :))
hamburg 2008-02-10 13:30   
hamburg - Profil hamburg
no to poco te jeczenie ze z PL nie ma poludniowych kierunkow? Widocznie som.
michalb 2008-02-10 07:37   
michalb - Profil michalb
myślałem ze jak sprzedawali bilety to uruchomili to połączenie ,mój błąd
hamburg 2008-02-10 03:48   
hamburg - Profil hamburg
Chlopaki i dziewczyny...poczekajcie troche. Powoli sie cos rozkreci. Jak juz FR otworzyl POZ i WRO-GRO to moze nastopia niepawem dalsze trasy na poludnie Europy. Mysle ze na poczatek bedzie CIA (jezeli inne linie tak lecom z PL to czemu tez nie FR)..i moge sobie tez wyobrazic MAD. Poczekajmy moze tez na baze FR w PL....cierpliwosci ;-) // Ja tez tego nie rozumiem czemu wiekszasc Polakow sie tlucze dniami przes pol Europy marnujac czas i urlop. W srode odprawdzalismy moja babcie na ZOB (dworzec autobusowy) w Hamburgu aby mogla sobie autobusem pojechac do LBC na lot W6....to asz moja babcia dostala szoku ile ludzi jezdzi autobusami do PL. Na kazdym stanowisku byly napisane polskie miasta. Mowila ze to jest nie mozliwe aby ktos chcial sie tluc 12h i wiecej ciasnym autokarem. Odkad tanie linie lotnicze wszedly do PL tradycyjne linie lotnicze zeszli z cenami jest latwo znalesc atrakcyjne promocje do PL. Porownywalne nawet do dych cen autokarowych...
katowiczan 2008-02-10 00:58   
katowiczan - Profil katowiczan
Wy tu macie takie duże wymagania jak Nicea;) a ja chciałbym tylko, żeby LOT wreszcie zrobił MUC z Katowic 2x daily CODZIENNIE bo ten brak lotów w sobotę koszmarnie utrudnia planowanie jakichkolwiek przesiadek! Kiedy LOT wreszcie pójdzie po rozum do głowy i zrozumie że tego typu połączenia (do FRA, MUC) itp. muszą być co najmniej 2x daily CODZIENNIE!
adams 2008-02-09 23:33   
adams - Profil adams
michalb:oj chyba CI sie pomyliło co NE latał/a na trasie VIE-NCE...
miras 2008-02-09 23:30   
miras - Profil miras
michalb, NE nie latał nigdy z KRK do NCE.
adams 2008-02-09 23:17   
adams - Profil adams
ja sprawdziłem i z Berlina jest nawt za 246 zł (odliczając bagaz i ubezpierczenie) ale jakos trzeba do BERLINA do echac a z polski połudnowej nie ma bezposredniego połączenia do SXF. Kiedys takowe było z KRK i LF był ponoć bardzo wysoki...
michalb 2008-02-09 23:16   
michalb - Profil michalb
swego czasu latał NE do NCE chyba z KRK
aguirre 2008-02-09 23:11   
aguirre - Profil aguirre
lucky, ale do Berlina intercity jedzie się 6 godzin, plus kolejna na dojazd do SXF. Czyli cały dzięń schodzi na podróż w jedną stronę. To juz bardziej się Lotem opłaca. ALe widziałem kiedyś na T1, że lot Lotem do NCE był z międzylądowaniem w VIE. Przypadek, czy reguła ? Jak E145 do NCE nie jest zapełniony, to nikt tam nie poleci benkiem. I kto pamięta, że DY w 2006 latał półtora miesiąca do NCE a obłożenie nie było rewelacyjne. Wiem, bo sam zdążyłem się załapać ;). Mało naszych tam pracuje, a Polacy w dalszym ciągu wolą zmarnować 1/3 lub 1/4 urlopu na dojazd, niż zapłacić za bilet lotniczy.
lucky 2008-02-09 22:59   
lucky - Profil lucky
Do Nicei można tanio polecieć Easyjet z Berlina Schoenefeld. przedchwilą sprawdzałem bilety na lipiec 271 zł + dojazd do Berlina 19euro intercity...-:)
jaris 2008-02-09 22:54   
jaris - Profil jaris
miras, mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni... I cały czas czekam na jakąś ciekawą inf, że w siatce połączeń z/do PL pojawią się południowe kierunki :)
miras 2008-02-09 22:47   
miras - Profil miras
Jaris, Tobie marzy się latanie na lazurowe wybrzeże. Zwróć uwagę, jak niewiele jest lotów na południe Eruopy. Zdecydowana większość to UK i Irlandia.
jaris 2008-02-09 22:34   
jaris - Profil jaris
chodziło mi o tanie linie :)
wiperek 2008-02-09 22:31   
wiperek - Profil wiperek
katowiczan : Nie jestem pewny czy Marsylia jest międzylądowaniem, ale swoją drogą jeżeli tak jest, to LO lecąc do BCN też może mieć międzylądowanie w MRS. A nie wszystkie połączenia przez Paryż.... musiałem lecieć do Paryża, a później zjechać na południe TGV... do Avignonu .....czas przejazdu 2 godz. 40 min = około 780 km przejechanych. Żyć nie umierać, może za 20 lat PKP też będzie tak szybko operowało, np. WAW- ZAKOPANE w 1 g 30 minut ?! he he he
wiperek 2008-02-09 22:28   
wiperek - Profil wiperek
jaris : przecież jest połączenie bezpośrednie, LO lata do Nicei( Lazurowe Wybrzeże ), ale cena ok.700-800 PLN zniechęca normalną osobę na "dzień dobry"...
katowiczan 2008-02-09 22:26   
katowiczan - Profil katowiczan
Marsylia to chyba międzylądowanie na trasie Praga-Barcelona...
wiperek 2008-02-09 22:26   
wiperek - Profil wiperek
aynis : Skoro do tej pory FR nie uruchomił żadnego połączenia z Campino Rzymu czy z Faro, to raczej nie liczę, żeby chciał uruchomić jakieś połączenie z Marsylii do Polski ...
jaris 2008-02-09 22:25   
jaris - Profil jaris
wiperek: też nad tym ubolewam, że PL nie ma bezpośredniego połączenia z Lazurowym wybrzeżem... taka ciekawa destynacja turystyczna a nadal nie ma ochotnika, który ułatwiłby polskim turystom dotarcie do Francji południowej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy