Opłata priorytetowa w Ryanair

Opłata priorytetowa w Ryanair Nowy podatek w Ryanair. Od 1 listopada tania linia lotnicza wprowadza opłatę za pierwszeństwo w obsłudze pasażerów - dowiedział się serwis Pasazer.com. - Teraz wszyscy pasażerowie będą mieli możliwość pierwszeństwa w obsłudze przy wejściu do samolotu, a nie tylko ci z bagażem podręcznym - mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Ryanair. - Każdy będzie miał prawo, żeby...
20/10/2006 13:27   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Przem 2006-11-14 15:16   
gosc_Przem - Profil gosc_Przem
katka: morzna ta oplate odrzucic i zrobic normalny check-in
katka 2006-11-13 18:19   
katka - Profil katka
wszystko fajnie tylko ta oplata jest obowiazkowa jak lecisz bez bagazu,czy tego chcesz czy nie
gosc_Przem 2006-11-13 14:54   
gosc_Przem - Profil gosc_Przem
Lecialem w sobote do Londynu z Lübecki a wczoraj zpowrotem. W obje strony podruzowalem z bagazem podrecznym i zrobilem online-check-in. Jest to naprawde fajna rzecz, poniewarz wsjada sie do samolotu jako pierwszy...nawet przed pasarzerami z dziecmi.....nie wiem kto tutaj opowjada ze jako ,,web-ckeck-in passenger´´ trzeba stac w kolejce z nummerami 1-90. A na Stented sa takitak teraz tylko dwie kolejki: Web-Check-In i ,,other passengers´´

Pozatym unika sie kommentarzy jak,, Irka, lec, bo zabraknie miesc´´ (jak slyszalem w maju z Londynu do Szczecina)

Polecem Check´n´Go
gosc_kobia 2006-10-28 08:52   
gosc_kobia - Profil gosc_kobia
Ciekawy jestem jak pasazer przejdzie przez odprawe bezpieczenstwa oraz gate i jak rowniez do samolotu. Podajac takie bzdury to nic innego tylko naciaganie pasazerow i zwiekszanie i tak duzych przychodow.
szy 2006-10-23 14:15   
szy - Profil szy
W końcu dojdziemy do absurdu, że w Ryanairze wszystkie bilety będą kosztowały 1 Euro + 200 Euro opłat dodatkowych.... bo nie wierzę, że przez wprowadzenie tej opłaty ceny biletów zostaną obniżone... bo nie zostaną - zwiększy się tylko zysk Ryanaira.
szy 2006-10-23 14:15   
szy - Profil szy
W końcu dojdziemy do absurdu, że w Ryanairze wszystkie bilety będą kosztowały 1 Euro + 200 Euro opłat dodatkowych.... bo nie wierzę, że przez wprowadzenie tej opłaty ceny biletów zostaną obniżone... bo nie zostaną - zwiększy się tylko zysk Ryanaira.
szumny 2006-10-23 11:11   
szumny - Profil szumny
do Cezary:
Wierzę że w Szczecinie jest latanie do samolotu przez płytę. W wielu jednak przypadkach jest to wygodniejsze niż podjeżdżanie autobusem. Na małych lotniskach często obstawianych przez Ryana (np. Rzeszów) odległość ta nie przekracza 100 m. Często w samym terminalu na większych lotniskach musimy zrobić dobry kilometr, kluczyć po schodkach, stać w kolejnych kolejkach a na koniec tłoczyć się w autobusie i czekać na pozostałych pasazerów. Nie obstaję za Ryanem ale nie należy pochopnie krytykować rozwiązań innych niż "rękaw" czy autobus bo na wielu lotniskach jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie. Na marginesie najwięcej kilometrów na butach po płycie robiłem na drugorzędnych lotniskach rosyjskich. Do dziś często jest tak że z samolotu pasażerowie są konwojowani przez "dyżurną" w kufajce i to nie do terminala tylko do pobliskiej furtki w ogrodzeniu lotniska. Potem jeszcze tylko na butach do terminala by odbrać bagaż. Taka trochę egzotyka ....
gosc_GS 2006-10-23 01:39   
gosc_GS - Profil gosc_GS
A ja uwielbiam Sky za numerowane miejsca i za to "cos" co pozwala mi wsiadac i wysiadac bez kolejki: przy check-in prosze o miejsce z tylu - mam pierwszenstwo przy wsiadaniu a w Kraku tez na luziku sobie wysiadam ;)
Z powrotem tak to nie dziala niestety ;) Ach te rekawy :))
dareck 2006-10-22 23:17   
dareck - Profil dareck
Dopłata jest na tyle niewysoka, że pewnie nie zabraknie chętnych.. a jak ktoś chce się łudzić, że za 3 EUR kupi sobie pierwszeństwo przy wsiadaniu, to czemu nie? :)

Wielokrotnie obserwowałem bałagan i przepychanki przy bramkach i zawsze stanowiło dla mnie zagadkę, dlaczego nikt nie wpadł dotychczas na pomysł uporządkowania i usprawnienia całej procedury (przykładowo - kolejność ściśle ustalona numerem nadanym przy odprawie, a nie 1-90 i potem reszta). Teraz już wiem - to tylko po to, żeby móc odpłatnie zaoferować pasażerom 'udogodnienia'.. Brawa dla kombinatorów z Ryanair!
kubik 2006-10-22 15:55   
kubik - Profil kubik
heh, na koniec będzie opłata za miejscówkę siedzącą ;) dla reszty drążki do trzymania, przez całą długość boeing'a :D
myszek 2006-10-22 15:12   
myszek - Profil myszek
Mam przeczucie, ze czesc z propozycji nowych opłat jakie tu przedstawiacie w formie żartu moga wejsc kiedys w zycie - opłata za kibelek (pewnikiem bardzo symboliczna) wydaje sie dosc realna :> Inne oplay to pewnie tylko kwestia czasu. Jesli jednak beda to wszystko oplaty dobrowolne, ktore przy bookowaniu bedzie mozna odhaczyć to prosze bardzo - niech sobie beda - jesli tylko bedzie mialo to wplyw na nizsza cene za bilet to moge cisnąć się z tłumem nieuprzywilejowanych :> Natomiast kiedy bede juz bogaty to bede latal Lufthansa i w koncu poczuje co to komfort, hehe :)
katka 2006-10-22 10:56   
katka - Profil katka
ciekawy jest czy tez bedzie oplata za bording pass a moze kto sobie wypisze sam bilet ten bedzie placil mniej
czeko 2006-10-22 08:27   
czeko - Profil czeko
Propozycja: niech Ryan prowadzi super taxy" za miejsce w samolocie przy oknie ;-)
Cezary 2006-10-21 21:38   
Cezary - Profil Cezary
Ludzie nie dajcie się naciągać liniom Ryaniar na dodatkowe opłaty ! Wczoraj byłem na lotnisku Szczecin-Goleniów i widziałem jak wygląda boarding.
Leci się piechotą przez płytę lotniska i zasada jest jak w dżungli. Kto pierwszy ten lepszy....
gosc_Czyte 2006-10-21 20:17   
gosc_Czyte - Profil gosc_Czyte
Pan Kulakowski jest mocno na bakier z logika. Wszyscy pasazerowie beda miec..pierwszenstwo..dosc zabawnie to brzmi
gosc_ 2006-10-21 20:16   
gosc_ - Profil gosc_
A co bedzie jak wszyscy beda mieli wykupioną odprawe priorytetową???
Kto będzie wtedy miał wiekszy priorytet ???
gosc_highe 2006-10-21 16:45   
gosc_highe - Profil gosc_highe
Przepraszam, ale czy pan Kulakowski nie zna jezyka polskiego? Czy moze nasz jezyk juz tak zubozal, ze zniknely z niego slowa takie jak "odprawa"? Szkoda, ze nie mowi "pasazerowie z >>hand luggagehold luggage
gosc_Mike 2006-10-21 09:47   
gosc_Mike - Profil gosc_Mike
Katka: Nie zapomnij o oplatach za skorzystanie ze schowka nad glową (mogą być żetony), gratis bagaż podręczny tylko pod poprzedzającym fotelem... ale co zrobić w 1 rzędzie ;)
katka 2006-10-20 22:26   
katka - Profil katka
teraz tylko oplata za korzystanie z toalety i bedzie mial ryanair fullsevice
airliner 2006-10-20 19:31   
airliner - Profil airliner
W Sky mozesz juz rezerowowac ulubione miejsce za 5EUR
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy