O Katowicach, Tolkienie i posłance

O Katowicach, Tolkienie i posłance O zdroworynkowym wejściu Ryanair'a do Katowic, jedynym słusznym low-coscie, tolkienowskiej wiedzy tajemnej oraz kojeniu nerwów posłanki Szczypińskiej opowiada Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.Paweł Cybulak
26/05/2007 00:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2007-06-01 08:31   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
desert_eag: no właśnie o to chodzi, że będąc tutaj za granicą staram się promować Polskę, jej atrakcje, kuchnię, kulturę itp. Jednak, oprócz mnie i wielu tysięcy innych ludzi, którzy to robią, powinny być specjalne biura, które się tym zajmą. Owszem, istnieją POT-y (Polska Organizacja Turystyczna), która jest tylko siedliskiem kolegów i koleżanek partyjnych, z jakimś śmiesznym budżetek, który i tak jest marnowany. To samo jest z LOT-em, który ma biura nie tylko w Polsce, ale nie zawsze ich pracownicy mówią w obcym języku (jak wspomniany przez kogoś dyrektor we Frankfurcie). Nikt 'z góry' nie uważa, że turystyka w Polsce to jest coś, na czym można zrobić wielkie pieniądze, a tak właśnie nie jest. Mamy olbrzymi potencjał, bardzo dużo różnorodnych atrakcji, tylko nie wykorzystujemy tego, co jest spowodowane m.in. decyzjami politycznymi (czy też ich brakiem), personalnymi roszadami, oraz jakimś dziwnym strachem przed stosowaniem pomysłów, które były (są) wykorzystywane w innych państwach. Jeszcze strasznie mnie denerwuje polityczna wojna z Rosją, której obywatele chętnie do Polski przyjeżdżają i zostawiają spore pieniądze. Dlaczego nie rozwijamy tam promocji, dlaczego nie ma nowych połączeń z Rosją (jak chociażby MOW z KRK, którą C0 mógł obsługiwac)? Politycznie niepoprawne... Niestety, masz rację, że musimy poczekać na zmiany... I to nie jest tak, że wszyscy czekamy z założonymi rękoma i się tylko przyglądamy... Oki, ale zrobiliśmy off-topic - przepraszam ;)
desert_eag 2007-06-01 01:30   
desert_eag - Profil desert_eag
a moze by tak nie liczyc na poprawe sytuacji politycznej w polszy (moim skromnym zdaniem nie poprawi sie ona, dopoki nie wyksztalci sie nowa, nieskalana poprzednim systemem klasa polityczna) i samemu wziac sprawy w swoje rece? przynajmniej sprobowac wypromowac te atrakcje turystyczne, marqoos? nie mowie, ze to bez znaczenia byc "ambasadorem" polski w europie, ale wyksztalceni, mlodzi ludzie powinni wspoltworzyc ten narod mimo wszelkich trudnosci. jesli wszyscy zdolni wyjada, to nie bedzie komu stworzyc tej arkadii, za ktora tak ci teskno, marqoos. paolo: z pasazerem ciezko sie dogadac ale sprobuj - da sie chyba:) ja mu wierze, ze nie glosowal na pis, hehe.. chcesz mi poza tym powiedziec, ze jesli ktos postepuje blednie (jak chocby nasze oblocone blizniaczki, hiehie) to nie nalezy go szanowac? hola, hola, moj drogi..
paolo-79 2007-05-31 17:57   
paolo-79 - Profil paolo-79
jeszcze jedno,marqoos:bardzo wazne jest to co napisales na koncu-ile jestes w stanie zrobic dla polski zagranica.nie do przecenienia jest rola pozytywnych 'ambasadorow' polski,ludzi ktorzy zyja poza polska i swoim zachowaniem przyczyniaja sie do poprawy wizerunku PLtego wizerunku ktory niszczy wladza..takich ludzi jest mnostwo i nieswiadomie wykonuja swoja 'prace'..desert_eag:to-mam nadzieje-tez zrozumiesz...aha,jak to dobrze ze FR wchodzi do KTW:)
paolo-79 2007-05-31 17:45   
paolo-79 - Profil paolo-79
marqoos jak Ty to pieknie napisales...podpisuje sie pod kazdym slowem bardzo grubym dlgopisem:)tylko..marqoos..czy do desert_eag trafi to co powiedziales?mam nazieje ze tak..pozdrawiam
marqoos_pl 2007-05-31 17:41   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
desert_eag: wyrazilem swoja opinie o tych 'poszkodowanych' i wciaz uwazam, ze nawet na tyle nie zasluguja... /// Wcale nie powiedzialem, ze mi sie Polska nie podoba. Wrecz przeciwnie - jest to piekny kraj i bardzo go lubie, przeraza mnie tylko to, co te obrazalskie wladze z nim robia (zarowno wewnatrz i na zewnatrz). Majac tak bogata kulture, wspaniale atrakcje turystyczne, genialna kuchnie i mase niepowtarzalnych rzeczy, powinnismy zarabiac na tym krocie, ale do tego potrzeba dobrego wizerunku calego kraju. Jak na razie, smieja sie z nas (z Polski) w calej Europie. I jest to glownie zasluga szanownych panstwa 'z plakietka pis' (i spolki). Nie potrafia wypromowac atrakcji turystycznych, poprawic sytuacji narodowego przewoznika (ciagle sie wladze tam zmieniaja), wybudowac porzadnych lotnisk (znow przetasowania, pomysly z ksiezyca jak lotnisko w Kielcach itp.). I wierz mi, desert_eag, mam na prawde wiele innych powodow, zeby w ten sposob na tych ludzi reagowac. Nie jest to obrzucanie blotem, bo ono na nich juz od dawna sobie siedzi... I z pewnoscia wiecej jestem w stanie zrobic dla Polski za granica niz bedac w kraju...
paolo-79 2007-05-31 17:25   
paolo-79 - Profil paolo-79
uuuuuufff pierwsze zamkniete polaczenie do IRL...Ryan dalej szeleje! IC:saluti tanto per Te:)desert_eag:nie bede cierpial z powodu utraty w Twoich oczach,ja cenie Twoje post'y,kazdy ma prawo do krytyki i swojego zdania.chcialem Tobie tylko wyjasnic ze niczym nie chwale sie i nie mowilem nigdy o zadnej inteligencji,odpowiadam po prostu na inwektywy wiadomego osobnika ktory za kazdym razem wmawia mi jaki jestem tepy.sa tacy ludzie do ktorych nie mam szacunku-bo swoim dzialaniem na niego nie zasluguja.nie tylko w Polsce-i nie bede tego ukrywal tylko dlatgo by miec dobra opinie u Ciebie i pasazera...pozdrawiam goraco:)
desert_eag 2007-05-31 17:04   
desert_eag - Profil desert_eag
paolo-79 i marqoos_pl: musze stanac w obronie pasazera - zamiast odpowiadac na jego argumenty rzucacie politycznym miechem. nie bardzo da sie z wami dyskutowac. cala polska i tak ma w dupie ten zalosny rzad a wy chcecie im udowodnic, ze macie jeszcze bardziej. marqoos: skoro tak ci sie ten kraj nie podobal, to z niego wyjechales zamiast go tworzyc - i o co ci jeszcze chodzi? paolo: wydawalo mi sie, ze znajomosc pieciu jezykow i ta niesamowita INTELYGENCJA, ktora sie tak chwalisz zobowiazuje przynajmniej do proby konstruktywnej krytyki a nie do obrzucaniem blotem kazdego z plakietka pis - to potrafi nawet przedszkolak... i pewnie masz to gdzies, ale straciles w moich oczach bardzo wiele afiszujac sie z brakiem szacunku dla ludzi...
gosc_IC 2007-05-31 16:24   
gosc_IC - Profil gosc_IC
cenzura w PL jest jak najbardziej obecna,zobaczcie na youtube dwie wersje serialu 'Little britain' - jedna ocenzurowana w TVP i druga pokazana tu w BBC;
a z PL smieja sie wszedzie w Europie,ale zeby to zobaczyc trzeba najpierw znac jezyki,
sei grande Paolo-79,saluti da Londra
aynis 2007-05-31 16:03   
aynis - Profil aynis
Ryanair zamyka Łódź-Shannon, a otwiera 8 nowych połączeń z Shannon, częściowo wakacyjnych (Teneryfa, Fuertaventura). Kiedy my doczekamy się takich tras? :(
aynis 2007-05-31 15:28   
aynis - Profil aynis
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zawieszają loty na trasie z Łodzi do Shannon w Irlandii.

Linie Ryanair latają na tej trasie od 4 grudnia 2006 roku, zaś loty odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.

"Niestety loty potrwają tylko do listopada - Obłożenie było niezłe, bo samoloty były zapełnione w 80 - 90 proc., ale i tak okazało się nierentowne." - powiedział Gazecie Wybroczej Tomasz Kułakowski, dyr. marketingu Ryanair na Europę Środkową i Wschodnią.

Jednym z powodów uruchomiania połączenia, wskazywanych przez Ryanaira, była budowa fabryki firmy Dell w Łodzi. Siedziba Della znajduje się w miejscowości Limerick, niedaleko lotniska Shannon.

Jest to już kolejne ostatnio zlikwidowane połączenie linii Ryanair. Od 14 czerwca 2007 roku linie Ryanair likwidują loty na połączeniu Wrocław (Strachowice) – Mediolan (Bergamo). 6 maja 2007 roku odbył się ostatni lot na trasie Kraków (Balice) - Frankfurt (Hahn), zaś 22 maja Ryanair zamknoł trasę Gdańsk (Rębiechowo) - Sztokholm (Skavsta).
1234kuba 2007-05-31 13:03   
1234kuba - Profil 1234kuba
A jaki to ma związek z omawianym tematem?
paolo-79 2007-05-31 13:01   
paolo-79 - Profil paolo-79
pasazer:''Ale jak ktos oglada wloska telewizje (najorszy szajs na swiecie)''.......coraz bardziej wierze szumnemu ze swiat z warszawy wyglada inaczej.kompletnie inaczej...pasazer to ja juz chyba wiem jaka tv jest dla ciebie najlepsza na swiecie..
paolo-79 2007-05-31 12:44   
paolo-79 - Profil paolo-79
szumny:napisales 2 zdania a wiecej w nich madrosci i sensu jak w 100 zdaniach pasazera.pasazer:dziekuje za kolejne ''komplementy'',rozumiem ze cigale rzucanie wemnie inwektywami pomaga Ci dowartosciowac swoja uboga,bardzo ograniczona i wyjatkowo zawzieta osobowosc...co ty wiesz o swiecie poza warszawa?
pozpiotr 2007-05-31 10:11   
pozpiotr - Profil pozpiotr
pasazer: Olek miał klasę, której obecni wszechwładni mogą mu tylko pozazdrościć. Na świecie go lubili i nie narażał nas, Polaków, na kpiny. To co się dzieje teraz, już naprawdę przestaje być śmieszne. Sorry za OT, a wracając do tematu, reklama FR nie jest zgodna z prawem, za to jej żenujący poziom doskonale pasuje do postaci, które się w niej pojawiają...
szumny 2007-05-31 08:49   
szumny - Profil szumny
Pasazer: Świat z Warszawy wygląda inaczej. Tyle że Warszawa to nie cały świat.
michalb 2007-05-31 01:07   
michalb - Profil michalb
widze ze co niektorzy urzadzili sobie portal polityczny a tak ladnie bylo o reklamie i ryanair(ze)
marqoos_pl 2007-05-31 00:10   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
thx paolo :) ... /// pasazer: nie bedę wchodził z Tobą w dyskusje polityczne, bo to i tak nie ma sensu. Jak widzę, jesteś zwolennikiem tego 'prawego i sprawiedliwego' swiata, do którego ja (z wielu względów) nie pasuję i nie mam takiego zamiaru, więc oszczędź sobie... Dodam tylko tyle (żeby było coś o lotnictwie, hehe), że dotychczas żaden z premierów nie bał się latać samolotem... Jakoś ta 'paskudna reklama' jest takim ogromnym przestępstwem, a chociażby grzebanie przy Konstytucji dla własnych celów to co? /// koniec tematu politycznego (pisssss jest trujący...)
paolo-79 2007-05-30 20:11   
paolo-79 - Profil paolo-79
pasazer:marqoos jest osoba ktora widzi swiat oczami dojrzalego europejczyka.sprawdz w slowniku jaki to jest dojrzaly europejczyk-jak nie masz takich slownikow to ci wyjasnie.a ty masz jakies obsesje,ciagle uzywasz slow :OSZUSCI,PRZESTEPCY,'odpowiedza za to'.Jestes troche z innego swiata,Ryanair lamie prawo w sposob dla nikogo nieszkodliwy.Natomiast twoja ulubiona wladza probuje lamac prawa czlowieka i demokracji i cala EU to widzi.poza takimi jak ty pasazer
paolo-79 2007-05-30 20:03   
paolo-79 - Profil paolo-79
wystarczy wejsc na websites takich gazet jak Frankfurter Allgmeine,El Pais,La Stampa,czy Figaro.gdzie srednio co 2.dzien smieja sie z Polski okrutnie!marqoos podpisuje sie pod Twoja opinia:)pasazer:cenzura?przeczytalem wlasnie na temat cenzura jakiegos serialu BBC ktory ma TVP..pare minut po tym znalazlem:cenzura koncertu kabaretowego na festival'u w Opolu-nie wolno smiac sie z wiadomo kogo.Cenzura news'ow w tv pol.Jeszcze?pasazer wiem ze lubisz ze mnie robic pol-glupka ktory nie zna podstawowych pojec..spawia tobie to zawsze mega przyjemnosc..tu akurat nie trafiles...jednak obraza ze strony kogos tak ograniczonego i pozbawionego horyzontow myslowych jak ty,nie jest dla mnie ani troche bolesna.a slownik,do ktorego mnie odsylasz czytam w 5 jezykach:)
marqoos_pl 2007-05-30 19:38   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Niech się cieszą, że ktoś chce jeszcze z nich żartować, hehe. Wszystkie te elementy powinny byc wysmiewane w kazdej dostepnej gazecie, bo tylko na to zasluguja. Wszyscy sie z nich smieja, ale Ryanair nie ma sie co martwic, jakby chcieli wszystkich o to do sadu podac, to by im czasu nie starczylo... A to i tak była chyba najlżejsza forma satyry. Niech Ryanair sobie więcej jeszcze pozarabia na głupocie pisu i jego czlonkow (zeby ich inaczej nie nazwac). I paolo-79 ma racje, ze przez wlasnie takich ludzi wszyscy sie z Polski smieja, a spora grupa ucieka za granice...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy